Reks - In Between The Lines Volume 2Końcówka roku, to okres obfitujący w nowe wydawnictwa płytowe. Niektórzy śpieszą się aby dostarczyć przed świętami Bożego Narodzenia najnowszy album, ewentualnie wywiązać się z zobowiązań kontraktowych z wytwórnią płytową, inni zaś poszukują sposobu na przypomnienie się słuchaczom. Jednym z najczęstszych rozwiązań stają się darmowe materiały, które w łatwy sposób zwiększają zainteresowanie danym artystą. Właśnie do takich metod promocyjnych uciekł Reks, który pod koniec listopada wydał mixtape „In Between The Lines Volume 2”.

Wydany w połowie 2008 roku album „Grey Hairs” okazał się udanym powrotem członka ShowOff Records na scenę hip hopową. Po kilku latach niepowodzeń artystycznych, Reksowi (sylwetka artysty została przedstawiona we wcześniejszym wpisie na stronie, będącym przedrukiem artykuły opublikowanego na łamach #59 nru „Magazynu Hip Hop”) udało się powrócić do łask dziennikarzy muzycznych i wytworzyć wokół własnej osoby spore zamieszanie. Co prawda, „Grey Hairs” nie osiągnęło sukcesu komercyjnego (niski poziom sprzedaży), jednakże nie odwiodło to rapera od dalszej działalności. Na początku ubiegłego roku ukazał się w formie digital album „More Grey Hairs”, zawierający niewykorzystane i niepublikowane dotąd utwory Coreya Christiego.

W lutym b.r. otrzymaliśmy kolejny materiał od Reksa, mixtape „In Between The Lines”, który znalazł uznanie w oczach, a raczej uszach słuchaczy. Przy okazji wywodzący się z miejscowości Lawrence w stanie Massachusetts artysta zapowiedział longplay zatytułowany „R.E.K.S.”. Prace nad tym wydawnictwem ciągle trwają (przewidywana data wydania to pierwsza połowa 2011 roku), a pozostały czas do ukazania się piątego albumu rapera powinien zostać wypełniony drugą częścią „In Between The Lines”. Tym razem przedstawiciel ShowOff otrzymał wsparcie ze strony speca od tape’ów, Green Lanterna oraz swojego przyjaciela, Statika Selektah. „In Between The Lines Volume 2” zostało wydane we współpracy ze znaną stroną internetową, DJBooth.net. Poszczególne tracki na mixtape’ie wyprodukowało zacne grono beatmakerów, z pośród których należy wyróżnić ww. Statika Selektah, Soul Theory, Nottza, Mossa oraz Oh No. Natomiast gościnnie usłyszymy m.in. Slaine’a, Strong Arm Steady, Jaysauna, Termanology’ego, Reef The Lost Cauze’a, Sha Stimuli, czy Jona Hope’a. „In Between The Lines Volume 2” to z pewnością wartościowy materiał, który powinien podtrzymać zainteresowanie ze strony słuchaczy i mediów następnymi produkcjami Reksa.

„In Between The Lines Volume 2” jest promowany teledyskiem powstałym do utworu „This Or That”. Jak widać i słychać, Reks pozostaje w formie, co dodatkowo zachęca do zapoznania się z jego najnowszym mixtapem.

DOWNLOAD Reks – „In Between The Lines Volume 2”

Tracklista

 1. Intro // Once Again (prod. ATG)
 2. Legacy (prod. J. Lee)
 3. Represent 2010 (Freestyle)
 4. This or That (prod. Statik Selektah)
 5. My Word feat. Dynas & Jon Hope (prod. Rain)
 6. What it Is (Freestyle) feat. Truck North, STS & Phonte (prod. Statik Selektah)
 7. Succesful Girl feat. BK Cyph (prod. Statik Selektah)
 8. Feel It Baby (prod. Soul Theory) (Snippet)
 9. Different Breed (prod. Oh No) (Snippet)
 10. Pray for U (Homicide Note) (prod. Statik Selektah)
 11. Outta Control (Egos) feat. Strong Arm Steady (prod. Statik Selektah)
 12. Money & Power feat. Sonic & Termanology (prod. Statik Selektah)
 13. Eff U (prod. Nottz)
 14. Get Rowdy feat. Sha Stimuli & Reef the Lost Cauze (prod. the Bassheadz)
 15. No Hooks (Uppercuts) feat. Lucky Dice & Chi Knox (prod. MoSS) (Snippet)
 16. In My Lane feat. Ras Kass & Ekko (prod.  Hazardis Soundz)
 17. Getting Ugly (prod. Frank Dukes)
 18. Eat or Starve (prod. Statik Selektah)
 19. 6 AM feat. Slaine, JFK & Steven King) (prod. Statik Selektah)
 20. Setting it Off feat. Slaine, Jfk, Jaysaun & Steven King (prod. Statik Selektah)
 21. Window Pane (prod. Blaze P & Bing)
 22. The Etc. feat. Kali (prod. Statik Selektah)
 23. Night Sky feat. S.O.L (prod. Dom Dirtee)
 24. Hooked on Whateva feat. Blaze P & J Tronius (prod. Blaze P)
 25. Lighters feat. Ea$y Money & Sonic (prod. Scotty B)
 26. Hindu Kush (GHOST) feat. Lucky Dice & Steis (prod. The Lion)
 27. Rapanomics feat. Termanology & Sha Stimuli (prod. Rain)
 28. Strays feat. Saheed (prod. Hazardis Soundz)
 29. Brainstorm (prod. ATG)
 30. My Dark Skin (Willie Lynch Theory) (prod. Soul Theory) (Snippet)