Finał Białystok Up To Date Festivalu pod koniec wrześniaNadal pozostajemy przy zapowiedziach wydarzeń kulturalnych. Kolejną wartą uwagi imprezą jest zbliżający się finał Białystok Up To Date Festivalu.

25 września 2010 roku, kompleks Węglowa, ul. Węglowa 8, Białystok
Finał Białystok Up To Date Festivalu
Start: godz. 17:00
Cena biletu: 20 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu imprezy. Bilety w przedsprzedaży dostępne są za pośrednictwem sieci Ticket Pro.

Białystok Up To Date Festival powstaje po to by wnieść do jednego z 10-ciu największych miast Polski platformę na której muzyka spotyka się z innymi formami kultury. Oczywiście pod warunkiem, że są zarówno szlachetne, jak i interesujące. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z różnymi innymi dziedzinami sztuki mają na celu porwanie umysłu i ciała na oddaloną od rzeczywistości zaklętą wyspę dryfującą niestrudzenie pośród banalności i tandety.

Białystok Up To Date Festival jest inicjatywą oddolną wpieraną przez Urząd Miejski w Białymstoku, stworzoną przez młodych ludzi, skierowaną dla ludzi wszystkich otwartych osób. Hołubienie temu co nowe i stosunkowo nieznane, świeże i nowoczesne, a także nazwy i nazwiska znanych wykonawców z regionu, kraju i świata mają na celu przyciągniecie również zainteresowanych osób z regionu, kraju i świata. Trzem scenom towarzyszyć będą wystawy, instalacje, graffiti jam etc.

Festiwal to nie tylko Grande Finale 25 września 2010 roku, ale także seria wydarzeń poprzedzających promujących Białystok Up To Date Festival. Imprezy w klubach Metro i Herkulesy. Darmowe warsztaty DJ’skie i fotograficzne oraz słuchowiska chilloutowo-ambientowe w ogródku pubu Antidotum promujące pionierski projekt Ambient Park. Na scenie Klubokawiarni Kopiluwak odbywały się „The Best of Dwudziestolecie” – cykl imprez łączących aktualne trendy muzyki klubowej z tematami literackimi czyli poezja vs elektronika.

Finał festiwalu będzie składał się z następujących elementów:

  • trzech scen muzycznych:

Scena hip hopowa:

Scena Detroit / deep / dub / techno:

  • Sandwell District Live + Regis & Function [UK/US]
  • Delta Funktionen – Delsin, Field [NL]
  • Milton BradleyDo Not Resist The Beat [GER]

Scena dubstep / drum’n’bass:

Dodatkowo wystawy, warsztaty, sporty ekstremalne, pokazy.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na oficjalnej stronie Białystok Up To Date Festivalu.