Denizen Kane Brother Mins Journey to the West CoverW ubiegłym tygodniu informowałem o wspólnym albumie Makera i członka Typical Cats, Qwela zatytułowanym „So Be It”. Teraz przyszła kolej na solowy projekt innego reprezentanta wymienionej chicagowskiej ekipy, Denizena Kane’a„Brother Min’s Journey To The West” jest trzecim wydawnictwem płytowym w dorobku muzycznym tego wykonawcy.

Denizen Kane to bardzo ciekawa postać. Na undergroundowej scenie Chicago dał się poznać jako uzdolniony członek grupy spoken word I Was Born With Two Tongues, co pozwoliło mu zdobyć lokalne uznanie i szacunek. Następnie raper założył wraz z innymi przedstawicielami podziemia, Qwelem i Qwazzarem ww. kolektyw Typical Cats (chicagowska legenda, na pewno wspomnę jeszcze o nich na łamach serwisu). Grupa wydała trzy bardzo ciepło przyjęte płyty – „Self Titled”, „Typical Cats” i „Civil Service”. Denizen Kane uczestniczył także w trzech sezonach Def Poetry Jam (w tym miejscu próbka umiejętności slamowych artysty w „Patriot Act”).

Poprzednie albumy artysty – „Tree City Legends” (nazwa łącząca w sobie odniesienie do Chicago, Nowego Jorku i Portland) oraz „Tree City Legends Vol. 2: My Bootleg Life” charakteryzowały się przede wszystkim krótkimi tracklistami – zawierały odpowiednio 8 i 10 tracków. Nie przeszkodziło to jednak w przedstawieniu Denizen Kane’a jako świetnego tekściarza z dobrym flow. „Brother Min’s Journey To The West” jest najdłuższą produkcją wykonawcy, z którą powraca wykonawca po czteroletniej przerwie. Płyta została w całości wyprodukowana przez Mistera Reya.

Premiera już niebawem – 6 października b.r., a wydawcą będzie chicagowska niezależna wytwórnia płytowa – Galapagos4. Album promuje teledysk powstały do singla „Holding Up The Wall”. „Brother Min’s Journey To The West” skierowany jest głównie do osób otwartych na eklektyczne formy hip hopowe, poszukujących duszy w nagraniach oraz innego spojrzenia na świat niż u większości artystów.

Tracklista

 1. Intro
 2. Holding Up The Wall
 3. Ain’t No Thing
 4. Just Like Water
 5. Black Hoodies
 6. Sparrow
 7. Boms Pt One
 8. TTB (Them True B-Boys)
 9. New Year’s Day
 10. The Porch
 11. The River
 12. Boms Pt Two
 13. Let The Day
 14. The War (Bonus Track)
 15. Fallin’ (Bonus Track)