Soul Khan - ResolutionOd zarania dziejów nowojorska scena hip hopowa należała do najbardziej rozbudowanych i bogatych w skupiska tuzinów istotnych artystów. Niezależne środowiska muzyczne w The Big Apple, podobnie zresztą, jak i typowo mainstreamowe zgromadzenia osób i firm, rządzą się swoimi własnymi prawami. W ostatnich miesiącach pojawiły się na stronie artykuły poświęcone nowojorskim postaciom, kojarzonym z nową falą w rapie (The Doppelgangaz, Rashad, The Stuyvesants). Obok nich znajdziemy wykonawców legitymujących się nieco większym doświadczeniem, posiadających całkiem pokaźną dyskografię. Jeden z najbardziej eksponowanych na stronie kolektywów z Nowego Jorku, Brown Bag AllStars poprzedni rok może zaliczyć do udanych. Członek BBAS, Soul Khan należy obecnie do najlepiej kojarzonych osób na scenie hip hopowej, do czego przyczyniły się także jego dwa ostatnie projekty – „Resolution” i „Pursuance”.

Artyści zrzeszeni w Brown Bag AllStars odznaczają się wysoką produktywnością, co przekłada się na dużą liczbę wydawnictw muzycznych sygnowanych przez rezydujących w NYC twórców. W zeszłym roku spod znaku BBAS ukazało się kilka zacnych materiałów: podwójny album zespołu „Brown Bag Season Vol. 1”, „The Spread EP” The Audible Doctora, „More Than Meets The Eye” Koncepta & Tranzformera, czy jeszcze świeża płyta „Awaken” ostatniego z wymienionych członków nowojorskiego zespołu. Jednak, właśnie Soul Khan przejawiał największą aktywność i w jego dyskografii pojawiły się kolejne trzy pozycje.

Pod koniec kwietnia ub.r. raper wypuścił pierwszą część serii EP-ek nagrywanych z różnymi beatmakerami. „Acknowledgement” zostało wyprodukowane przez Deejaya Elementa i zawierało przede wszystkim świetny singiel „Meant To Be” z udziałem Akie Bermissa. Po kilkunastu tygodniach ukazała się druga odsłona tego projektu. Tym razem Soul Khan połączył swoje siły wraz z innym zaprzyjaźnionym producentem, marinkiem. „Resolution” składa się z 4 premierowych nagrań z gościnnymi wokalami Big Chiefa, Akie’ego Bermissa i weterana z Bronksu, Nine’a. Gospodarz wydawnictwa w dalszym ciągu rozwija się, dobrze odnajdując się na instrumentalach dostarczonych przez swojego partnera. Produkcja materiału odbiega od kwietniowego EP, surowsze i spokojniejsze beaty również pasują do stylu Soul Khana.

„Resolution” można odsłuchać i/lub kupić na Bandcampie.

Tracklista

  1. The Voice
  2. Lord Khan Almighty feat. Big Chief & Akie Bermiss
  3. Unstoppable Force feat. Nine
  4. Anne Hathaway feat. Akie Bermiss

Soul Khan - PursuanceW zeszłym miesiącu, a więc trzy miesiące po wydaniu „Resolution”, Soul Khan ponownie zaprezentował nową EP-kę. „Pursuance” opiera się o warstwę muzyczną dostarczoną przez The Audible Doctora, który staje się coraz bardziej znaczącym beatmakerem. Grudniowe wydawnictwo płytowe zawiera 6 tracków, w tym remix ostatniego nagrania „Ra’s al Ghul”. Oczywiście, również na tym projekcie pojawił się Akie Bermiss. Jednak, podobnie jak w przypadku wcześniejszych części tej serii, główną postacią EP jest Soul Khan. Charakterystyczne flow, celne i momentami misternie złożone punchline’y oraz dobór tematów na płytę, dowodzą, iż battle rapera należy umiejscowić w wąskim gronie perspektywicznych artystów. Członek BBAS posiada możliwości ku temu, aby stać się integralnym przedstawicielem nowojorskiej sceny hip hopowej.

Tracklista

  1. Hold On
  2. Someone’s Pocket
  3. I Should Die Today
  4. Mr. Governor feat. Akie Bermiss
  5. Ra’s al Ghul
  6. Ra’s al Ghul (Audible Doctor Remix)