7even Sun - Digital Dust Beat Tape 2006-2008Wielokrotnie pisałem na stronie o europejskich beatmakerach, z szacunkiem wyrażając się o ich twórczości. Trzeba przyznać, iż producenci muzyczni wywodzący się z różnych krajów położonych na Starym Kontynencie, coraz częściej realizują projekty muzyczne, docierające do miejsc położonych o kilka tysięcy kilometrów dalej. W ostatnich miesiącach informowałem na U Call That Love o ostatnich dokonaniach Chiefa ze Szwajcarii, Astronote’a i Terema z Francji, the Jazzment z Holandii, Thomasa Prime’a z Wielkiej Brytanii. Przedstawiłem również płyty rodzimych producentów – Blazo, Kondora i Avensa. Natomiast jeszcze na początku b.r. ukazał się w serwisie artykuł dotyczący francuskiego artysty, 7even Suna. W marcu trafiły do słuchaczy kolejne produkcje tego beatmakera – darmowy beat tape „Digital Dust Beat Tape” oraz „Another Dimension”.

Francuzki producent muzyczny zadebiutował w styczniu 2010 roku instrumentalnym projektem zatytułowanym „Free Therapy”. Pod koniec zeszłego roku, ukazał się drugi longplay 7even Suna, „French Connection”. Album powstał przy współpracy z niezależnym raperem ze Stanów Zjednoczonych, Cansem. Po wydaniu płyty, Francuz szybko zabrał się do kompletowania materiału na kolejne wydawnictwa płytowe. 24 marca słuchacze otrzymali od producenta nową porcję muzyki. Kompilacyjny longplay „Digital Dust Beat Tape (2006-2008)” zawiera zbiór instrumentali stworzonych przez Europejczyka na przestrzeni trzech lat, będących wstępem do jego oficjalnych produkcji. Darmowy beat tape prezentuje 23 skrócone wersje kompozycji 7even Suna, w których beatmaker pokazuje swój warsztat z różnych stron, korzystając z odmiennych rozwiązań przy tworzeniu poszczególnych utworów. „Digital Dust Beat Tape” możecie pobrać poniżej lub najpierw odsłuchać na Bandcampie.

DOWNLOAD 7even Sun – „Digital Dust Beat Tape (2006-2008)”

Tracklista

 1. Introsound
 2. Mysterious
 3. Hardlifebaby
 4. Freshheat
 5. Voices
 6. Spacetrip
 7. Chill
 8. Maaad
 9. Partytime
 10. Love
 11. Justadream
 12. Leavemealone
 13. U
 14. Takeiteasy
 15. Languishing
 16. Excited
 17. Dirty
 18. Snowandsun
 19. Fantazyworld
 20. Reflexion
 21. Togothere
 22. Hurtsoul
 23. Mybrother

7even Sun - Another DimensionW porównaniu z darmowym wydawnictwem, „Another Dimension” zawiera dłuższe, pełne wersje utworów. Instrumentalny album wypełniają nowocześnie brzmiące beaty, skonstruowane wokół jednego schematu – przeważnie rozpoczynające się od mocnego basu lub perkusji, następnie rozszerzane o kolejne elementy. Płyta miejscami ociera się stricte o stary-dobry funk w połączeniu z elektroniką („Light Blue Lights”), Złotą Erę hip hopu („Golden Era”), elementy disco z lat 80.tych („Zombies Groove”); francuski beatmaker korzysta też z japońskich wokali („Akane Nakamushi”). Pomimo różnorodności utworów, longplay jest spójny i odpowiednio skonstruowany. „Another Dimension” zostało umieszczone, wzorem pozostałych materiałów 7even Suna, do bezpłatnego odsłuchu na Bandcampie. Wydawnictwo można pobrać za symboliczne €1.

Tracklista

 1. Welcome
 2. Light Blue Lights
 3. Mind Massage
 4. OnDaWay
 5. Zombies Groove
 6. Secret Dream Island
 7. Feeling Good Today
 8. Electric Dog
 9. Levitation
 10. Golden Era
 11. Yesterday Night
 12. I Count The Stars
 13. Akane Nakamushi
 14. Fighting The Good Fight
 15. Shamanism
 16. Starving Artists
 17. Back With The Family