Dynasty na koncertach w PolsceW historii hip hopu pojawiło się wiele utalentowanych raperek. Queen Latifah, Roxanne Shante, MC Lyte, Yo-Yo, Lauryn Hill, Bahamadia, Lil Kim, Eve, Missy Elliott, Boss, Jean Grae, Salt-n-Pepa, MC Trouble – wszystkie te artystki wywarły mniejszy i większy wpływ na oblicze rapu. W dzisiejszych czasach Femcees nadal z powodzeniem radzą sobie w branży hip hopowej. Odstawiając na bok twórczynie związane z mainstreamem, można łatwo wskazać raperki, które przyciągają uwagę odbiorców. MC Melodee, Rapsody, Nitty Scott, MC, Gavlyn czy Dynasty, to tylko niektóre przykłady obecnie docenianych artystek. Ostatnia z nich przebywa właśnie na europejskiej trasie koncertowej, w trakcie której odwiedzi(ła) też Polskę. Pierwsze 2 z 5 występów pochodzącej z Queens raperki już odbyły się, ale przed nami kolejne imprezy z jej udziałem w Sopocie, Szczecinie i Katowicach.

5 marca 2014 roku, Mewa Towarzyska, ul. Pułaskiego 15/2, Sopot
Wystąpią: Dynasty, J-Ro (Tha Alkaholiks), DJ HWR
Start: godz. 21:00
Cena biletu: 25 złotych w przedsprzedaży, 30 złotych w dniu koncertu.

6 marca 2014 roku, klub Patio, ul. Podgórna 63, Szczecin
Wystąpią: Dynasty, RH- (Hades & RakRaczej), DJ HWR
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 20 złotych w przedsprzedaży, 25 złotych w dniu koncertu. Wejściówki dostępne w sprzedaży w punktach stacjonarnych na terenie Szczecina:

  • Prosto Shop, ul. Jagiellońska 22
  • Salon Stoprocent Endorfina, ul. Krzywoustego 72
  • Andegrand, ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 24/204
  • Platinum, Deptak Bogusława 7
  • Wrong Side Graffiti & Art shop – ul. Małkowskiego 17
  • Propaganda Pub – Królowej Jadwigi 37
  • Cafe Popularna, ul. Panieńska 20

7 marca 2014 roku, klub Variete, ul. Mickiewicza 4, Katowice
Wystąpią: Dynasty, DJ HWR
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 20 złotych w przedsprzedaży, 30 złotych w dniu koncertu. Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ticketportal.pl.

Poprzednie koncerty Dynasty odbyły się 22 i 23 lutego w Poznaniu i Krakowie. Na każdej ze zbliżających się imprez amerykańskiej raperce będzie towarzyszył DJ HWR. Ponadto w Sopocie wspólnie z nią wystąpi J-Ro (Tha Alkaholiks), zaś w Szczecinie wesprze artystkę duet RH- (Hades & RakRaczej).

Dynasty już od kilku lat przewija się w branży muzycznej. Artystka wychowana się w nowojorskim Queens (obecnie zamieszkała w Tampie na Florydzie) początkowo zajmowała się głównie koncertowaniem na lokalnym podwórku, co poprzedziło jej przygotowywania do wydania pierwszego materiału. W 2011 roku otrzymała ona propozycję współpracy od legendarnego DJ’a Premiera. Producent zaprosił Femcee na swoją kompilację „Get Used To Us”, na której znalazł się jej utwór „Epic Dynasty”. W tym samym roku ukazał się debiutancki materiał Dynasty, „The Love EP”. Wydawnictwo zawierające 6 tracków okazało się odpowiednim przetarciem przed dalszymi nagraniami artystki. Po serii występów na żywo i koncertowania u boku wielu innych artystów, raperka w końcu skompletowała materiał na „A Star In Life’s Clothing”. Premierowy album tej wykonawczyni trafił do sprzedaży w październiku ub.r. nakładem niemieckiej wytwórni płytowej Jakarta Records.

Na tym projekcie Dynasty postawiła na klasyczną formę muzyki hip hopowej na longplayu. Trzeba przyznać, iż wyszło jej to na dobre, ponieważ Femcee świetnie odnalazła się w korzennie brzmiącym środowisku nawiązującym do Złotej Ery rapu. W uzyskaniu tego efektu pomogli jej liczni producenci – DJ Premier, Jinx, Phane, DJ-Shorte, Haze, Wally Clark, Backpack Beatz, DJ-Royce, Jerz & The Fatman. Artystka skrzętnie wykorzystała podkłady dostarczone przez tych beatmakerów, utrzymując równy poziom nagrań na „A Star In Life’s Clothing”. Wśród wszystkich tracków zgromadzonych na LP kilka z nich zasługuje na szczególne słowa uznania. „Stay Shinin” z Talibem Kwelim, „Magnificent”, „Street Music”, „Star and the Sky” ze Skyzoo i „Supadynasty” wypadły nader korzystnie. Wszyscy sympatycy kobiecego rapu i płyt opartych o stare-dobre wytyczne hip hopowe powinni zapoznać się z materiałem stworzonym przez urodziwą mieszkankę Florydy.