IDA World Championships 2013 - 7.12.2013, KrakówPod koniec roku wzrok wszystkich polskich sympatyków DJ’ingu przykuwa finał Reebok IDA World Championships. Impreza zyskała w ostatnich latach zasłużone miano jednego z najbardziej oryginalnych i awangardowych wydarzeń muzycznych w Polsce. Co roku w grudniu do największego i najbardziej prestiżowego kina w Krakowie zjeżdżają światowej sławy turntabliści, którzy podczas ekskluzywnego seansu walczą o tytuły mistrza świata DJ’ów w kategoriach „Show” i „Technical”. W przyszłym miesiącu w krakowskim Kijów.Centrum odbędzie się kolejna edycja tego eventu. Przygotowania do tego przedsięwzięcia znajdują się już w zaawansowanej fazie.

7 grudnia 2013 roku, Kijów.Centrum (dawne kino Kijów), Al. Krasińskiego 34, Kraków
Finał Reebok IDA World Championships 2013
Start: godz. 18:00
Specjalne pokazy:

 • DJ Nelson (FR) – DMC World Supremacy Champion 2011
 • DJ Switch (UK) – DMC World Supremacy Champion 2008-10
 • Modulators (PL) w składzie: DJ Eprom, DJ Krótki & DJ Ben

Koncerty: Sokół & Marysia Starosta, Sztigar Bonko

Cena biletu: 59 złotych w przedsprzedaży, 65 złotych w dniu wydarzenia. Wejściówki dostępne w sprzedaży za pośrednictwem Ticketpro. Do każdego biletu jest dołączana darmowa płyta CD (12 tracków+5 pełnych miksów).

Jak co roku nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Harmonogram imprezy oprócz zawodów obejmować będzie koncerty Sokoła & Marysi Starosty, Sztigara Bonko oraz pokazy specjalne największych światowych gwiazd turntablismu, takich jak DJ Nelson (Francja), DJ Switch (Anglia) czy polskiej grupy Modulators z dwukrotnym mistrzem świata IDADJ’em Epromem. Na samym początku imprezy wyświetlony zostanie najnowszy dokument Tuse Studio zatytułowany „DJ Super Cuts II” opowiadający o polskiej scenie turntablistycznej. Trailer filmu znajdziecie na YouTube. Natomiast po zawodach i pokazach specjalnych w holu kina odbędzie się impreza z udziałem DJ’a Nelsona.

W Krakowie o tytuły powalczą reprezentanci kilkunastu państw, w tym m.in.: Anglii, Włoch, Francji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Indii, Kanady, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Australii oraz Polski. Mistrzostwa świata DJ’ów IDA 2013 zostaną rozegrane w dwóch kategoriach:

 • „Technical”, w której uczestnicy pokażą indywidualne umiejętności DJ’skie oparte na melodyjności i spójności seta, beat juggling i scratching.
 • „Show”, w której zawodnicy mogą łączyć się w drużyny wykorzystując nieograniczony dostęp do wszelkich urządzeń typu samplery, efekty, instrumenty muzyczne etc. W tej kategorii najważniejszą rolę spełnia kreatywność i stworzenie ze swojego seta pewnego rodzaju show. Jury będzie także oceniać umiejętności techniczne uczestników. W kategorii „Show” prezentowany jest jeden 6-minutowy set.

Sety w kategorii „Technical” potrwają odpowiednio:

 • 3 minuty (eliminacje)
 • 2 x 2 minuty (półfinały)
 • 2 x 2 minuty (finały)

Jury:

 • DJ Nelson (FR)
 • DJ Switch (UK)
 • DJ Eprom (POL)
 • DJ Falcon (POL)
 • DJ Loop Skywalker (UK)

W tegorocznych zawodach obronę tytułu zapowiedzieli zarówno Steve Nash & DJ Funktion – mistrzowie IDA z 2012 roku w kategorii „Show” oraz DJ Vekked z Kanady – obrońca korony w kategorii „Technical”.

Reebok IDA World Championships 2013 promuje utwór nagrany przez DJ’a Nelsona, DJ’a Switcha, DJ’a Vekkeda, Steve’a Nasha & DJ’a Funktiona. Gościnną zwrotkę dołożył Sokół, a track wyprodukował Czarny z Hi-Fi Bandy. Do tego singla nakręcono również videoclip.

Wszystkie dodatkowe informacje o Reebok IDA World Championships 2013 znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia oraz na Facebooku.