Various Artists - Mad-Hop Vol. 4Wraz ze zmianami w funkcjonowaniu internetu i upowszechnieniu się nowych form promocji i publikacji muzyki, łatwiej niż wcześniej można dostrzec współczesne uwarunkowania w tej branży. Dzięki prężnemu rozwojowi portali społecznościowych, stron internetowych i wszelkich innych udogodnień wpływających na rozpowszechnianie informacji o wykonawcach i labelach z całego świata, ogólny wygląd świata muzycznego przedstawia się naprawdę drobiazgowo. Niezależnie od podziału na mainstream i underground, nietrudno zauważyć, iż do jednego z wiodących nurtów w muzyce należy tzw. future beats. Szerokie pojęcie, tym samym pozwalające przyporządkować do tej kategorii dziesiątki osób oscylujących wokół różnych odmian elektronicznych. Niniejsze nurty muzyczne przybliża kompilacja sprzed kilku tygodni, „Mad-Hop Vol. 4”, zawierająca nagrania artystów z różnych części globu.

Co kryje się za enigmatyczną nazwą Mad-Hop? Ano platforma zrzeszająca artystów i sympatyków szeroko pojętych brzmień elektronicznych i pochodnych – future beats, hip hopu, dubstepu, glitch-hopu, IDM, etc. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane w 2009 roku na popularnej stronie Last.fm, a po dwóch latach działalności projekt rozwinął się i przeszedł na stronę internetową dedykowaną społeczności osób wielbiących futurystyczne nagrania muzyczne. W przeciągu poprzedniego roku ukazały się cztery kompilacyjne wydawnictwa oparte o utwory różnych wykonawców. 28 grudnia ub.r. trafiła do sieci ostatnia część składanki. „Mad-Hop Vol. 4” zawiera aż 26 tracków pochodzących od artystów dostarczających muzykę z pogranicza wonky beats, dubstepu, glitch-hopu, electro. Pixelord, Grillo, Wols, Headshotboyz, kidkanevil, Squeaky Lobster, Karaoke Tundra, Teielte, Kixnare – to tylko przykładowi twórcy z długiej listy na grudniowym materiale od Mad-Hop.

Czwartą część kompilacji sygnowanych przez Mad-Hop można odsłuchać i/lub pobrać za pośrednictwem Bandcampa. Poniżej zamieszczam alternatywny link do pobrania albumu. Powstało także promo video „Mad-Hop Vol. 4”, przedstawiające kilka prac graffiti wykonanych na potrzebę tej darmowej kompilacji.

DOWNLOAD Various Artists – „Mad-Hop Vol. 4”

Tracklista

 1. Pixelord – Mad-Hop World
 2. Grillo – Urabon
 3. Wols – Solo Walz
 4. Headshotboyz – Flora And Fauna
 5. kidkanevil – ZoOoOoOp (Minoo remix) feat. Oddisee
 6. Squeaky Lobster – Poline
 7. Karaoke Tundra – Oni (Teielte remix)
 8. en2ak – Flap-mouthed Fat Lout
 9. MusSck – The Morning Sun
 10. Ichiro_ – Baloons
 11. Oknai – Subtropic experience (Himuro Yoshiteru remix)
 12. Pixelord & kidkanevil – Fish Touch (TuRnStEaK remix)
 13. Retrospect – 1990
 14. Professor Ojo – Falafel vs Feta
 15. SupaSmashBruthaz – Set Trip (prod. Lee Spacey)
 16. TightFace – Anana Man
 17. BoomBaptist – Jew Jack Swing
 18. Infinite Livez – Gitdown feat. Stade and Oy
 19. Booty Thrill – Krystal Baller
 20. Strand – Electro
 21. Minoo – Easy (Kixnare remix)
 22. 813 – Tears feat. Jekka
 23. Fancy Mike – Kafka
 24. Planet Soap – Loud
 25. Digi G’Alessio – Wolf The Legend (Polyklinik & mangulicaFM remix)
 26. Pixelord X YoggyOne – Laser Jigglefish