Finał kolejnej edycji beatbattle.poznan 7 marcaPrzy okazji niejednego artykułu na łamach naszego serwisu oraz krótkich wpisów na serwisach społecznościowych, wspominałem o niesłychanym rozroście w ostatnich latach światowej sceny producenckiej. W znaczący sposób wzrosła pozycja beatmakerów w branży muzycznej, co widać także w naszym kraju. Także wielu słuchaczy przychylniejszym okiem patrzy na producentów, co zresztą łatwo można dostrzec. Już na początku marca odbędzie się w Polsce kolejna edycja istotnego wydarzenia dedykowana beatmakerom i ich sympatykom – beatbattle.poznan. Finał VII odsłony tej imprezy wypadnie 7 marca w poznańskim Projekcie LAB.

7 marca 2015 roku, Projekt LAB, ul. Grochowe Łąki 5, Poznań
Finał beatbattle.poznan – VII Mistrzostw Polski Beatmakerów
Start: godz. 20:00
Cena biletu: ostatnie wejściówki w cenie 39 złotych są dostępne w sprzedaży online za pośrednictwem serwisu Biletomat oraz stacjonarnie w poznańskim Vertshopie (ul. Półwiejska 20).

Jury:

 • Czarny / HIFI (Prosto / Red Bull Music Academy Bass Camp)
 • SoDrumatic (Prosto)
 • Metro (Queen Size Records)

Gramofony: DJ Haem

beatbattle.poznan ma już 5-letnią tradycję. W ubiegłych latach odbyło się 6 edycji tego wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w kraju. Zwycięzcami poprzedniej odsłony Mistrzostw Polski Beatmakerów zostali Zova (Beat Show) i Szatt (Live Act). W tym roku finał imprezy również zostanie rozegrany w dwóch ww. kategoriach. W trakcie eliminacji, które potrwały 4 tygodnie, organizatorzy beatbattle.poznan otrzymali wiele zgłoszeń. Po decyzjach podjętych przez jury do finałowej rozgrywki zostało zakwalifikowanych łącznie 13 twórców.

Lista uczestników podczas finału VII Mistrzostw Polski Beatmakerów:

Live Act:

 • Pineapple Dance (Szczecin) – producent współpracujący z raperami takimi, jak Masta Ace, Torae, Guilty Simpson.
 • NPoT (Poznań) – od kilku lat tworzy muzykę do spektakli teatralnych.
 • EP PRO (Pyrzyce) – połowa duetu producenckiego spod szyldu EP PRO Music.
 • Robak/Drut/Janek/Wąski (Szamotuły) – w skład tej grupy producenckiej wchodzą: Robak (MPC) oraz instrumentaliści – Drut, Janek i Wąski.
 • Eeves (Poznań) – na żywo tworzy kombinacje klasycznego samplowania z użyciem innych instrumentów muzycznych.

Beat Show:

 • Redi (Wejherowo) – producent i raper w jednym, który uzyskał kwalifikację po wyborze Metro.
 • Welon (Zawiercie) – beatmaker wybrany do finału przez SoDrumatica.
 • Enzu (Pisz) – producent wybrany do finału przez Czarnego HIFI.
 • Zbylu (Warszawa) – zwycięzca pierwszego Beat Battle organizowanego w Polsce.
 • Jordah (Poznań) – pochodzący z Podlasia, współtwórca Małych Miast.
 • BKND (Lublin) – młody beatmaker inspirujący się soulowym brzmieniem.
 • Oer (Bydgoszcz) – współtwórca projektu B.O.K., autor płyty „Sounds Of BDG”.
 • Kryhoo (Gorzów Wielkopolski) – beatmaker opierający twórczość o sample i breaki.

W poprzednich latach w komisji sędziowskiej na beatbattle.poznan zasiadali m.in. IAMNOBODI, Eric Lau, Noon, Maceo Wyro, Daniel Drumz i Envee. W tej edycji do jury weszły następujące postaci – Czarny HIFI, SoDrumatic i Metro. Pierwsi dwaj są związani z Prosto Label i współpracują na co dzień z różnymi rodzimymi wykonawcami. Z kolei ostatni z trójki sędziowskiej powinien być dobrze znany wszystkim miłośnikom undergroundowego rapu. Metro wydał serię dobrze przyjętych projektów, w tym „Metroit City” LP, „Hands In Motion” EP i „Antidotum 2” LP. Dodatkowo podczas marcowego finału za gramofonami stanie DJ Haem, który urozmaici imprezę swoimi występami pomiędzy showcase’ami.

Oprócz dania głównego w postaci rywalizacji uczestników beatbattle.poznan VII w kategoriach Live Act i Beat Show, zapowiedziano też dodatkowe elementy towarzyszące całej imprezie. 7 marca od godz. 14:00 w Republice Rytmu przy ul. Strzałkowskiego w Poznaniu rozpoczną się warsztaty „Ableton Live 9 – Easy Way To Play!”, które poprowadzi Steve Nash. Podczas godzinnych zajęć prowadzący poruszy zagadnienia z zakresu teorii muzyki, DJ’ingu oraz sposobu wykorzystania kontrolerów midi w produkcji muzycznej i wykonywania jej w formie live actu. Steve Nash to postać, która swoje umiejętności w zakresie tematyki warsztatu udowadniała wielokrotnie, m.in. zdobywając dwukrotnie razem z DJ’em Funktionem tytuł Mistrza Świata DJ’ów IDA, czy przygotowując swój ostatni projekt, zatytułowany Steve Nash & Turntable Orchestra.

Nagrody siódmej edycji beatbattle.poznan będą rozłożone na kilka części. Zwycięzcy otrzymają możliwość wystąpienia podczas Spring Break Showcase Festival and Conference (23-25.04.2015, Poznań), a także otrzymają kontroler Ableton Push, zestawy oprogramowania Ableton Live! i słuchawki TMA-1 marki AIAIA.

Wszystkie aktualności i szczegółowe informacje dotyczące beatbattle.poznan znajdują się na oficjalnej stronie tego przedsięwzięcia oraz na Facebooku (fan page i strona wydarzenia).