DJ Scratch i jego niewiarygodny showcasePrzeszukiwałem właśnie znany i chętnie odwiedzany przez wszystkich serwis YouTube w celu znalezienia setów japońskiego DJ’skiego sztukmistrza, DJ’a Kentaro. Po wyświetleniu któregoś już z kolei video natrafiłem na zapis seta DJ’a Scratcha z okazji reunion EPMD w klubie BB Kings w Nowym Jorku z 14 października 2006 roku.

Przedstawiać tego pana nie trzeba, w przeciągu swojej działalności turntablistycznej zgromadził już tyle pochlebnych opinii, zaszczytów, że nie sposób tego wszystkiego wymienić. W dodatku jest on cenionym producentem, znanym ze współpracy z m.in. EPMD, Bustą Rhymesem, Das EFX, DMX-em, Redmanem, Method Manem i wieloma innymi. Pozostaje także członkiem Zulu Nation. Na jego oficjalnej stronie możemy o nim przeczytać takie oto zdanie:

DJ Scratch jest jednym z najbardziej szanowanych i cenionych DJ’ów biorących udział w koncertach, występujących na imprezach, przedstawieniach.

Prezentowane poniżej video jest niesamowite. DJ Scratch pokazuje w nim swoje olbrzymie umiejętności, nie tracąc przy tym nic z bycia niewiarygodnym showmanem jakim jest. Lata płyną, a on wciąż pozostaje niedoścignionym mistrzem.

Oglądajcie i podziwiajcie prawdziwego wirtuoza.