Talib Kweli - Dub Kweli (mixtape by Max Tannone)Brzmienia instrumentalne oraz projekty odbiegające mniej lub bardziej od hip hopu będą gościły coraz częściej na stronie. Ta drobna innowacja powinna na stałe wpisać się w tematykę UCTL i przyjść z pożytecznym efektem, nie tylko kosmetycznym, a zarazem merytorycznym. Różnego rodzaju wydawnictwa płytowe tworzone przez kreatywnych producentów nie raz wyznaczają trendy i należą do mocno eksperymentalnych materiałów. Jednym z nich jest mixtape Maxa Tannone’a „Dub Kweli”.

Max Tannone (znany wcześniej jako Minty Fresh Beats) zaskakuje swoimi pomysłami i rozwiązaniami od końca 2008 roku. Pierwszym projektem tego beatmakera był mash-up „Jaydiohead”, który łączył wokale Jay-Z z muzyką Radiohead. Kilka miesięcy po wydaniu tego materiału, mixtape doczekał się rozszerzonej edycji zatytułowanej „Jaydiohead: The Encore”. Drugim wydawnictwem pana Tannone’a okazał się projekt „Doublecheck Your Head”, w którym oparł wokale Beastie Boys o instrumentale pochodzące z „Check Your Head”. Na początku kwietnia 2010 roku ukazał się kolejny mixtape. Tym razem remixer zajął się nagraniami Mos Defa pod nazwą „Mos Dub”.

„Dub Kweli” jest jak na razie ostatnim mash-upem Maxa Tannone’a. Projekt został złożony podobnie tak jak poprzednio i takim to sposobem Talib Kweli, a raczej jego accapelle spotkały się z klasycznymi dubowymi podkładami reggae. Materiał tak jak każdy poprzedni został udostępniony całkowicie za darmo. „Dub Kweli” możecie poniżej pobrać bądź odsłuchać. Ciekawostką jest fakt, iż każdy mixtape Maxa prędzej czy później zostaje wydany na winylu (osobiście znalazłem raz „Jaydiohead” na eBayu). Można być pewnym, że ten producent jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczy.

Wydawnictwo można odsłuchać na Soundcloudzie i ponadto bezpłatnie pobrać ze strony jego twórcy (link poniżej).

DOWNLOAD Talib Kweli – „Dub Kweli” (mixtape by Max Tannone)

Tracklista

  1. Your Gospel
  2. Country of Loving
  3. Ms. Good Lady
  4. Panta Mov
  5. Garvey Gets By
  6. More Or Less Dub
  7. Words High
  8. Mourning Unknown
  9. Listen Fe
  10. Away Dub