Dope D.O.D. wystąpi na Cropp Girls vs BoysW ostatnich miesiącach odbyło się w kraju całkiem sporo wydarzeń z udziałem uznanych zagranicznych wykonawców. Coultrain, Step Brothers (Alchemist & Evidence), Lords Of The Underground, Cali Agents, Tha Alkaholiks, Dynasty, Method Man & Redman, A$AP Ferg, Bonobo czy The Beatnuts, to tylko niektórzy artyści goszczący w Polsce w poprzednich tygodniach. Już za kilka dni do Polski zawitają kolejni zacni twórcy. 12 kwietnia w sopockim klubie Sfinks700 wystąpią Dope D.O.D. i MC Melodee. Holendrzy zagrają w ramach następnej odsłony cyklu Cropp Girls vs Boys.

12 kwietnia 2014 roku, Sfinks700, ul. Mamuszki 1, Sopot
Cropp Girls vs Boys: Amsterdam Edition
Wystąpią: Dope D.O.D., MC Melodee
Support: Auer (Koka Beats), Rhythm Baboon (Polish Juke)
Start: godz. 22:00
Cena biletu: 35 złotych (I pula), 40 złotych (II pula). W dniu koncertu wejściówki w cenie 45 złotych. Bilety dostępne do nabycia za pośrednictwem sieci Ticketpro.

Dope D.O.D & MC Melodee w kolejnej edycji Cropp Grils vs Boys - 12.04.2014, SopotPochodząca z holenderskiego Groningen formacja Dope D.O.D. zyskała na przestrzeni ostatnich dwóch lat tysiące sympatyków w różnych częściach świata. Historia tego kolektywu sięga 2006 roku. Początkowo grupa istniała jako Duo of Darkness, którą tworzyli Skits Vicious oraz Dopey Rotten. Po rozpoczęciu przez duet współpracy z Jayem Repearem nastąpiła zmiana nazwy zespołu na Dope D.O.D., pod którą następnie zaczęły się ukazywać ich nagrania. Od 2009 roku mieszkańcy Niderlandów wypuścili kilka znaczących tytułów – „Fountain Of Death”, „The Evil E.P.”, „Branded” i „Da Roach”.

Przełomowym momentem w karierze muzycznej tej formacji okazało się wydanie głównego singla promującego trzecią płytę, „What Happened”, który osiągnął niesamowitą popularność w 2011 roku. Agresywne nagrania Dope D.O.D. łączące rap z różnymi elementami muzyki elektronicznej przyniosły im duży sukces. Tylko w 2012 roku grupa wspierana przez DJ’a Dr. Digglesa zagrała ponad 100 koncertów w 17 krajach, występując po drodze na największych festiwalach w Europie. Imprezy z ich udziałem w USA oraz Kanadzie przyczyniły się do nawiązania współpracy ze znaną wytwórnią płytową, Duck Down Music. 14 kwietnia trafi do sprzedaży nowy album tej grupy, „Master Xploder”, który jest wyczekiwany przez wielu ich fanów. Wydawnictwo zapowiada szereg singli, w tym „Square One” i „I Spy”.

 

 

Od kilku lat MC Melodee znajduje się na fali wznoszącej. Twórczyni związana z holenderską sceną hip hopową dała się poznać z dobrej strony zarówno na solowych wydawnictwach, jak i materiałach tworzonych przy udziale wybranych producentów. Wraz z producentem INT wypuściła ona pod szyldem grupy La Melodia przede wszystkim dwa albumy – „Vibing High” (2006) i „Electronic Love” (2010). Lista gościnnych występów raperki na projektach innych wykonawców obejmuje utwory nagrane z m.in. Nomakiem, Shin-Ski, DJ’em Deckstreamem, Robertem de Boronem i DJ’a Whitesmithem. Oprócz tego artystka rozpoczęła ponad 3 lata temu kooperację z doskonale znanym kolektywem producenckim z Hiszpanii, Cookin’ Soul. W maju 2012 roku trafił do obiegu ich wspólny mixtape – „Check Out Melodee”. Wydawnictwo stanowiło udany wstęp do płyty nagranej przez Holenderkę i wykonawców z Półwyspu Iberyjskiego – „My Tape Deck”. Longplay trafił do sprzedaży w pierwszej połowie ub.r. nakładem Jakarta Records i spotkał się z pozytywnym odbiorem przez media i słuchaczy.

W drugiej połowie lutego MC Melodee wypuściła nowy projekt – „In My Zone EP”. Wydawnictwo rozpoczyna serię 3 EP-ek zapowiedzianych przez artystkę na ten rok. Holenderka nagrała 15-minutowy materiał przy wsparciu Feliciany oraz producentów – Chucka Inglisha, Like’a (Pac Div), Cookin’ Soul, Brady’ego Jamesa & D. Unisona. EP-kę promuje videoclip nakręcony do utworu „Spectacular”. Płyta dostępna za pośrednictwem Soundclouda.

Wszystkie dodatkowe informacje o nadchodzącej imprezie znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.