Dope D.O.D. wystąpi w WarszawieCzęść europejskich wykonawców hip hopowych dobrze sobie radzi na scenie, docierając do wielu odbiorców spoza granic swoich krajów. W naszym kraju mniejszą i większą popularnością cieszą się artyści na ogół z Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Francji, Niemiec i Holandii. Właśnie z tego ostatniego państwa pochodzi pewna formacja, która w ostatnich latach zyskała pokaźne grono zwolenników. W tym miejscu mowa oczywiście o Dope D.O.D., czyli hardcore’owej grupie rodem z Groningen. Już w tym tygodniu Holendrzy ponownie zagoszczą w Polsce. Jay Reaper, Skits Vicious i Dopey Rotten wystąpią 14 lutego w warszawskim klubie Iskra.

14 lutego 2015 roku, klub Iskra, ul. Wawelska 5, Warszawa
Dope D.O.D. ponownie w Polsce
Support: Flint
Start: godz. 21:00
Cena biletu: 55 złotych w przedsprzedaży (II pula), w dniu koncertu 59 złotych. Wejściówki dostępne do nabycia za pośrednictwem serwisu Biletomat.

Wejście na koncert od 18 roku życia.

Dope D.O.D. w Polsce - 14.02.2015, klub Iskra, WarszawaW ostatnich latach Dope D.O.D. znalazło uznanie w oczach tysięcy słuchaczy z różnych zakątków świata. Historia tego zespołu sięga 2006 roku. Początkowo holenderska grupa istniała jako Duo of Darkness, którą tworzyli Skits Vicious oraz Dopey Rotten. Po rozpoczęciu przez duet współpracy z Jayem Repearem nastąpiła zmiana nazwy zespołu na Dope D.O.D., pod którą w dalszej kolejności zaczęły się ukazywać ich utwory. Od 2009 roku mieszkańcy Niderlandów wypuścili kilka mniejszych tytułów – „Fountain Of Death” oraz „The Evil E.P.”. Oba projekty stanowiły jedynie przystawkę do głośnego debiutanckiego albumu z 2011 roku, „Branded”.

Przed wypuszczeniem tego materiału nastąpił przełomowy moment w karierze muzycznej formacji. Na początku 2011 roku zespół opublikował główny singiel promujący ich płytę, „What Happened”, który następnie osiągnął niesamowitą popularność. Jeszcze więcej mówiło się o genialnym videoclipie nakręconym do tego nagrania. Dzięki temu po „Branded” sięgnęło znacznie więcej odbiorców, niż można było przypuszczać. Agresywne tracki Dope D.O.D. łączące rap z różnymi elementami muzyki elektronicznej przyniosły im duży sukces. Tylko w 2012 roku grupa wspierana przez DJ’a Dr. Digglesa zagrała ponad 100 koncertów w 17 krajach, występując po drodze na największych festiwalach w Europie. Imprezy z ich udziałem w USA oraz Kanadzie przyczyniły się do nawiązania współpracy ze znaną wytwórnią płytową, Duck Down Music. 14 kwietnia ub.r. trafi do sprzedaży nowy album tej grupy, „Master Xploder”, który był wyczekiwany przez wielu ich fanów. W tej chwili grupa znajduje się na ostatniej prostej przed wydaniem kolejnej produkcji, „Ugly EP”. Jednym z singli zapowiadających EP-kę jest „Ridiculous part II” z udziałem Redmana. Premierę płyty wyznaczono na 13 lutego.

Jak ww. od kilku lat formacja często i gęsto koncertuje. Dope D.O.D. można było zobaczyć na wielu istotnych festiwalach i koncertach na terenie Europy. Jay Reaper i spółka często gościli we Francji, Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Wielkiej Brytanii czy też Polsce. Poza tym kolektyw był zapraszany na imprezy do Ameryki Północnej, gdzie zaprezentował się w wybranych amerykańskich i kanadyjskich miastach. Wypada także wspomnieć o tym, że swego czasu ważną rolę w dalszych losach grupy odegrała wspólna trasa koncertowa z Limp Bizkit. Dzięki temu o Holendrach usłyszało mnóstwo osób, dla których wcześniej pozostawali anonimowi. Już w tym tygodniu Dope D.O.D. ponownie zaprezentuje się w naszym kraju. Warszawska publiczność będzie mogła przekonać się o formie tej grupy na koncercie w klubie Iskra.

Pozostałe aktualności dotyczące imprezy na stronie wydarzenia na Facebooku. Oprócz koncertu w Warszawie Dope D.O.D. wystąpi też w Krakowie (klub Fabryka) i Katowicach (Mega Club).