MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance EditionW okresie wakacyjnym ogromną popularnością cieszą się liczne festiwale odbywające się na terenie całego kraju. Z roku na rok oferty festiwalowe są znacznie poszerzane, przez co mamy do czynienia z coraz większą konkurencją na tym rynku. Z takiego obrotu sprawy najbardziej zadowoleni są potencjalni uczestnicy wydarzeń, którzy mogą wybierać i przebierać pośród dziesiątek mniejszych i większych imprez. Do jednych z najciekawszych przedsięwzięć, które będzie miało miejsce tegorocznego lata, należy Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance Edition, łączący muzykę i taniec. Od strony muzycznej Czytelników U Call That Love na pewno zainteresuje fakt, iż na trzeciej edycji tego festiwalu wystąpią m.in. Das EFX i Chali 2na. Poniżej znajdziecie szczegółową zapowiedź tego eventu.

Fes­ti­wal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2010 — Dance Edi­tion
5–6 sierp­nia 2010 roku, Plac Zebrań Ludowych, Gdańsk
Cena biletu: koszt wejściówek po 1 lipca wynosi 20 zł na jeden dzień festiwalu oraz 35 zł na dwa dni imprezy. Bilety na warsztaty w cenie 12 zł (60 minut). Bilety w sprzedaży w sieci Ticketpro.

Program Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance Edition wypełnią warsztaty i bitwy taneczne oraz występy znanych artystów z Polski i z zagranicy. Nowością będą dodatkowe warsztaty tematyczne z innych nurtów tanecznych oraz turnieje beatboksu i graffiti jam.

Dodatkowo, wschodzące zespoły hiphopowe otrzymają szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności na jednej ze scen festiwalowych. Jury w składzie: Tede, Numer Raz oraz DJ Macu wybrało właśnie 20 finalistów przeglądu talentów hiphopowych (listę uczestników konkursu znajdziecie w tym miejscu).

Harmonogram muzyczny

Piątek 5 sierpnia:

Beatbox show zaprezentują światowej klasy beatboxerzy: Dharni, Fatty K oraz Blady Kris.

Wystąpią:

Sobota 6 sierpnia:

Wystąpią:

W zeszłym roku w Gdańsku na imprezie MTV pojawili się m.in. M.O.P. (Lil’ Fame i Billy Danze). Zbliżająca się trzecia edycja festiwalu prezentuje się jeszcze okazalej. Poza polskimi artystami – uczestnikami przeglądu, Abradabem, Warszafskim Deszczem i Vieniem – wystąpią nowojorscy starzy wyjadacze Das EFX oraz były członek uznanej na całym świecie grupy Jurassic 5Chali 2na.

Das EFX zagrają w GdańskuDas EFX to kultowy w latach 90.tych XX wieku duet, w skład którego wchodzą Krazy Drayzy i Skoob. Stworzony przez nich unikalny styl był inspiracją dla innych artystów i istotnie wpisał się w historię światowej muzyki hip hop. Ich utwory „Real Hip-Hop”, czy „They Want EFX” należą do klasyki znanej każdemu słuchaczowi korzennego rapu, bez których trudno sobie wyobrazić taneczne imprezy i turnieje, takie jak festiwalowy Hip-Hop Dance Battle, którego finały odbędą się tuż przed koncertami gwiazd.

Chali 2na wystąpi w GdańskuChali 2na to popularny na niezależnej scenie hip hopowej raper, właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w historii amerykańskiego hip hopu. Niegdyś członek undergroundowych grup Jurassic 5 i Ozomatli. Chali 2na obecnie koncentruje się na karierze solowej, koncertując przy tym na całym świecie. Jego oryginalny pseudonim artystyczny, jest nawiązaniem do postaci Charlie the Tuny – animowanego bohatera, którego podobnie jak rapera, wyróżnia głęboki basowy głos.

Zaproszeni choreografowie

Organizatorzy imprezy podali już wszystkich tancerzy i choreografów, którzy wezmą udział w Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance Edition. Swoją obecność potwierdzili: Marty Kudelka, Brooklyn Terry, Mr Wiggles, A-Train, Lil Phil, Winston Jean Charles, Bboy Bartazz, Ula „Afro” Fryc, Justyna Lichacy, Gucchon, a także Brian „Footwork” Green, Sarah Fronteau „Shisha” oraz Magalie Gustav „Aaxia” i Fabrice Labrana „Fabrice” z Francji.

Tegoroczne warsztaty odbędą się w trzech strefach: Hip Hop Zone, Street Style i Video Clip Zone. Będzie to mieszanka nurtu tzw. streetdance oraz układów tanecznych, znanych z najlepszych teledysków ostatnich lat. Uczestnicy będą mieli do wyboru m.in.: wszelkie odmiany hip-hop dance (od oldschoolu, przez newstyle i L.A. style), a także house, dancehall, locking, top rock i popping.

Wszyscy fani tańca będą mogli spróbować swoich sił w bitwach tanecznych, gdzie o tytuł najlepszego tancerza festiwalu powalczą uczestnicy Hip-Hop Dance Battle. Trzyosobowe jury w składzie: Fabrice Labrana „Fabrice”, Brooklyn Terry i Mr Wiggles będzie oceniać umiejętności tancerzy, a główna nagroda to 10 000 zł oraz puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

W tej edycji festiwalu MTV o nagrodę w wysokości 30 000 PLN powalczą grupy taneczne. Aby zdobyć wspomnianą nagrodę, każda z nich będzie musiała przygotować specjalne pokazy taneczne na każdy z dwóch etapów konkursu – dwie choreografie, które oceni publiczność i jury w składzie Brian „Footwork” Green, Marty Kudelka i Winston Jean Charles.

W 2011 roku nie tylko taniec opanuje Plac Zebrań Ludowych w Gdańsku. Pole do popisu otrzymają również beatboxerzy, którzy zawalczą w dodatkowych zawodach Beatbox Battle. Pojedynki na dźwięk, show i muzykę będą oceniane przez trzyosobowe jury: Dharni (Singapur), Fatty K (Belgia) i Blady Kris (Polska). Turniej dla beatboxerów odbędzie się drugiego dnia festiwalu, a do wygrania w conteście jest 1 000 PLN. Dodatkowa atrakcją będą warsztaty z beatboksu, które poprowadzi Blady Kris dla chętnych, wyłonionych spośród publiczności. Warsztaty będą miały miejsce w piątek 5 sierpnia.

Wszelkie aktualizacje oraz pozostałe wiadomości o wydarzeniu znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu MTV.