the Jazzment – Lonely SoulWraz z popularyzacją i upowszechnieniem Soundcloudu oraz Bandcampa, codziennie otrzymujemy nową porcję muzyki od artystów z całego świata. Systematycznie wzrasta również ilość darmowych wydawnictw muzycznych – singli, EP-ek, mixtape’ów, albumów. Niektóre z nich są traktowane jako teasery przed ukazaniem się pełnoprawnych materiałów, jednak coraz więcej ludzi decyduje się na rozdawanie swoich wszystkich projektów za free. W ten prosty sposób słuchacze uzyskują szybki i komfortowy dostęp do wszelakiej muzyki, nie raz bardzo zróżnicowanej pod względem jakości. Wśród masy nagrań udostępnianych w sieci internetowej bezpłatnie, można natrafić też na prawdziwe perełki, jak choćby album holenderskiego duetu the Jazzment„Lonely Soul”.

Niderlandy stanowią ważny punkt na hip hopowej mapie Europy. Wielu artystów wywodzących się z tego państwa jest darzonych dużym szacunkiem przez słuchaczy muzyki. W końcu szanujący się odbiorcy hip hopu i brzmień pokrewnych powinni dobrze kojarzyć Nicolaya, Artsa The Beatdoctora, czy Pete’a Philly’ego. Obok nich znajdziemy także mniej znanych lecz niemniej zdolnych MARWZ’a i Nuno BC, czyli the Jazzment. Beatmakerzy wypuścili 14 sierpnia b.r. doskonale przygotowany instrumentalny album, który można traktować jako definicję słowa „soulful”. „Lonely Soul” zawiera 10 świetnie brzmiących tracków, z czego każdy stoi na równym poziomie. W produkcji duetu jazz miesza się z neo-soulem i klasycznym hip hopem, przynosząc kapitalny końcowy efekt.

Z materiałem holenderskich producentów możecie zapoznać się na Bandcampie. Natomiast poniżej zamieszczam link do bezpośredniego pobrania „Lonely Soul”.

DOWNLOAD the Jazzment – „Lonely Soul”

Tracklista

  1. Intro
  2. Mindstate
  3. Death Wrong Remix
  4. Heeling Feelings
  5. Relazin
  6. Perfect Dream
  7. Sun (Interlude)
  8. Piano Man
  9. Lonely Soul
  10. Moon Phase