Rita J - Artist WorkshopW ostatnim czasie aż zaroiło się od wpisów dotyczących artystów pochodzących z Chicago na U Call That Love. Parafrazując słynne powiedzenie Andrzeja Gołoty (damn, aż mi jego szkoda było w walce z Tomaszem Adamkiem) – „co zrobić, skoro uwielbiam to miasto i produkcje pochodzące właśnie z Cook County„. W podróży pośród chicagowskiego undergroundu przyszła kolej na przystanek o nazwie „Rita J.„.

Artystka przygotowała na 2009 rok debiutancki album zatytułowany „Artist Workshop”, który w końcu po pewnych perturbacjach ukazał się na japońskim rynku muzycznym, a w Stanach Zjednoczonych oficjalnie będzie dostępny w sprzedaży od 3 listopada. Rita Jackson już od 2002 roku w mniejszym lub większym stopniu jest związana z niezależnym labelem All Natural Inc. (znany także jako ANI Records), który rzecz jasna jest wydawcą longplaya. Pomimo braku debiutu fonograficznego zdążyła pojawić się tu i ówdzie i warto wymienić w tym miejscu gościnne udziały na płycie „Team Daily” grupy Daily Planet w utworach „Love It” i „Real Quick”, albumie Family Tree„Tree House Rock” w nagraniach „Blow The Spot”, „Virgo„, „Simple Words” i „Rocks For You”. Wystąpiła również w kilku filmach, m.in. „What Ever Happened To Hip-Hop” i „Pathways”. Natomiast w jaki sposób określić jej styl muzyczny? Po krótkim zastanowieniu jest to wypadkowa DJ Spinny, Digable Planets, J-Live’a, Jungle Brothers, Stacy Epps, Stahhr The Femcee, czy Black Spade’a podana w charakterystycznym chicagowskim stylu.

„Artist Workshop” zawiera 14 premierowych utworów, które w pełni ukazują potencjał drzemiący w pani Jackson. Produkcją longplaya zajęli się następujący beatmakerzy – Kenny Keys, Yuani, Rashid Hadee, Black Spade, K Kruz, Forekast, Willowtreez i Stoney Rock. Gościnnie na albumie usłyszymy Stepha Staa, Rashida Hadee, Black Spade’a, Adada, Guilty Simpsona, Capitala D, Ka Di, Yawa i Mr. Greenweedza.

Na single promujące materiał  wybrano utwory „Outlasted” z gościnnym udziałem ww. Guilty Simpsona oraz „No Regrets”, do którego powstał klimatyczny teledysk. Przedsmak pełnego albumu przedstawiają snippety, które są dostępne pod tym adresem internetowym. Pani Rita Jackson wygląda słodko i tym bardziej trzymam kciuki za jej kolejne produkcje, równie dobre jak „Artist Workshop”.

Tracklista

 1. Intro feat. Dylan Jones (prod. Kenny Keys)
 2. Body Rock feat. Steph Staa (prod. Yuani)
 3. Surrender Remix feat. Rashid Hadee (prod. Rashid Hadee)
 4. Listen feat. Black Spade (prod. Stoney Rock (aka Black Spade))
 5. No Regrets feat. Adad (prod. K-Kruz)
 6. The Address (prod. Forekast)
 7. Outlasted feat. Guilty Simpson (prod. Willowtreez)
 8. Dreamin feat. Ka Di (prod. Kenny Keys)
 9. Interlude (prod. Stoney Rock (aka Black Spade))
 10. Inconspicuous feat. Mr. Greenweedz & Adad (prod. Stoney Rock (aka Black Spade))
 11. Sick & Tired feat. Yaw (prod. Kenny Keys)
 12. Nope feat. Cap D (prod. Kenny Keys)
 13. The Warm Up (prod. K-Kruz)
 14. Inspiration (prod. Stoney Rock (aka Black Spade))