Hard Jazz 7 Music Presents: Matatabi - Year OneJednym z częstych obrazków w branży muzycznej jest świętowanie przez wytwórnie płytowe, artystów oraz fanów wybranych rocznic związanych z poszczególnymi wydarzeniami. Daty wydania płyt, założenia grupy lub oficyny wydawniczej, urodzin lub śmierci wybranych wykonawców – wszystko to regularnie przewija się wśród codziennych newsów. W celu podkreślenia danych faktów z życia osób i firm często mamy do czynienia z rocznicowymi wydawnictwami. W końcu nie ma nic lepszego od nowych projektów lub reedycji materiałów na odpowiednie ku temu okoliczności, nieprawdaż? Właśnie w ten sposób postanowili ludzie związani z labelem Hard Jazz 7 wypuszczając na pierwszą rocznicę działalności darmowy mix „Year One”, który został objęty patronatem U Call That Love.

Za powstaniem tej oficyny wydawniczej stoi artysta, który nie tak dawno gościł na łamach serwisu – Orion. W katalogu tego labelu z siedzibą w Londynie znajdziemy póki co jedynie projekty tego wykonawcy – „Alphas”, „Jessie Wu (C.R.E.A.M. Remix)” i „Enemy EP”, aczkolwiek na tym działalność Hard Jazz 7 nie kończy się. Przez ostatnie miesiące powstała rok temu wytwórnia płytowa wcieliła w swoje szeregi nowych twórców – 1st Classa, JAX-a i VINK-a, pomagając im przy ich materiałach. Zanim jednak wszyscy ci producenci wypuszczą płyty sygnowane logiem HJ7, to warto zapoznać się z miksem „Year One” podsumowującym dotychczasowe starania labelu w undergroundzie.

Hard Jazz 7 Music Presents: Matatabi - Year One (back cover)Za powstanie projektu jest odpowiedzialny japoński twórca Matatabi. Producent rodem z Tokio zajmuje się głównie nagrywaniem muzyki, ale jak się okazuje posiada on również dryg do tworzenia miksów. Tracklista wydawnictwa sprzed kilku dni obejmuje utwory przedstawicieli Hard Jazz 7 oraz artystów z różnych stron świata. Oprócz nagrań Oriona, JAX-a, VINK-a i gospodarza materiału usłyszymy tutaj m.in. Fela Soul, A Tribe Called Quest, Bugseeda, Quasimoto, Lootpack, The Doppelgangaz, The Midnight Eez czy nawet Sergio Mendesa i Ahmada Jamala. Wszystko to przekłada się na blisko godzinne przedsięwzięcie podane w przystępnej formie.

Mix opublikowano na Soundcloudzie. Darmowy materiał można bezpośrednio pobrać z tego serwisu. W najbliższym czasie odbędzie się premiera fizycznego wydania projektu autorstwa Matatabiego. Limitowany nakład 100 płyt CD trafi do obiegu jako bezpłatne wydawnictwo. Wszystkie aktualności dotyczące działalności Hard Jazz 7 znajdziecie na oficjalnej stronie labelu.

DOWNLOAD Hard Jazz 7 Music Presents: Matatabi – „Year One”

Tracklista

 1. Jax – Come Here
 2. Vink – Relax Ya Self
 3. Matatabi – Mellow Beats With A Happy Day
 4. Fela Soul – Stakes Is High
 5. A Tribe Called Quest – Jam
 6. Bugseed – Harlot
 7. Quasimoto – Microphone Mathmatics
 8. Lootpack – Female Request Line
 9. Lastrawze – Care Free
 10. Eloquent & Wun Two – Banaritsten
 11. Trucomers – Gravity
 12. Frankenstein – P.l.o. Style Remix
 13. The Doppelgangaz – Here We Go
 14. 16Flip – Wakin Down The Street
 15. Broke & Repeat Pattern – Never Look Back
 16. Nasty Ill Brother S.U.G.I – Osmanthus
 17. Da Youngsta’s – Mad Props (Orion Remix)
 18. Luviia – Theme For „Shaft”
 19. Example – The Strive
 20. Kirby Dominant – Microphone
 21. The Midnight Eez – Childhood Memories
 22. Young-Holt Unlimited – Just A Melody
 23. Sergio Mendes – Tenpo Feliz
 24. Ahmad Jamal – The World Is a Ghetto
 25. Orion – Alphas
 26. Jax – Zone Out