Reebok IDA World DJ Championships 2012 - 8.12.2012, KrakowOd końca września można było uczestniczyć w naprawdę wielu imprezach kulturalnych organizowanych na terenie kraju. W ostatnich miesiącach odwiedzili Polskę twórcy z różnych stron świata, a ponadto nie zabrakło też wydarzeń pośrednio związanych z półką koncertową. W gronie artystów goszczących niedawno w różnych polskich miastach znajdziemy choćby Large Professora & Cormegę, Tech N9ne’a, Milesa Bonny’ego, Brenka Sinatrę i Raashana Ahmada. Jednak jak wiadomo, można u nas natknąć się na przedsięwzięcia związane również z innymi elementami hip hopu. Już w najbliższą sobotę odbędzie się w Krakowie coroczne święto turntablismu – Finał Mistrzostw Świata DJ’ów IDA 2012. Impreza przygotowywana w Kinie Kijów, to nie lada gratka dla wszystkich fanów tej dziedziny kultury hip hopowej.

8 grudnia 2012 roku, Kino Kijów, Aleja Zygmunta Krasińskiego 34, Kraków
Finał Mistrzostw Świata DJ-ów IDA 2012
Wejście: od godz. 18:30
Jury:

  • DJ Fly (Francja), DJ Woody (Wielka Brytania), Pro–Zeiko (Niemcy), DJ Irie (Holandia)
  • DJ Cross (Belgia), DJ Eprom (Polska), DJ Falcon (Polska)

Cena biletu: do jutra wejściówki po 59 zł, w dniu imprezy po 65 zł. Bilety dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sieci Ticketpro oraz punktach stacjonarnych na terenie Krakowa:

  • kasie Kina Kijów przy Alei Zygmunta Krasińskiego 34
  • sklepie Kokoszop przy ul. Floriańskiej 16

Do każdego biletu dodawana jest płyta CD z utworami każdego wykonawcy występującego na imprezie. Przy zakupie wejściówki przez Ticketpro odbiór płyt w dniu imprezy.

Harmonogram imprezy:

20:00 – start zawodów w kategorii Show
21:20 – pokaz specjalny The Mixfitz
21:30 – start eliminacje kategorii Technical
22:30 – pokaz specjalny DJ’a Crossa
22:40 – półfinały w kategorii Technical
23:05 – pokaz specjalny DJ’a Irie’ego
23:15 – finały w kategorii Technical
23:40 – pokaz specjalny DJ’a Fly
23:50 – koncert Fisz/Emade
0:20 – rozdanie nagród
0:30 – start afterparty w holu Kina Kijów
1:15 – DJ Fly
2:30 – DJ Falcon

W przeddzień wydarzenia, w piątek 7 grudnia w Klubie Rozrywki 3, odbędzie się oficjalne „Slope Turntable Massive – oficjalne Before Party Mistrzostw IDA”. W trakcie tej imprezy wystąpią aktualni drużynowi Mistrzowie Świata DMC – kolektyw The Mixfitz z Belgii. Wspierać ich będzie 5-krotny Mistrz Polski DJ Falcon oraz przedstawiciel Wildstylerz, DJ Kfjatek. W lokalu spotkać będzie można wszystkich reprezentantów 13 państw, którzy wezmą udział w zawodach.

W zawodach zmierzą się reprezentanci 13 krajów, w tym aż 5-ciu spoza Europy. O tytuł powalczą przedstawiciele Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Czech, Portugalii, Niemiec, Izraela, Austrii, Polski oraz Brazylii, Japonii, Indonezji, USA i Kanady. Listę startową uczestników imprezy znajdziecie w tym miejscu.

Reebok Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA 2012 rozegrane zostaną w dwóch konkurencjach: Technical i Show. W pierwszej, jury konkursu zwracać będzie uwagę na indywidualne umiejętności DJ’skie (melodyjność i spójność setu), scratching czy beat juggling. W drugiej, będzie oceniana kreatywność i tworzenie ze swojego setu niesamowitego pokazu, „łącząc to z umiejętnościami technicznymi.

Podczas imprezy wystąpią również Fisz i Emade oraz odbędą się pokazy jednych z największych światowych gwiazd turntablismu, takich jak: DJ Fly (Francja), DJ Cross (Belgia) czy crew Beat Bombers z Portugalii, broniąca tytułu. Po raz kolejny w trakcie zawodu ze swoim audio-wizualnym show wystąpi 5-krotny Mistrz Holandii DJ Irie.

Całą imprezę będzie można oglądać na żywo w internecie. W sobotę na facebookowym profilu Reebok Classics udostępniony będzie link do streamingu z imprezy. Start transmisji o godz. 19:40. Warunkiem jest zalogowanie się na polskiej wersji językowej Facebooka.

Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA 2012 promuje video nakręcone do utworu nagranego przez Fisza/Emade oraz zacnego grona DJ’ów: Eproma, Fly, Crossa oraz Beat Bombers.

Wszystkie aktualności dotyczących wydarzenia znajdziecie na Facebooku.