eMC zagra w Polsce - 10.11.2014, KatowiceWeterani hip hopowi nie odpuszczają i nadal stanowią znaczną siłę w branży. Część doświadczonych amerykańskich wykonawców posiada liczne grono sympatyków w naszym kraju. Jednym z najpopularniejszych leciwych twórców zza Atlantyku jest Masta Ace. W tym roku doświadczony raper wrócił do nagrywania muzyki w ramach działalności supergrupy eMC. Wspólnie z Wordsworthem, Punchline’em i Stricklinem wydał on kilka miesięcy temu EP-kę „The Turning Point”. Po wypuszczeniu płyty nowojorska formacja ruszyła w trasę koncertową. W ramach europejskiego touru zespół wkrótce ponownie zawita do Polski. eMC zagra już 10 listopada w katowickich klubie Prokultura.

10 listopada 2014 roku, Klub Prokultura, ul. Jagiellońska 17a, Katowice
Koncert eMC (Masta Ace, Wordsworth & Stricklin)
Before i after party: DJ Noriz & DJ HWR
Start: godz. 20:00
Cena biletu: wejściówki w przedsprzedaży w cenie 30/35 złotych, w dniu koncertu 40 złotych. Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sieci Ticketportal. Wejściówki można nabyć również w punktach stacjonarnych na terenie Katowic:

  • 12 Cali Vinyl Shop, ul. Andrzeja Mielęckiego 6
  • Prosto Shop, ul. Słowackiego 5

Zdecydowanie najbardziej znanym i utytułowanym członkiem eMC jest Masta Ace. Artysta prowadzi działalność wydawniczą na scenie muzycznej już od ponad dwóch dekad. Debiutancki album wychowanka Brooklynu – „Take A Look Around” ukazał się w 1990 roku. Po tym przyszedł czas na wydawnictwa wykonawcy w ramach założonej przez siebie grupy Masta Ace Incorporated. Kolektyw ten wydał w latach 1993-95 dwie produkcje – „SlaughtaHouse” i „Sittin’ On Chrome”. Pod koniec lat 90.tych Duval Clear postanowił odpocząć na trochę od nagrywania muzyki, ale ostatecznie nie wycofał się z branży. Masta Ace powrócił na początku nowego stulecia wypuszczając ciepło przyjęte solowe projekty – „Disposable Arts” i „A Long Hot Summer”. Ostatnie lata przyniosły głównie płyty tworzone przez Emceego w ramach współpracy z innymi wykonawcami. W 2009 roku ujrzał światło dzienne jego projekt nagrany wraz z EDO G„Arts & Entertainment”. Z kolei w połowie 2012 roku trafił na półki sklepowe wspólny materiał nowojorczyka opartymi o beaty MF Dooma, „MA DOOM: Son Of Yvonne”. Wypada też pamiętać o tym, że przedstawiciel oryginalnego kolektywu Crooklyn Dodgers i legendarnego Juice Crew chętnie z różnymi artystami z całego świata, często goszcząc na wydawnictwach głównie undergroundowych wykonawców.

Pozostali członkowie eMC nie posiadają aż tak pokaźnej dyskografii. Wordsworth zapisał się w pamięci słuchaczy za sprawą dobrze przyjętego albumu „Mirror Music” z 2004 roku. Poza tym raper nagrał sporo singli i EP-ek, wśród których znajdziemy jego wydawnictwa powstałe przy udziale innego przedstawiciela nowojorskiej supergrupy, Punchline’a. Obaj artyści wypuścili jako Punch & Words projekt „Punchline & Wordsworth EP”, a także single „Last Days (So What)” b/w „Mistress” oraz „Let Me Be” b/w „I-95”. Natomiast Stricklin może pochwalić się mało znaną płytą „The Resume Mixtape”. Trzeba jednak przyznać, że trzej raperzy wspólnie z Mastą Ace’em dobrze wypadają jako jedna formacja, co udowodnili na opublikowanych materiałach – „The Show” i „The Turning Point” – oraz za sprawą licznych koncertów.

Premierowa płyta zespołu była jednym z najbardziej oczekiwanych projektów 2008 roku. Płyta wydana nakładem M3 Macmil Music/Traffic Entertainment Group powstała przy udziale mniej i bardziej znanych producentów (Koolade, The ARE, Nicolay, Ayatollah, Frequency, Marco Polo). „The Show” zawierało nagrania zrealizowane wspólnie z Seanem Price’em, Little Brother i Ladybug Meccą. Wydawnictwo spotkało się z ciepłymi ocenami recenzentów, którzy poskreślali umiejętne przekazanie old schoolowego ducha w połączeniu ze współczesnymi elementami rapu.

Po blisko 6 latach od premiery tej płyty, eMC pokusiło się o wydanie drugiego materiału. „The Turning Point” stanowi nic innego, jak przedłużenie „The Show”. Wydawnictwo z pierwszej połowy roku kontynuuje drogę rozpoczętą przez zespół na debiutanckim materiale i ponownie możemy mówić o produkcji stojącej na dobrym poziomie. Początkowo materiał oparty o beaty 14KT, Pava Bundy’ego, DJ’a Scienza, Deborah’s Son i Quincy’ego Tonesa ukazał się tylko w wersji elektronicznej. Później dobrze znane niemieckie HHV.DE postanowiło opublikować longplay na płytach winylowych, co jest świadectwem tego, jakim szacunkiem w Europie cieszy się eMC.

Materiał pochodzący z nowego LP oraz utwory z innych produkcji Masta Ace’a i spółki już wkrótce będą mogli usłyszeć polscy fani. Koncert nowojorskich wyjadaczy już w przyszły poniedziałek w Katowicach.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Zapisz