Sha Stimuli - My Soul To KeepTegoroczna jesień obfituje w wiele wydawnictw płytowych, które od dawna były wyczekiwane przez liczne grono odbiorców. Jak to często i gęsto bywa w dzisiejszych czasach, nie oznacza to wcale, że albumy stoją również na wysokim poziomie artystycznym i okazują się dużym rozczarowaniem. Inaczej ma się sprawa w przypadku longplayów, które nie wywołują tak dużego poruszenia wśród mediów jak i fanów. Do tego grona zalicza się debiutancki album artysty o niecodziennym pseudonimie, Sha Stimuli„My Soul To Keep”.

Raper pochodzący z Brooklynu (momentami aż zanadto podkreśla pochodzenie z tej dzielnicy Nowego Jorku w swoich tekstach) w zeszłym roku wydał sporo materiału w hołdzie Steve’iemu Wonderowi, w poprzednich latach także zaznaczył swoją obecność na undergroundowej scenie The Big Apple lecz nadal zdaje sobie sprawę, że nie jest szeroko znaną postacią w branży hip hopowej. Trzeba przyznać, iż jest to pechowy artysta. W 2005 roku podpisał kontrakt płytowy z potentatem w tej branży, Virgin. Jednak w skutek niezależnych od mieszkańca NYC zawirowań w wytwórni jego album „Thee Emotion Picture” nigdy nie  ujrzał światła dziennego.

„My Soul To Keep” powinno zmienić tę sytuację rapera na jego korzyść i wywindować w górę pozycję tego niedocenianego wykonawcy. Podana poniżej tracklista albumu (mam nadzieję, że zgadza się z prawdą, muszę to zweryfikować u pewnego źródła – tak, wszystko zgodne z rzeczywistością) zapowiada materiał oparty głównie na bitach szerzej nieznanych beatmakerów, w większości nie należących do pierwszej ligi. Cieszy oko obecność Cookin Soul, czyli tria producentów rodem z Hiszpanii. Wydawcą pierwszego longplaya twórcy będzie Chamber Music Records przy współpracy z E1 Entertainment, natomiast premiera materiału ma się odbyć 27 października b.r.

Sha Stimuli ma na swoim koncie kilka singli, do których zostały nakręcone teledyski. Poniżej prezentuję kilka z nich, z czego najstarszy „Brooklyn Stand Up” datowany jest na 2006 rok. Pierwszym singlem z nadchodzącej płyty jest „Move Back” z gościnnym udziałem Freewaya i Young Chrisa, do którego również powstał videoclip. Załączam także reklamę promującą „My Soul To Keep”, w której artysta wypowiada się sam o sobie.

Tracklista

 1. Duction (prod. DJ Victorious)
 2. Hang On (prod. Lord Digga) feat.Peter Hartmann, G-Clef
 3. My Soul (prod. Jaisu)
 4. Blasphemy (prod. Ian Heyward)
 5. Do It For the Doe (prod. WMS Sultan)
 6. Move Back (prod. Just Blaze) feat. Young Chris & Freeway
 7. I Wish I Was U (prod. BellRinger) feat. Bellringer
 8. The Smelly Cat Song (prod. Chopz)
 9. What’s Wrong With That (Wake Up The World)? (prod. Beat Butcha) feat. Torae
 10. Good Day (prod. J.Cardim)
 11. I Believe (prod. Focus) feat. Lydia Caesar & Khaliq
 12. Have You Seen Him? (prod. Cookin Soul)
 13. My Girl (prod. M-Phazes) feat. Khaliq
 14. Last Time (prod. DJ Victorious)
 15. Sometimes (prod. J. Cardim) feat. Lydia Caesar
 16. Follow the Leader (Remix) (prod. G-Clef da Mad Komposa)