J57 - Digital SocietyNowojorski kolektyw Brown Bag AllStars już nie raz gościł na łamach UCTL. Na 2010 rok poszczególni członkowie grupy zapowiedzieli wydanie solowych projektów muzycznych. Pisałem już na stronie o „The Crackers Vol.1” The Audible Doctora, a teraz przyszedł czas na przedstawienie debiutanckiego albumu J57„Digital Society”.

Łączenie hip hopu z szeroko pojętymi brzmieniami elektronicznymi nie jest żadnym novum na scenie muzycznej. Obecnie działa wielu artystów opierających swoją muzykę właśnie na takich eksperymentach. Jednym z nich jest właśnie J57, którego styl można określić mianem elektronicznego hip hopu. Członek Brown Bag AllStars zaprasza do swojego cyfrowego świata, w którym odpowiednio czułby się pracownik Skynetu.

„Digital Society” (świetna okładka) zostało wydane w pierwszej połowie sierpnia nakładem Balanced Records. Wydanie płyty w formie fizycznej zostało poprzedzone wypuszczeniem EP zawierającej 8 tracków, o tym samym tytule. Gościnnie na LP znalazło się całkiem zacny zastęp niezależnych artystów – SkyzooSene, Co$$, Homeboy Sandman (w tym miejscu przedstawiłem ostatni longplay tego artysty „The Good Sun”), P.SO, Fresh Daily i rzecz jasna cały kolektyw BBAS. Deejay Element i DJ Brace wykonali solidną DJ’ską robotę, a dodatkowo udzielili się Digga Jefferson Price (wokale i klawisze) oraz Jordan Usatch (gitara). Album dedykowany jest wszystkim miłośnikom nowych trendów i osób ceniących sobie oryginalny hip hop.

Jeszcze w tym tygodniu na U Call That Love zaprezentuję kolejne wydawnictwo płytowe spod szyldu Brown Bag AllStars„Playing Life” Koncepta.

UPDATE: Dwa single pochodzące z „Digital Society” są dostępne na Bandcampie. W tym miejscu mowa o tytułowym tracku z udziałem Jeffersona Price’a oraz „Still Phenomenal” powstałym przy wsparciu Sene, Co$$a & Homeboya Sandmana.

Tracklista

 1. The Introduction
 2. Ethernomics
 3. Digital Society feat. Jefferson Price
 4. Irons In The Fire
 5. Frogger
 6. Kevlar Rex
 7. Pain-sober/Requiem
 8. Harold Lives On
 9. No.a183
 10. Nerve
 11. The Program/Molecules
 12. X-ray Vision
 13. The Phantom
 14. Revolver Chromatica
 15. The World Is Mine
 16. Equilibrium
 17. Beyond The Infinite
 18. Still Phenomenal feat. Sene, Co$$ & Homeboy Sandman
 19. Lights Out Pt. Zero feat. Skyzoo
 20. Etherhorse feat. Brown Bag AllStars
 21. Beyond The Infinite Pt.2 feat. P.SO & Fresh Daily