Soulbowl w Powiększeniu Vol. 2 - 18.02.2012Cykliczne imprezy muzyczne mają swój urok i nie sposób odmówić im specyficznego klimatu tworzonego przez osoby zaangażowane w dane przedsięwzięcia oraz stałych bywalców tego typu wydarzeń. Co prawda, za wcześnie aby wyciągać daleko idące wnioski, ale zapoczątkowany w styczniu b.r. cykl eventów sygnowanych przez stronę internetową Soulbowl.pl, zmierza we właściwym kierunku. Po premierowym wydarzeniu z 20 stycznia,  ten serwis muzyczny ponownie zaprasza do warszawskiego klubu Powiększenie. Na drugiej edycji „Soulbowl w Powiększeniu” zaplanowanej na 18 lutego wystąpią: Night Marks Electric Trio, Maceo Wyro (Warsoul), Sonar Soul (U Know Me Records), Temzki oraz inicjator projektu, Mike Panda (Soulbowl/ DDW/ Wrocław).

18 lutego 2012 roku, klub Powiększenie, ul. Nowy Świat 27, Warszawa
Soulbowl w Powiększeniu Vol. 2
Wystąpią:

  • Night Marks Electric Trio
  • Temzki
  • Maceo Wyro
  • Sonar Soul
  • Mike Panda

Start: godz. 21:00
Cena biletu: 10 zł płatne przy wejściu na imprezę.

Night Marks Electric Trio – w skład grupy wchodzą Marek Pędziwiatr (klawisze, wokal), Adam Kabaciński (Moog, gitara elektryczna), Spisek Jednego (Akai MPC, gramofony, efekty). NMET powinno być kojarzone z przede wszystkim syntetycznymi bębnami, mięsistymi basami oraz przetworzonymi wokalami. Granie na żywo opierają na improwizacji, co dodaje uroku ich koncertom. Ich muzyka bazuje na współcześnie brzmiących  hip hopowych beatach, soulowo-analogowych brzmieniach syntezatorów, charakterystycznych liniach basu oraz futurystycznych samplach.

Temzki – jak sam o sobie mówi, tworzy muzykę odkąd pamięta. Razem z eXo i Roux Spaną powołał do życia zespół Mardi Gras oraz jazzowo-hip hopowy projekt Vibe Quartet (w składzie Temzki, Roux Spana, Święty Mikołaj i Mario Pras). Należy do kolektywu Vintage Beats.

Maceo Wyro – jeden z dwóch trzonów kolektywu Niewinni Czarodzieje. Karierę rozpoczynał jako rezydent w legendarnych warszawskich Filtrach w 1992 roku. Przez wszystkie lata grał obok takich postaci światowej sceny muzyki elektronicznej jak: Rainer Truby, King Britt, Ursula Rucker, Dego (4 Hero), Afronaught, Seiji, Richard Dorfmeister, Alex Barck (Jazzanova) i wielu innych. Ostatnio występuje w roli głównego organizatora cyklicznych imprez pod szyldem Warsoul.

Sonar Soul – zadebiutował w 2001 płytą Namaste „Lot 76”. Zafascynowany mieszaniem nastrojów i gatunków, eksploruje rejony na styku muzyki elektronicznej i hip hopu. Współtwórca wielu projektów muzycznych – Namaste Soundsystem, Jazzavie, Confashion Orchestra, czy Basalias. Jako Sonar Soul wydał dwa single: wypuszczony na winylu „Feelosophy (FM&P)” oraz w wersji elektronicznej „Adore (Razzmatazz)”, na który remiksy stworzyli czołowi producenci polskiej sceny elektronicznej. Obecnie wraz z pochodzącym z Chicago MC Sir Sqair Blaqem pracuje nad albumem podsumowującym dotychczasowy dorobek twórców. Członek kolektywu DJ’sko/producenckiego Junoumi Crew. Jego styl to połączenie gatunków z pogranicza nu-beats/broken-beats/hip hop/house/electronica/old school.

Mike Panda – urodzony w 1987 r., zamieszkujący Wrocław, DJ, producent, kolekcjoner winyli. Jego sety to mix new beatowych brzmień, nu-disco/house, przez funk i disco/boogie lat 80.tych, klasycznego i nowoczesnego soulu, UK funk/ UK garage jak i wszystkich innych pokrewnych gatunków muzycznych. Mike Panda nie zapomina także o klasyce z hip hopowej biblioteki. Przemierza nasz kraj wzdłuż i wszerz w celu zaserwowania ludziom dobrego groove’u, ambitnego brzmienia. To czas dla muzyki łączącej pokolenia, miłośników spędzania czasu na parkiecie, jak i tych lubiących wlać sporą dawkę dźwięków do swoich uszu. Prowadzi własny cykl projektu „Dobrze dziś wyglądasz”. Inicjator wrocławskiego J Dilla Tribute i innych równie ciekawych imprez tematycznych. Od stycznia 2011 r. członek kreatywnego labelu Vintage Beats. W lipcu 2011 jego autorska audycja „Dobrze dziś wyglądasz” pojawiła się na falach Radia Luz (91.6 FM), którą można usłyszeć w każdy wtorek o godz. 17.00. Redaktor serwisu muzycznego Soulbowl.pl.