Soul Khan - Soul Like KhanDarmowe projekty muzyczne coraz częściej pojawiają się na U Call That Love. Nic nie wskazuje na to aby ta tendencja została zahamowana. Wręcz przeciwnie, bowiem w najbliższych tygodniach przewiduję jeszcze większy wysyp materiałów umieszczanych w sieci internetowej całkowicie za free. Jednym z takich wydawnictw jest solowy album Soul Khana o wielce skomplikowanym tytule „Soul Like Khan”, który wczoraj miał swoją oficjalną premierę.

Przedstawiciela lubianego przez UCTL kolektywu Brown Bag AllStars można kojarzyć z dokonań w ramach tego crew, ale nie tylko. Soul Khan często i gęsto udziela się w organizowanych na terenie NYC bitwach freestyle’owych. I trzeba przyznać, że wychodzi mu to na dobre, gdyż nie jest tam przysłowiowym chłopcem do bicia. Charakterystyczny styl tego artysty nie jest na pewno łatwy do zniesienia dla niektórych słuchaczy, co wcale nie musi oznaczać żeby zrażać się do twórczości tego sympatycznego rapera. „Soul Like Khan” (wydany we współpracy ze znaną stroną 2 Dope Boyz) to debiutancki album Soul Khana, będący wynikiem ponad 2,5-letniej pracy nad tym krążkiem. Członek BBAS prezentuje siebie z kilku stron, zawsze stawiając na odpowiednią warstwę liryczną każdego utworu. Gościnnie na longplayu usłyszymy Akie Bermissa, Koncepta, 8thW1, Homeboya Sandmana, O.I.S.D. oraz Sene. Poszczególne tracki wyprodukowali dobrzy znajomi artysty – J57, Elaquent, maticulous i marink. Natomiast wszystkie cuty to zasługa DeeJaya Elementa.

„Soul Like Khan” promowane jest kilkoma singlami. Do dwóch z nich – „Suck My Dick” (słodki tytuł, ale jeszcze jest lepszy hook w tym nagraniu) oraz „Fahrenheit” powstały teledyski, które zamieszczam poniżej. Płytę możecie pobrać korzystając także z poniższego linka.

UPDATE: „Soul Like Khan” można także odsłuchać za pośrednictwem Bandcampa.

DOWNLOAD Soul Khan – „Soul Like Khan”

Tracklista

 1. 6:30 A.M. (prod. J57)
 2. Fe La Soul feat. Akie Bermiss (prod. J57)
 3. Knuckle Puck feat. Koncept, 8thW1 & Homeboy Sandman (prod. J57)
 4. Place That Birthed Me (prod. J57)
 5. For That (prod. Elaquent)
 6. Invisible Hand (prod. maticulous)
 7. Shitted On (prod. J57)
 8. Suck My DIck feat. O.I.S.D. (prod. J57)
 9. Fahrenheit feat. Akie Bermiss (prod. marink)
 10. So I Says (prod. marink)
 11. Shot Glass Magnified feat. Sene (prod. Elaquent)
 12. Minyan (prod. J57, skrzypce – Rebecca Waine, gitara – Will Mogey)
 13. Soul Like Khan (prod. J57)