La Coka Nostra - A Brand You Can Trust14 lipca, więc niemal równo dwa tygodnie temu, miała miejsce premiera długo oczekiwanego albumu La Coka Nostry zatytułowanego „A Brand You Can Trust”. W zasadzie płyta ta jest kompilacją dwóch części utworów. Pierwsze z nich nagrano do czasu podpisania kontraktu płytowego przez formację z niezależnym labelem Suburban Noize Records (założony został w 1995 przez lidera Kottonmouth Kings, Daddy X i kojarzony jest głównie z cięższymi brzmieniami), zaś druga partia tracków powstała już po wejściu ich w szeregi ww. wytwórni. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, gdy grupa została powołana do życia w 2005 roku przez Danny’ego Boya, to nie miała zamiaru nagrywać ani jednego LP. Dopiero później po utworzeniu stałego trzonu ekipy narodził się pomysł wydania oficjalnego materiału. Gościnnie na LP pojawili się: Big Left, Sen Dog, Snoop Dogg, B-Real, Sick Jacken, Bun B, Q-Unique & Immortal Technique.

„A Brand You Can Trust” poprzedzone było mixtapem prezentowanym przez DJ Eclipse’a i (a jakże) Statika Selektah„The Audacity Of Coke”, dostępny do pobrania tutaj. Jeszcze wcześniej powstał pierwszy klip promujący LP do utworu „That’s Coke”, a następnie drugi powstały do „I’m An American”. Oba obrazy możecie obejrzeć poniżej.

Osobiście nie chcę wygłaszać zbyt wczesnych opinii na temat albumu LCN lecz jestem pewien, że dosyć liczne grono odbiorców oczekiwało po nich lepszego materiału niż ten zawarty na „A Brand You Can Trust”. Więcej informacji o poczynaniach zespołu znajdziecie na ich oficjalnej stronie internetowej.

Jestem też bardzo ciekaw czy ktokolwiek z rodziny La Coka Nostra jest w stanie podać jej stałych członków. Zapewne byłoby to trudne zadanie patrząc na liczbę osób przewijających się wokół kolektywu i długiej listy nieformalnych postaci przypisanych do LCN.

Tracklista

 1. Bloody Sunday feat. Big Left & Sen Dog (prod. DJ Lethal)
 2. Get You By (prod. DJ Lethal)
 3. Bang Bang feat. Snoop Dogg (prod. DJ Lethal)
 4. The Stain (prod. Everlast)
 5. I’m An American feat. B-Real (prod. Sicknature & DJ Lethal)
 6. Brujeria feat. Sick Jacken (prod. DJ Lethal)
 7. Once Upon A Time (prod. DJ Lethal)
 8. Cousin of Death (prod. ILL Bill & DJ Lethal)
 9. Choose Your Side feat. Bun B (prod. The Alchemist)
 10. Hardcore Chemical (prod. DJ Lethal)
 11. Soldier’s Story feat. Sick Jacken (prod. DJ Lethal)
 12. Gun In Your Mouth (prod. Cynic)
 13. Nuclear Medicinemen feat. Q-Unique & Immortal Technique (prod. Q-Unique)
 14. That’s Coke (prod. DJ Lethal)
 15. F- – – Tony Montana feat. Sick Jacken & B-Real (prod. DJ Lethal)