Druga edycja Free Mind Festivalu - 18-20.11.2011Od kilku lat Białystok jest kojarzony przez mieszkańców innych miast jako prężnie działający ośrodek taneczny. Wraz z popularyzacją tańca przybyło w stolicy województwa podlaskiego tematycznych imprez poświęconych tej dziedzinie kultury. Oprócz wydarzeń stricte tanecznych, można trafić również na eventy łączące także poszczególne elementy hip hopu. We wrześniu ubiegłego roku odbyła się pierwsza edycja Free Mind Festivalu, składającego się z części tanecznej (zawody bboyowe i specjalne pokazy), uzupełnionej przez turntablistyczny contest. W tym roku ponownie wydarzenie zagości w Białymstoku. Druga odsłona Free Mind Festivalu została zaplanowana na weekend 18-20 listopada.

W ramach drugiej edycji wydarzenia odbędą się następujące imprezy: Showcase Contest, Bboy Contest, Scratch Session i warsztaty taneczne. Free Mind Showcase Contest to konkurs skierowany do zespołów tanecznych obracających się w kulturze hip hopowej. Formacje zaproponują rozwiązania sceniczne przygotowane w różnych stylach: hip hop dance, bboying, etc. Następnie jury dokona wyboru najlepszych ekip, które będą miały okazję powalczyć o główną nagrodę festiwalu. Bboye otrzymają szansę zaprezentowania swoich umiejętności na Free Mind Bboy Contest. Otwarty turniej bboyingu, podczas którego odbędą się walki tancerzy w kategoriach: 1 vs 1 & 3 vs 3 (przewidziany wybór 8 solistów do walk systemem pucharowym). W każdym konkursie do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe i finansowe. Z kolei Scratch Session, to konkurs przeznaczony dla DJ’ów z całej Polski. Zawody turntablistyczne uświęcą cały sobotni dzień zmagań w klubie Fama. Po zakończeniu contestu, jurorzy Scratch Session poprowadzą after party.

Dodatkowo, w trakcie trwania festiwalu odbędą się warsztaty taneczne, z gośćmi z Polski i zagranicy, skierowane do tancerzy na różnym poziomie zaawansowania.

Harmonogram Free Mind Festivalu 2011:

17-20 listopada Warsztaty w Studiu Tańca Danceoffnia przy ul. Kolejowej 14 C. Więcej informacji o warsztatach w tym miejscu.

19 listopada, klub Fama, ul. Legionowa 5

8:30-12:00 Próby parkietu do Showcase contestu
12:00-13:00 Próby parkietu bboyów
13:00-16:00 Bboy Contest (jurorzy: Marcin „Rogal” Rogalski, Piotr „Omel” Omelianiuk, Bartosz „Skoora” Bandura)
16:00-17:00 Przerwa organizacyjna
17:00-19:30 Showcase Contest & Battle (jurorzy: Jamie Luke, „Ryfa”, Paweł „Pitzo” Mazur)
19:30-20:00 Pokaz projektu „The Bridge”
20:00-21:00 Przerwa organizacyjna
21:00-22.30 Scratch Session (jurorzy: DJ Twister, DJ Fejm, DJ Trakmajster)

Od godz. 22:30 After party w klubie Fama.

Bilety na pokazy Free Mind Festivalu do nabycia na tydzień przed imprezą w Studiu Tańca Danceoffnia przy ul. Kolejowej 14 C lub w dniu imprezy w klubie Fama przy ul. Legionowej 5. Ceny biletów:

  • Bboy Contest: 10 zł
  • Showcase Contest & Battle: 15 zł
  • Scratch Session: 15 zł
  • Wejściówka całodniowa: 25 zł

Zgłoszenia do udziału w poszczególnych imprezach w ramach Free Mind Festivalu należy nadsyłać wypełniając stosowne formularze na stronie wydarzenia: www.free-mind.pl.

Poniżej materiał video podsumowujący tegoroczną edycję festiwalu.