DJ Kentaro wystąpi w Bialymstoku w ramach Dni Sztuki WspółczesnejKażdego roku wiosną odbywają się w Białymstoku Dni Sztuki Współczesnej. Wydarzenie jest zakrojone na szeroką skalę i łączy w sobie różne elementy kultury i sztuki. DSW skupia się na teatrze alternatywnym i oryginalnych działaniach performatywnych, ale na tym nie kończy się zakres białostockiej imprezy. Również sympatycy różnych nurtów muzycznych powinni czuć się usatysfakcjonowani tym przedsięwzięciem. W ramach 30. edycji Dni Sztuki Współczesnej wszystkich sympatyków turntablismu czeka nie lada wydarzenie. 30 maja w Białymstoku wystąpi uznany japoński artysta, DJ Kentaro.

30 maja 2015 roku, Kawiarnia Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
DJ Kentaro w Białymstoku
Wystąpią: DJ Kentaro, DJ VaZee, DJ Falcon1
Start: godz. 21:00
Cena biletu: 30 złotych w przedsprzedaży, 40 złotych w dniu koncertu. Wejściówki do nabycia w kasie Kina Forum przy ul. Legionowej 5 oraz na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury.

Japońscy artyści związani mniej lub bardziej z kulturą hip hopową posiadają ugruntowaną pozycję na świecie. Nie inaczej jest z DJ-em Kentaro, który od lat należy do ścisłej czołówki turntablistów. Już od najmłodszych lat wychowanek stolicy Nippon przejawiał zainteresowanie muzyką, a najbardziej ciągnęło jego w stronę gramofonów. Początkowo Kentaro Okamoto szlifował swoje umiejętności w domowym zaciszu, ale jeszcze jako nastolatek zaczął próbować swoich sił na lokalnych imprezach w Japonii. Przedstawiciel Kraju Kwitnącej Wiśni szybko wyrobił sobie mocną pozycję i poczuł, że robi mu się za ciasno w rodzinnym kraju. W związku z tym postanowił zmierzyć się z najwybitniejszymi DJ-ami z całej kuli ziemskiej, a prestiżowe zawody (ITF, VESTAX Extravaganza i DMC World Championships) stanowiły ku temu odpowiednią okazję.

Pierwsze sukcesy przyszły na przełomie wieków. DJ Kentaro przebijał się do finałowych zmagań w ramach wszystkich ww. cykli, szlifując nieustannie swoją formę i szykując się do następnych potyczek. Zebrane doświadczenie wkrótce zaprocentowało, gdyż w 2001 zajął on 3. miejsce na DMC World Championships. Jednak nie zamierzał on osiadać na laurach. W 2002 roku Kentaro przygotował niemal perfekcyjny set, który z miejsca zachwycił jury i publiczność. 13 lat temu wygrał on finały DMC, nie tylko zdobywając najwyższe noty w historii tych zawodów, ale również zostając pierwszym azjatyckim mistrzem świata DJ-ów.

DJ Kentaro zagra w Bialymstoku - 30.05.2015, klub FamaW następnych latach DJ Kentaro skupił się na nagrywaniu płyt i miksów, dzięki czemu udało mu się potwierdzić wszechstronność i rozległe muzyczne horyzonty. W 2004 roku ukazał się jego debiutancki projekt – „On The Wheels Of Solid Steel”. Pierwotnie mix-CD trafiło do dystrybucji dzięki Beat Records jedynie na kontynent azjatycki. Pomimo tego wydawnictwo dotarło do włodarzy szanowanego brytyjskiego labelu Ninja Tune, którzy postanowili wydać reedycję płyty rozszerzoną o bonusowe DVD. „On The Wheels Of Solid Steel” uzyskało dystrybucję na cały świat, a dołączone materiały video w błyskawicznym tempie rozsławiły Kentaro w branży muzycznej, nie tylko pośród miłośników turntablismu.

W następnych latach Japończyk wypuścił kolejne produkcje. W 2007 roku światło dzienne ujrzał jego debiutancki album, „Enter”. Wydawnictwo powstało przy udziale Spank Rocka, The Pharcyde, New Flesh, Hifany, Fat Jona czy też Little Tempo. Właśnie ten projekt stworzył podwaliny pod słynną rutynę DJ-a Kentaro, „Enter The Newground”. Po 5 latach pojawił się w sprzedaży nowy longplay tokijczyka, „Contrast”. Ostatni projekt dowodzi dużej klasy muzycznej prezentowanej przez niego. Wypada również dodać, że w międzyczasie współpracował on z różnymi twórcami – Coldcut, C2C, DJ Baku, DJ Mitsu The Beats, Ayumi Hamasaki, K-Delight i pozostali zapraszali jego na swoje płyty. DJ Kentaro to ogromny fan wszelkiego rodzaju fuzji elektronicznych, co można wnet zauważyć po jego materiałach oraz imprezach granych przez niego. Na scenie w Białymstoku wesprą jego dwaj polscy turntabliści – DJ VaZee i DJ Falcon1.

Pierwszy z nich odniósł ostatnio znaczące sukcesy wygrywając kategorię „Show” i uzyskując 2. miejsce na finałach zawodów IDA World w 2014 roku. Ponadto radomski twórca współpracuje z rodzimymi wykonawcami – Kękę, Kotzim, czy członkami Bandy Unikat. Ponadto artysta dostarczył scratche na album „Le Rap Français Vu De La Pologne” MillionBeatsa. W zeszłym roku uczestniczył w przełomowym przedsięwzięciu Steve Nash & Turntable Orchestra. Jego sety są wypełnione brzmieniami przypisanymi do różnych nurtów muzycznych, co sprawia, że za każdym razem DJ VaZee wypada świeżo. Z kolei DJ Falcon1 to jeden z najbardziej utytułowanych polskich turntablistów – posiada on 5 tytułów mistrza Polski federacji IDA. W trakcie swojej 10-letniej kariery otwierał on imprezy dla Phife Dawga, AZ, Doo Wopa, DJ-a Shadowa, Das EFX, Torae’a, DJ-a Rafika, DJ-a Vadima & Yary Bravo, DJ-a Q-Berta, DJ-a Craze’a i innych. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip hopowym brzmieniem oraz elektroniką. DJ Falcon1 to również współzałożycielem szkoły DJ-skiej SPINLAB, a swoje umiejętności miał okazję zaprezentować w wielu miastach.

Wszystkie pozostałe aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.