Kev Brown – Classic JointsW dzisiejszych czasach decydując się na wydanie darmowego materiału należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych rzeczy. Dostęp do informacji jest jednym z priorytetów, którymi kieruje się ogół słuchaczy na całym świecie. Utrzymując kontakt ze znanymi bloggerami, dziennikarzami muzycznymi, stronami internetowymi o wiele łatwiej przychodzi rozpowszechnianie newsów o nagraniach poszczególnych artystów (często też dochodzi do bezpośredniej współpracy, jak w przypadku „Elmatic” Elzhiego wydanego w kooperacji z magazynem XXL). Popularność i użyteczność takich serwisów, jak Bandcamp, czy Soundcloud została doceniona od Honolulu aż po Auckland. Nie można też zapominać o tym, iż odbiorcy muzyki stają się coraz bardziej wybredni przez ogrom darmowych wydawnictw płytowych, w których mogą przebierać i wybierać. Aby zadowolić słuchaczy oraz trafić w odpowiedni rynek docelowy, trzeba również dostarczać różnego rodzaju bonusy w postaci niepublikowanych wcześniej tracków, rzadkich nagrań z katalogu rare & unreleased, tworzyć kompilacyjne albumy, podsumowujące pewien etap działalności na scenie muzycznej. Ostatni punkt z tej listy został spełniony przy ostatniej solowej płycie Keva Browna„Classic Joints”.

Postać niezależnego producenta muzycznego została szerzej przedstawiona przy okazji wcześniejszego artykułu o poprzednich albumach przedstawiciela Redefinition Records („Open Mic Knight” i „Instru­men­tals Vol. 1”). Tym razem skupię się na dogłębnym przedstawieniu „Classic Joints”. Darmowy album Keva Browna ukazał się blisko dwa miesiące temu. Wydawnictwo obfituje w tracki, które trafiły na różne materiały beatmakera, zarówno solowe, jak i znalezione na płytach innych artystów. Tracklista zawiera sporo produkcji uznanych postaci, takich jak Busta Rhymes, Grap Luva (INI), Jay-Z, Biz Markie, Kaimbr. „Power Bars” pochodzi z „I Do What I Do”, „Batida” ze składanki „The Timeless Interpretations”, „What Ruling Means” z albumu Marleya Marla „Re-Entry”, „Games” z 12″ Biz Markiego wydanej przez niemiecką wytwórnię płytową Groove Attack Productions. Znalazło się także miejsce dla kilku alternatywnych wersji nagrań: „Threat”, „Work In Progress” w remiksie Damu The Fudgemunka oraz „Songs” ze wspólnego albumu Keva Browna i Kaimbra„The Alexander Green Project”. Całość materiału składa się na całkiem spójną i soczystą płytę.

Darmowy album Keva Browna możecie pobrać korzystając z poniższych odnośników. Jeżeli chcecie wesprzeć tego uzdolnionego producenta, to odsyłam na znany i lubiany serwis Bandcamp, za pośrednictwem którego można kupić niniejszy materiał oraz dokonać odsłuchu wydawnictwa członka Lowbudget Productions.

DOWNLOAD Kev Brown – „Classic Joints”
DOWNLOAD Kev Brown – „Classic Joints” (alternatywny link)

Tracklista

 1. Marley Marl– What Ruling Means feat. Kev Brown & Grap Luva
 2. Kev Brown – Another Random Joint
 3. Busta Rhymes – Packin’ Them Things
 4. Biz Markie – Games
 5. Kev Brown – Batida
 6. Grap Luva – Power Bars feat. Kev Brown
 7. Kev Brown – What You Got feat. Asheru, Grap Luva & Hassan Mackey
 8. Kaimbr & Kev Brown – Songs (From „The Alexander Green Project”)
 9. Jay-Z – Threat (Kev Brown Unofficial Remix)
 10. Kev Brown – Always EP Version
 11. Kev Brown – Work In Progress (Damu The Fudgemunk Remix)
 12. Kev Brown – The Crowd