DJ Krush 28 kwietnia w BiałymstokuPrawdziwa muzyczna osobowość, mistrz gramofonu, jeden z najoryginalniejszych twórców instrumentalnego hip hopu – DJ Krush – wystąpi już w kwietniu na scenie białostockiego klubu Fama. Będzie to jedyny w Polsce koncert w ramach tegorocznej  europejskiej trasy tego muzyka. Jednego z najsłynniejszych hip hopowych didżejów świata wspomagać będą: najbardziej utalentowany polski turntabalista DJ Eprom oraz białostocki junglista Auricom.
28 kwietnia 2010, klub Fama – Białystok DJ Krush/DJ Eprom/Auricom
Start: godz. 20:00
Cena biletu:: 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu.

DJ Krush – legendarny japoński DJ, który zaczynał karierę w latach 80. Stał się popularny dzięki mieszaniu różnych stylów oraz albumom takim jak „Kakusei” czy „Zen„. W swojej karierze nagrywał dla takich wytwórni jak Sony, Mo Wax czy Red Ink.

Naprawdę nazywa się Hideaki Ishi i pochodzi z Tokio. Do tworzenia muzyki (szczególnie hip hopu) zainspirował go film „Wild Styles„. W roku 1987 stworzył m.in. z DJ’em Muro zespół Krush Posse, z którym rozstał się pięć lat później, by zająć się karierą solową. Jego pierwszy album „Krush” ukazał się w 1994 roku.

DJ Krush okrzyknięty został mistrzem gramofonu, bo jako jeden z pierwszych muzyków śmiało wykorzystywał ten sprzęt na scenie. W roku 2002 za album „Zen” otrzymał nagrodę AIFM w kategorii Najlepszy Album Elektroniczny. To jeden z najoryginalniejszych twórców instrumentalnego hip hopu.

Hideaki, określany jako „ikona ambitnego downtempo” zasłynął także jako producent i kompozytor muzyki filmowej. Współpracował z takim muzykami jak: DJ Hide, DJ Sak i DJ Shadow. Występował na całym świecie – m.in. w Australii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, USA. W marcu 2007 roku, w Japonii ukazał się album DVD „Suimou Tsunenimasu„, podsumowujący jego 12-letnią karierę. Wśród swych muzycznych faworytów wymienia Johna Coltrane’a, Jamesa Browna oraz Milesa Davisa, których muzyką „przesiąkł” podczas słuchania nagrań z kolekcji swojego ojca.

DJ Eprom – to najbardziej utalentowany polski turntablista i producent. W 2003 roku finalista konkursu „Pop DJ„, a rok później zdobywca tytułu Mistrza Polski w tym konkursie. W 2003 roku zajął 5 miejsce na ITF Polska w kategorii advancement, w 2004 – 3 miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Świata Vestax Extravaganza Eastern Europe, 4 miejsce na Mistrzostwach Europy ITF w kategorii scratching. Zdobył wtedy również tytuł Mistrza Polski ITF w kategoriach scratching i advancement. DJ Eprom jest również zwycięzcą internetowego konkursu Skrecz Battle 2004. Rok później przyznano mu tytuł v-ce Mistrza Europy ITF w kategorii scratching, Mistrza Polski ITF w kategoriach scratching, advancement oraz beat juggling. Zdobył również 2 miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Polski ITF. W roku 2006 DJ Eprom zdobył 1 miejsce w eliminacjach ITF Kraków, 1 miejsce na Rodec Scratch Challenge – Turntable oraz 1 miejsce na Rodec Scratch Challenge – Scratch. W kolejnym roku, 1 miejsce na: Skrecz.com Battle PRO; DJ Shop Workshop battle; IDA National Finals Show Class; IDA World Finals Technical; IDA World Finals Show.

Auricom – energiczny młodzieniec, ponoć „z mikserem, zamiast szyszynki” w mózgu. Junglista z przypadku. Od kilku lat stanowi część EBM Junglist. To także jeden z filarów legendarnego Jesień Amen Tour oraz rezydent i co-promotor białostockiego klubu Metro. Winylowy fetyszysta. Ostatnio bez określonego muzycznego priorytetu, więc jego miksy często zmieniają tempo, co nie ujmuje im skoczności i energii. Chłopak wszechstronny: umawia się na pojedynki DJ’skie z lokalnymi hiphopowcami, gra sety z instrumentami, współpracuje z beatbokserami. Można go też znaleźć za gramofonami na chilloucie, grającego powolne, głęboki dubstep, deep czy hip hop. Kilka godzin dziennie spędza na doskonaleniu swoje umiejętności za dekami. Lubi dobry kebab, tortillę, punkowe gitary i old schoolowe pianina. Uwielbia to, co robi i stara się być w tym jak najlepszy.

Koncert odbędzie się w białostockim klubie Fama, dysponującym profesjonalnym nagłośnieniem High End znanej firmy D&B Audiotechnik, obecnie jednej z najlepszych marek na świecie. Zainstalowany w klubie system Q, wyznacza nowe standardy jakościowe nagłośnienia klubowego i koncertowego, dzięki czemu Fama należy do elitarnego grona miejsc, w których dźwięk jest na najwyższym, światowym poziomie.