Vinnie Paz - Season Of The AssassinPozostajemy przy nowościach płytowych. Istotnym wydawnictwem płytowym, które ukazało się dwa tygodnie temu, jest debiutancki album Vinniego Paza zatytułowany „Season Of The Assassin”.

Od przeszło 20 lat Vinnie Paz dostarcza słuchaczom w pełni hardcore’owe tracki, a jego twórczość od zawsze wzbudzała kontrowersje. Współzałożyciel Jedi Mind Tricks jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych postaci niezależnego hip hopu. Utwory Vinniego nie należą ani do spokojnych kołysanek, ani do imprezowych bangerów. Każda produkcja członka Army Of The Pharaohs przesączona jest brutalnymi, ostrymi wersami, które bardzo często są nad wyraz osobiste. Raper jest jednym z najbardziej szczerych artystów hip hopowych – bez skrępowania opowiada historie idealnie nadające się jako scenariusz do thrillera bądź filmu psychologicznego. Często porusza tematy związane ze swoim dzieciństwem, które nie należało do usłanych różami. Vinnie Paz za każdym razem udowadnia, że jest mocny lirycznie i niewielu może mu dorównać. Artysta posiada liczne grono swoich zwolenników, którzy od wielu miesięcy wyczekiwali jego solowego albumu.

„Season Of The Assassin” oficjalnie ukazał się na rynku płytowym 21 czerwca b.r. (płyta wyciekła do internetu pod koniec maja). Wydawcą albumu została wytwórnia skupiona wokół JMT i AOTPEnemy Soil Records. Gościnnie na płycie usłyszymy przyjaciół Paza (ILL Bill, Sick Jacken, Demoz, R.A. The Rugged Man, Block McCloud), filadelfijskich raperów (Freeway, Beanie Sigel, duet Clipse) i – co stanowi dla wielu niespodziankę – Paula Walla z Houston. Nad powstaniem LP pracowało wielu uznanych beatmakerów – m.in. DJ Muggs, (sic!) Madlib, Lord Finesse, Da Beatminerz, Lil’ Fame, MoSS. W amerykańskich mediach można znaleźć opinie o zbyt łagodnym i softowym brzmieniu „Season Of The Assassin” i zdaniem niektórych recenzentów, niepotrzebnych udziałów w refrenach Lawrence Arnell, Shary Worden oraz Liz Fullerton. Z drugiej strony, podkreśla się, że Vinnie Paz nadal ma w sobie pełno nienawiści i energii, co pozwoliło mu stworzyć monumentalny album.

Vinnie PazPoniżej został zamieszczony teledysk promujący płytę, powstały do utworu „Keep Movin’ On” z udziałem Shary Worden.

Vinnie Paz brał też udział w nagrywaniu innej hardcore’owej płyty, na którą czekało wielu słuchaczy – „Unholy Terror” AOTP. Więcej informacji o tym wydawnictwie płytowym już niebawem na U Call That Love.

UPDATE: Powstał drugi videoclip zachęcający słuchaczy do sięgnięcia po „Season Of The Assassin”. Obraz nakręcono do utworu „Nosebleed”.

Tracklista

 1. Intro
 2. Beautiful Love
 3. Monster’s Ball
 4. Pistolvania feat. Freeway & Jakk Frost
 5. End Of Days feat. Block McCloud
 6. Righteous Kill
 7. No Spiritual Surrender feat. Sick Jacken
 8. Street Wars feat. Clipse & Block McCloud
 9. Ain’t Shit Changed feat. Lawrence Arnell
 10. Aristotle’s Dilemma
 11. Kill ‘Em All feat. Beanie Sigel
 12. Keep Movin’ On feat. Shara Worden
 13. Brick Wall feat. ILL Bill & Demoz
 14. Role Of Life
 15. Nosebleed feat. R.A. The Rugged Man
 16. WarMonger
 17. Paul And Paz feat. Paul Wall & Block McCloud
 18. Bad Day
 19. Washed In The Blood Of The Lamb
 20. Drag You To Hell
 21. Same Story (My Dedication) feat. Liz Fullerton