Eric Lau ostatnim jurorem 5. Mistrzostw Polski BeatmakerówW ubiegłą niedzielę opublikowałem na stronie artykuł dotyczący nadchodzącej edycji poznańskiej imprezy Beat Battle. Przygotowania do 5. edycji Mistrzostw Polski Beatmakerów ruszyły już pełną parą i temat dotyczącego grudniowego wydarzenia ponownie wraca do serwisu. Organizatorzy ujawnili oficjalny skład jurorów beatbattle.poznan. W tym roku, obok zwycięzców poprzedniej edycji (Nowok i Nativizm) i dwóch zasłużonych postaci dla polskiej sceny muzycznej (Noon i Envee), na kanapie sędziowskiej zasiądzie specjalny gość z zagranicy. Będzie nim uznany producent i DJ, powszechnie uważany za jedną z najważniejszych osobistości w kręgach około hip hopowych, Eric Lau.

Postać brytyjskiego twórcy muzycznego powinna być dobrze znana zwolennikom współczesnych brzmień wywodzących się z hip hopu. Uznanie i rozgłos zapewnili artyście najbardziej wpływowi prowadzący BBC Radio (Gilles Peterson, Mary Anne Hobbs), pozytywnie nastawieni do jego wydawnictw. W czasie, gdy pierwsze utwory Erika Lau pojawiały się na antenie radia, nie był jeszcze zakontraktowany przez żadną wytwórnię płytową, co sprawiło iż w mgnieniu oka stał się łakomym kąskiem dla wielu wydawców. Jednak ostatecznie beatmaker wybrał inną drogę i postanowił samodzielnie kierować swoją karierą muzyczną. Pojawienie się nagrań wykonawcy na składance „Brawnswood Bubblers” (Brownswood Recordings) w październiku 2006, czy wydanej rok później „Brownswood Bubblers For Japan” (Traffic Inc.) zapewniły mu lepszy start w branży. Solowe wydawnictwa producenta – „New Territories”, a następnie „Makin’ Sound” oraz „Quadrivium” – z czasem wyniosły jego daleko poza underground. Bieżący rok przyniósł fanom twórczości brytyjskiego producenta o chińskich korzeniach wspólny projekt z reprezentantem Detroit, Guilty Simpsonem, „The Mission EP”. To jednak nie koniec planów wydawniczych angielskiego producenta. Istnieje duża szansa, że do czasu beatbattle.poznan, na rynku ukaże się kolejny instrumentalny album artysty zatytułowany „One of Many”.

W ciągu swojej dotychczasowej kariery Eric Lau współpracował z takimi artystami jak Dudley Perkins, Georgia Anne Muldrow, Guilty Simpson, Lupe Fiasco, Oddisee, Rahel i Tawiah. Podczas tras koncertowych dzielił scenę z tuzami pokroju Eryki Badu i Roberta Glaspera. Artysta na co dzień związany jest również mocno z angielską sceną około hip hopową. Oprócz pracy nad własnymi projektami, poświęca dużo czasu w studiu jako inżynier dźwięku, m.in. miksując podcasty BTS Radio. Kiedy tylko ma okazję, chętnie poświęca uwagę młodym twórcom jako mentor i lider sympozjów muzycznych dla tysięcy osób w całym Londynie. Doświadczenia wyniesione z różnych przedsięwzięć na pewno zaprocentują podczas jego wizyty w naszym kraju. W Poznaniu Eric Lau będzie pełnił rolę sędziego, pojawi się na scenie i weźmie udział w otwartej infosesji.

Oprócz ostatniej sędziowskiej odsłony, z końcem września rozpoczęła się sprzedaż biletów na Beat Battle V oraz ruszyły eliminacje do 5. Mistrzostw Polski Beatmakerów. Za pośrednictwem strony Proporcji do końca miesiąca można nabyć wejściówki w promocyjnej cenie 19 lub 25 złotych z dołączoną płytą „beatbattle.poznan”. Po wszelkie informacje dotyczące wzięcia udziału w konkursie, odsyłam do regulaminu imprezy.

Szczegółowe informacje o przedsięwzięciu znajdują się na Facebooku oraz stronie www.