Qwel & Maker - So Be ItGalapagos4, czyli niezależny hip hopowy label z siedzibą w Chicago wydał w tym roku kilka interesujących albumów. Po „At The Crossroads” Jacksona Jonesa, „Jump The Gun” Qwela i „Grown” Robusta przyszła kolej na długo oczekiwany (modne stwierdzenie, nieprawdaż?) drugi projekt Qwela i Makera zatytułowany „So Be It”.

Pierwszy z duetu artystów od początku swojej kariery muzycznej trwającej od 2001 roku jest związany z Galapagos4 i przez 8 lat zdążył nagrać sporo wartościowych albumów. Qwel obok Qwazaara, DJ’a Naturala, Kid Knisha i Denizen Kane’a współtworzy kolektyw Typical Cats (klasyczny debiut ekipy „Self Titled” z 2000 roku). Jeżeli chodzi o producenta Makera, to jest równie ciekawa postać. Niektórzy z Czytelników UCTL powinni kojarzyć jego jako jednego z członków formacji Glue (obok Adeema i DJ’a DQ), która wydała dwa krążki, a szczególnie wartym odnotowania jest pochodzące z 2006 roku LP – „Catch As Catch You Can” (Fat Beats Records zawsze sprawdza się jako wydawca).

„So Be It” (mistrzowska okładka) jest bardzo solidną produkcją, która osadzona jest w klimatach stricte galapagowskich. Qwel i Maker po klasycznym według słuchaczy albumu „The Harvest” z 2004 roku zaprezentowali słuchaczom materiał będący na równym poziomie. Na recenzję tego wydawnictwa muzycznego przyjdzie jeszcze czas, mam nadzieję, że nastąpi to jak najwcześniej, ponieważ po odsłuchaniu album samplera „So Be It” zaostrzyłem sobie apetyt na tą płytę. Polecam jak najbardziej tę produkcję jak i pozostałe wydawnictwa sygnowane logiem Galapagos4.

Poniżej W tym miejscu do trafił do pobrania znakomity i komplementowany bonus track będący swoistą odą do miejsca zamieszkania duetu – „Welcome To Chicago” – oraz mix przedstawiający całość materiału w wykonaniu DJ’a Bizkida. Sampler „So Be It” można bezpłatnie pobrać z poniższego odnośnika.

DOWNLOAD Qwel & Maker – „So Be It” Preview mix by DJ Bizkid

Tracklista

 1. Dawn
 2. Gnosticism
 3. Back Stage Pass
 4. Friend Or Foe
 5. Har Megiddo
 6. Interlude – Meditation
 7. Berzerker
 8. White Elephant
 9. Fear As A Weapon
 10. No Joke
 11. Lunch Money
 12. Interlude – So Be It
 13. Paper Dolls
 14. Golden Era