El Da Sensei & The Returners - Global Takeover 2 Nu WorldEl Da Sensei & The Returners wracają z kolejnym wspólnym wydawnictwem płytowym. Po debiutanckim albumie „Global Takeover” oraz „The Money EP”, przyszła pora na płytę „Global Takeover 2: Nu World”.

Materiał jest wynikiem ponad rocznej pracy tria. Utwory znajdujące się na „GT2: Nu World” zostały w całości nagrane i zrealizowane w gdańskim Selekta Studio. Jak podaje strona Asfalt Records, płyta będzie różniła się od pierwszej części. Nie zabraknie na pewno solidnych, mocnych bitów, opartych w większości na polskich i wschodnioeuropejskich samplach oraz dużej ilości cutów, które są niejako znakiem rozpoznawczym The Returners. Pomimo tego iż El Da Sensei zalicza się do zacnego grona weteranów hip hopowych, to można być pewnym utrzymaniem przez niego dobrej formy. Interesująco przedstawia się także lista gości występujących na albumie – Treach (Naughty By Nature), Sean Price (Heltah Skeltah), Doujah Raze, Rakaa Iriscience (Dilated Peoples), John Robinson (Science Of Life), Reks, Akrobatik oraz Tiye Phoenix. Zapowiada się więc co najmniej porządna produkcja, która jest godna polecenia wszystkim fanom niezależnego rapu.

Premiera albumu odbyła się pod koniec czerwca b.r., a wydawcą został podobnie jak poprzednio, Asfalt Records. „Global Takeover 2: Nu World” dostępne jest zarówno na płycie CD (starannie przygotowane wydanie digipack) jak i na winylu. Płyta promowana jest dwoma singlami – „Knowledge Be The Key” oraz „Pain”. Do drugiego wymienionego utworu powstał teledysk, który możecie obejrzeć poniżej. Dystrybucja longplaya obejmie swoim zasięgiem nie tylko Polskę, lecz także Stany Zjednoczone (premiera w Ameryce Północnej została przewidziana na 5 października b.r. nakładem Coalmine Records). Należy podkreślić przy tym, że nakład „Global Takeover” (winylowe wydanie albumu), który trafił do amerykańskiego sklepu Underground Hip Hop, został szybko wyprzedany.

El Da Sensei & The Returners - Global Takeover 2 Nu World (US cover)Jak ww. wydawnictwo trafiło do sprzedaży w kraju nakładem Asfalt Records. Natomiast zagranicą można nabyć „Global Takeover 2: Nu World” ze zmienioną okładką, która ukazała się na kontynencie północnoamerykańskim przy współpracy The Returners z Coalmine Records. Album promuje singiel „Pain”, do którego nakręcono również videoclip.

„Global Takeover 2: Nu World” nie jest jedynym ostatnio wydanym albumem, który wyprodukował The Returners. Warto zapoznać się również z projektem zatytułowanym „Zapiski Z 1001 Nocy” będącym wynikiem kolaboracji duetu producencko-DJ’skiego i Eldo.

Tracklista

 1. We R Back
 2. Goin’ To War feat. Treach of Naughty By Nature
 3. Everyday On The Street feat. Sean Price, Doujah Raze
 4. Nu World
 5. Blow Up!
 6. 2 The Death
 7. Knowledge Be The Key feat. Rakaa Iriscience of Dilated Peoples
 8. Pain
 9. Toxic Words feat. John Robinson, Reks
 10. Live Noize feat. Akrobatik
 11. Good Time
 12. Right Moves (No Mistakes) feat. Tiye Phoenix
 13. They Don’t Know
 14. Can’t You See?