Nottz - You Need This MusicPo przedstawieniu albumu „Digital Garden” Kixnare’a, ponownie przenosimy się do diametralnie innej strefy czasowej. Przyjrzyjmy się tym razem ostatnim poczynaniom szanowanego producenta, jakim bez wątpienia jest Nottz, który w drugiej połowie październik wydał długo oczekiwaną solową płytę „You Need This Music”.

Jeżeli miałbym wymienić artystów od dawna zasługujących na wydanie longplaya, to bez wątpienia Nottz znalazłby się w ścisłej czołówce tej listy. Na to zaszczytne miano beatmaker zasłużył konsekwentną pracą i kooperacją z mainstreamowymi tuzami hip hopu. Lista postaci z jakimi współpracował pochodzący z Norfolk w stanie Virginia producent jest doprawdy długa i obfitująca w głośne nazwiska. W końcu Busta Rhymes, Snoop Dogg, Kanye West, The Game, Scarface, Murs, czy M.O.P. nie biorą beatów od przeciętnych producentów. Zanim jednak Dominick Lamb został powszechnie znaną personą na scenie hip hopowej, działał w grupie DMP, której album „Durte Muzik Prahdukshun” ukazał się w 2004 roku nakładem Koch Records. Wszystko to sprawia, iż „You Need This Music” z utęsknieniem wypatrywało na sklepowych półkach liczne grono słuchaczy.

Solowy projekt Nottza nie jest tylko producencką płytą, opartą na gościnnych występów plejady artystów. Poszczególni raperzy i muzycy są dodatkiem do muzyki pana Lamba. Domenick występuje na „You Need This Music” również w roli rapera. Dodajmy w udany sposób wywiązuje się z tego zadania i nie ma problemów z tym, gdyż swoją muzyczną karierę zaczynał właśnie jako Emcee. Dzięki temu, materiał artysty przywodzi na myśl przykładowo klasyczne LP Pete Rocka, „Soul Survivor”. Wśród listy gości na „You Need This Music” znajdziemy zarówno medialnych przedstawicieli świata muzyki, jak i niezależnych twórców, wśród których dominuje prawdziwa mieszanka stylów – od Travisa Barkera, przez Dwele, Joy Denalane, Mayera Hawthorne’a, skończywszy na Joellu Ortizie i Asherze Rothie. Materiał ukazał się na rynku płytowym nakładem Raw Koncept.

Single promujące wydawnictwo płytowe są co najmniej udane. Poniżej zamieszczam teledyski do utworów „Shine So Brite”, „Dontcha Wanna Be (My Neighbor)” oraz „Intro”. Na koniec dodam, że Nottz jest zapracowanym producentem. W bliższej lub dalszej przyszłości oczekujcie wspólnego projektu tego pana z Asherem Rothem i Jean Grae. Jak donoszą także media amerykańskie, beatmaker współpracuje także z Dr. Dre nad niekończącą się opowieścią zatytułowaną „Detox”.

Tracklista

 1. Intro feat. Travis Barker
 2. Fair Warning
 3. Blast That feat. Black Milk
 4. Shine So Brite
 5. You Need This Music feat. Dwele
 6. I Do It For Yawl feat. Kardinal Offishall & Little Brother
 7. How Long Will It Last feat. Joy Denalane
 8. A Dream Come True
 9. I Still Love You feat. Mayer Hawthorne
 10. Dontcha Wanna Be (My Neighbor) feat. Asher Roth & Colin Munroe
 11. No Money Down feat. Terese Cook
 12. Never Caught Slippin’ feat. Snoop Dogg & Royce Da 5’9″
 13. The Cycle feat. Joell Ortiz
 14. Right Here feat. Bilal