The Audible Doctor - The Spread EP (Vocal Version)Na początku lutego b.r. jeden z czołowych przedstawicieli Brown Bag AllStars, The Audible Doctor, wypuścił solowe wydawnictwo płytowe – „The Spread EP”.  Po trzech miesiącach od daty premiery EP, doczekaliśmy się wersji materiału z wokalami uczestników konkursu zorganizowanego przez nowojorskiego producenta. O całym przedsięwzięciu przeczytacie poniżej.

„The Spread EP” zawiera siedem instrumentali udostępnionych do darmowego pobrania. Wydanie EP-ki wiązało się z zorganizowaniem konkursu przez członka BBAS przy współpracy z dwiema uznanymi stronami internetowymi: 2DopeBoyz & HipHopGame. Contest został skierowany do wszystkich tych, którzy byli zainteresowani dograniem wokali do poszczególnych beatów, w ten sposób tworząc własne wersje utworów The Audible Doctora. Następnie nadesłane nagrania przez uczestników konkursu przeszły selekcję, a najlepsze tracki trafiły na „The Spread EP (Vocal Version)”. Płyta została wydana 12 maja i została rozszerzona o dwa remixy utworów w wersji z wokalami.

W tym miejscu oddam głos The Audible Doctorowi, który na moją prośbę przedstawił w następujący sposób ideę „The Spread EP”:

Cała idea „The Spread EP” polegała na tym, iż mnóstwo osób kontaktowało się ze mną i pytało mnie o beaty, licząc na współpracę, ale nie zawsze dysponowali oni wystarczającą kwotą pieniędzy, jaką zwykle pobieram za beaty. Nie mogę rozdać darmowych beatów wszystkim, więc zdecydowałem, że ta forma współpracy może być interesująca dla pewnych ludzi, którzy normalnie nie posiadaliby takiej szansy. Tytuł „The Spread” opiera się na tym, że zasadniczo wydaję instrumentale i obserwuję, jak się rozprzestrzeniają. Otrzymałem propozycje utworów z całego świata. Zdecydowanie to było trudne aby wybrać zwycięzców, ale również interesujące aby przyjrzeć się różnym ideom i trackom, które zostały nadesłane. Z całą pewnością „The Spread EP” jest sukcesem, a druga część projektu pojawi się w drugiej połowie roku.

„The Spread EP (Vocal Version)” możecie pobrać korzystając z poniższego odnośnika i przekonać się o poziomie wokalnej wersji ostatniego wydawnictwa płytowego reprezentanta Brown Bag AllStars.

UPDATE: Przedstawiciel nowojorskiego undergroundu udostępnił wszystkie swoje wydawnictwa za pośrednictwem Bandcampa. Bardzo sympatyczna niespodzianka dla sympatyków twórczości tego artysty.

DOWNLOAD The Audible Doctor – „The Spread EP (Vocal Version)”

Tracklista

 1. Your Bad feat. Ice The Villain
 2. Church Night feat. June Haze
 3. Hard Work feat. Ruffian, Shawn Bihl & Cas Metah
 4. That Bitch feat. BMoney Grenier
 5. The Ex feat. Apollo 7
 6. Sweet Science feat. William Giovanni
 7. Life Can Be Pain feat. Eris Dublin, Jaymez & Young Tech
 8. Church Night Remix feat. June Haze
 9. Life Can Be Pain Remix feat. Eris Dublin, Jaymez & Young Tech
 10. Your Bad (Instrumental)
 11. Church Night (Instrumental)
 12. Hard Work (Instrumental)
 13. That B*tch (Instrumental)
 14. The Ex (Instrumental)
 15. Sweet Science (Instrumental)
 16. Life Can Be Pain (Instrumental)
 17. Church Night Remix (Instrumental)
 18. Your Bad Remix (Instrumental)

* Tracki 10-18 to instrumentalne wersje utworów pochodzących z „The Spread EP”