Festiwal Hip Hop Kemp 2011: Before partiesDo rozpoczęcia dziesiątej edycji uznanego na całym świecie festiwalu Hip Hop Kemp pozostał już niecały miesiąc. W najbliższym czasie, rozgrzewki przed tym wydarzeniem kulturalnym w postaci imprez tematycznych odbędą się w czterech polskich miastach: Krakowie, Wrocławiu, Sopocie i Poznaniu.

Before parties są tradycyjnie związane z czeskim festiwalem, którego 10. już edycja startuje 18 sierpnia w Hradec Kralove. Odbywające się w różnych polskich miastach eventy stanowią okazją do spotkań entuzjastów tego przedsięwzięcia, którzy tym samym umilają sobie albo skracają czas oczekiwania na kolejną odsłonę HHK. Pierwsze tegoroczne eventy spod tego szyldu odbyły się jeszcze w marcu w Krakowie, Sopocie i Wrocławiu, podczas których odbyła się premiera DVD z ubiegłorocznej edycji festiwalu. Już od najbliższego weekendu Polskę zaleje kolejna fala Hip Hop Kemp before parties. Poniżej szczegółowe informacje o nadchodzących wydarzeniach.

22-23 lipca 2011 roku, klub Materia, Plac Szczepański 3, Kraków
Start: godz 21.00
Zagrają:
22.07 – Daniel Drumz, Pat Patent, DJ HWR
23.07 – DJ Sticky Dojah & DJ DMC

Cena biletu: wejściówki na oba dni imprezy kosztują 8 zł w przedsprzedaży, które można nabyć w klubie Materia od 19 czerwca oraz przez internet pod adresem e-mailowym piotrek[at]goodtunes.pl). Od 22 lipca bilety w sprzedaży w cenie 10 zł.

Wstęp do klubu od 18 roku życia.

Tegoroczna impreza potrwa aż dwa dni (piątek 22 lipca i sobota 23). Jako że nadmiar koncertów czeka uczestników w Hradec Kralove już za niecały miesiąc, krakowski event będzie miał charakter imprezowy, na którym zagrają: DJ Sticky Dojah, współautor tegorocznego oficjalnego mixtape’u HHK „10 years – A Decade of HipHopKemp”, a także DJ DMC, Daniel Drumz, Pat Patent i DJ HWR. Za organizację krakowskiego before w klubie Materia (Plac Szczepański 3) odpowiedzialne są Agencja Good Tunes i Agencja Joytown.

Hip Hop Kemp 2011 Before party - Krakow23 lipca 2011 roku, Lulu Belle Cafe, ul.Purkyniego 1, Wrocław
Start: godz. 20:00
Wystąpią:

 • B.O.K. (BiszOerKay & DJ Paulo)
 • Człowień & Shot
 • Zioło aka ZiołoZioło
 • Siedem
 • Klemens Ostak Piszczu + DJ Fantom
 • Cinas/Kicaj
 • Alko/Majk
 • Ola Mielnik

Cena biletu: 10 zł

W sobotę 23 lipca Grill-Funk i Agencja Joytown zapraszają na oficjalny wrocławski Hip Hop Kemp before party do Lulu Belle Cafe. Pojawią się na nim: B.O.K. (BiszOerKay & DJ Paulo) – grupa przedpremierowo zaprezentuje wybrane numery z nadchodzącej debiutanckiej płyty zespołu zatytułowanej „W stronę Zmiany…” oraz utwory z poprzednich płyt – „Ballady Hymny i Hity” oraz „Raport z Walki o Wartość” w nowych aranżacjach. Ponadto wystąpią Człowień & Shot, Zioło aka ZiołoZioło, Siedem, Klemens Ostak Piszczu + DJ Fantom. Na miejscu będzie można nabyć bilety na jubileuszową 10. edycję festiwalu Hip Hop Kemp, gadżety oraz albumy wydane przez Grill-Funk Records.

Hip Hop Kemp 2011 Before party - Wrocław28 lipca 2011 roku, klub Papryka,ul.Grunwaldzka 11, Sopot
Start: godz. 21:00
Wystąpią:

 • Mielzky & DJ Chwiał (The Returners)
 • Nativizm
 • DJ Lolo & Odme

Cena biletu: 10 zł

W czwartek 28 lipca w sopockim klubie Papryka przy ul. Grunwaldzkiej 11 odbędzie się kolejna impreza z cyklu Hip Hop Kemp before parties, na którą zapraszają Agencja FreeArt Promo i Agencja Joytown. W trakcie trwania imprezy odbędzie się projekcja DVD z poprzednich odsłon czeskiego wydarzenia oraz konkurs picia piwa z nagrodami. Na miejscu będzie można nabyć również bilety na jubileuszową 10. edycję festiwalu Hip Hop Kemp. O kempową atmosferę zadbają: Mielzky & DJ Chwiał (The Returners), Nativizm oraz DJ Lolo & Odme.

Hip Hop Kemp 2011 Before party - Sopot30 lipca 2011 roku, Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Start: godz. 20:00
Wystąpią:

 • Rafi & Koni
 • DJ Polar
 • MC Swayze

Cena biletu: wejściówki w cenie 7 zł w przedsprzedaży dostępne w Supreme Shopie; w dniu imprezy bilety do nabycia w cenie 10 zł.

Jedyny oficjalny poznański Hip Hop Kemp before party odbędzie się w sobotę 30 lipca w klubie Pod Minogą. Event zostanie połączone z 10. edycją imprezy Jam Dobry. Wydarzeniem wieczoru będzie contest street dance 2 vs 2 Surprise Battle. Przed finałami bitew koncert Rafiego i Koniego, którzy zaprezentują nam jako pierwszym na żywo materiał z nadchodzącej nowej płyty Rafiego „200 Ton”. Ponadto za muzykę odpowiedzialny będzie także DJ Polar. Na imprezie można będzie także nabyć bilety festiwalowe.
Hip Hop Kemp 2011 Before party - PoznanPo najświeższe informacje związane z festiwalem Hip Hop Kemp odsyłam na oficjalną polską stronę imprezy HipHopKemp.pl oraz polskiego fan page’u na Facebooku.