Joe Budden - Escape RouteJoe Budden jest obecnie jednym z najbardziej zapracowanych artystów. W tym roku ukazały się już jego dwa solowe wydawnictwa płytowe oraz album nagrany w ramach kolektywu Slaughterhouse (oprócz Buddena tworzą ten zespół Royce Da 5’9”, Crooked I i Joell Ortiz). Jednak jeszcze w 2008 roku raper zapoczątkował swoistą tetralogię rozpoczynającą się od „Halfway House” (wydana w formie MP3) będąca preludium do longplaya „Padded Room”, który ukazał się w lutym b.r. zbierając przy tym pochlebne recenzje. Ogłoszono, że kolejnym LP artysty będzie „The Great Escape”, który ma trafić do obiegu na początku przyszłego roku.

Póki co, Joe Budden przygotował „Escape Route” stanowiąca prequel do ww. „Padded Room”. Początkowo płyta została wydana w formie MP3 11 sierpnia, natomiast premiera wersji CD została zapowiedziana na 6 października pod szyldem Amalgam Digital. Produkcja jest utrzymana w klimacie mixtape’ów z serii „Mood Muzik”, również powszechnie uważanych za wartościowe projekty. Gościnnie na „Escape Route” pojawią się wszyscy członkowie Slaughterhouse –  Royce Da 5’9″, Joell Ortiz, Crooked I, a ponadto Wale i Young Chris. Obsada producencka równie ciekawa: 9th Wonder, Bink Dogg, Chad West, J. Cardim, Jared F., StreetRunner oraz The Worxxx.

Jestem też pewien, iż Joe Budden godnie zaprezentuje się na tym albumie i udowodni, że powinno się jego wymieniać wśród najlepszych współczesnych raperów.

Tracklista

 1. Intro
 2. Anti
 3. Never Again
 4. World Keep Spinnin’
 5. Forgive Me
 6. State of You
 7. Good Enough
 8. No Comment
 9. We Outta Here feat. Slaughterhouse
 10. Clothes on a Mannequin
 11. Freight Train
 12. Connect 4 feat. Young Chris
 13. Tino Santana feat. Wale
 14. For You feat. Royce Da 5’9″