Finał Reebok IDA World DJ Championships 2014 - 06.12.2014, KrakówKiedyś turntablism stanowił integralną część kultury hip hopowej. Wszelkiego rodzaju zawody DJ’skie cieszyły się dużą popularnością w latach 90.tych i na początku nowego stulecia. Właśnie za sprawą sukcesów odnoszonych na międzynarodowych konkursów przeznaczonych dla turntablistów wybiła się masa postaci. Po latach rasowy DJ’ing nie święci takich triumfów jak dawniej lecz nadal przyciąga całkiem sporo osób. Już w najbliższą sobotę w krakowskim Kinie Kijów Centrum odbędzie się nie lada gratka dedykowana wszystkim sympatykom turntablismu – finały Reebok IDA World DJ Championships 2014. W ten weekend poznamy następnych zwycięzców tych prestiżowych zawodów.

6 grudnia 2014 roku, Kino Kijów Centrum, Al. Krasińskiego 34, Kraków
Finał Reebok IDA World DJ Championships 2014
Start: godz. 18:00
Cena biletu: 70 złotych. Wejściówki do nabycia za pośrednictwem sieci Ticketpro. Wejściówki dostępne do nabycia w następujących punktach stacjonarnych na terenie Krakowa:

 • Hip Hop Stuff, ul. Floriańska 24
 • Urban Flavours, ul. Westerplatte 4
 • IDEA KIX, ul. Meiselsa 8,
 • HIP $HOP, os. Centrum B
 • kasy Kina Kijów Centrum, Al. Krasińskiego 34

Do każdego zakupionego biletu dodawane są płyty z utworami występujących na imprezie wykonawców. Przy zakupie w sieci Ticketpro płyta do obioru w dniu imprezy.

Before party odbędzie się 5 grudnia w Forum Przestrzenie przy ul. Konopnickiej 28 w Krakowie. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Jury:

 • DJ Tigerstyle (Wielka Brytania) – 3-krotny mistrz świata DMC/ITF, członek DMC Hall of Fame
 • DJ Fong Fong (Francja) – mistrz online DMC z 2012 roku
 • Deejay Irie (Holandia) – 5-krotny mistrz Holandii DMC w latach 2002-06

Wystąpią:

 • Grubson/Jarecki/DJ BRK
 • DJ Eprom/Sensi/DJ Lem

Prowadzenie: Sztigar Bonko

Po zawodach i pokazach specjalnych w holu kina odbędzie się Grolsch After party z udziałem Deejaya Irie’ego i DJ’a Fong Fonga.

Reebok Pump Mistrzostwa Świata DJ’ów IDA zdobyło w ostatnich latach zasłużone miano jednej z najbardziej oryginalnych i awangardowych imprez muzycznych w Polsce. Każdego roku w grudniu do największego i najbardziej znamienitego kina w Krakowie zjeżdżają światowej sławy turntabliści, którzy podczas jednego wieczoru walczą o tytuły mistrzów świata DJ’ów w dwóch kategoriach: „Show” oraz „Technical”. Tegoroczny finał Reebok IDA World DJ Championships będzie już 8. imprezą tej rangi przeprowadzana w Polsce.

W tym roku o tytuł powalczą reprezentanci kilkunastu państw, w tym Wielkiej Brytanii, Grecji, Włoch, Francji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Indii, Kanady, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii oraz Polski.

Jak co roku nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Pokazy specjalne w trakcie Reebok IDA World DJ Championships 2014 zaprezentują członkowie jury: DJ Tigerstyle (Wielka Brytania), DJ Fong Fong (Francja) i Deejay Irie (Holandia). Z kolei w części koncertowej zaprezentują się Grubson, Jarecki i DJ BRK oraz DJ Eprom, Sensi i DJ Lem.

Zawody Reebok Pump IDA World DJ Championships 2014 rozegrane będą w dwóch konkurencjach:

 • Technical, w której oceniane są indywidualne umiejętności DJ’skie, na które składają się melodyjność i spójność setu, beat juggling i scratching oraz
 • Show, w której zawodnicy mogą łączyć się w drużyny wykorzystując nieograniczony dostęp do wszelkich urządzeń peryferyjnych typu samplery, efekty, instrumenty muzyczne etc. W kategorii tej najważniejszą rolę spełnia kreatywność i stworzenie ze swojego setu pewnego rodzaju show. Oczywiście też jury będzie oceniać umiejętności techniczne.

Sety w kategorii „Technical” trwają odpowiednio:

 • 3 min – eliminacje
 • 2 x 2 min – półfinały
 • 2 x 2 min – finał

Natomiast w kategorii „Show” prezentowany jest jeden 6-cio minutowy set.

Jury:

DJ Tigerstyle (Wielka Brytania) – wybitny turntablista i producent muzyczny, zdobywca trzech tytułów mistrza świata w 2003 roku (DMC Battle for Supremacy, Allies All Star Beatdown oraz ITF Advancement Category). Członek DMC Hall Of Fame. Brytyjczyk tworzy melodyjną muzykę elektroniczną z pogranicza glitch hip hopu. W podobnym klimacie utrzymane są też jego pokazy turntablistyczne. Obecnie DJ Tigerstyle pracuje nad swoim drugim albumem, który ma ukazać się w tym roku. W trakcie Reebok Pump IDA World DJ Championships 2014 wykona on specjalny pokaz premierowy nadchodzącego swojego materiału.

DJ Fong Fong (Francja) – jeden z najciekawszych i najbardziej aktywnych DJ’ów, jacy udzielają się na międzynarodowej scenie turntablistycznej. Jego krótkie filmy, w których wciela się w znane postaci z filmów i kreskówek, zawsze przyjmowane są z entuzjazmem. DJ Fong Fong jest także mistrzem świata DMC z 2012 roku w kategorii Online World Champions oraz wicemistrzem DMC w kategorii zespołowej.

Deejay Irie (Holandia) – pochodzący z holenderskiego Groningen twórca jest najbardziej docenianym na świecie DJ’em miksującym jednocześnie obraz i muzykę. W latach 2002-06 zdobywał tytuł mistrza Holandii DMC. Oprócz grania imprez na całym świecie, Deejay Irie zajmuje się także wydawaniem tłustych mixtape’ów (najnowszy z nich, „Sample Chain Found 2”, ukazał się na początku listopada). Holender prowadzi też audycję w radiu internetowym Fresh Radio. Właśnie z tych powodów został on zaproszony do udziału w klipie promocyjnym Reebok Pump IDA World DJ Championships 2014 oraz na pokaz specjalny podczas finału imprezy. Oprócz swojego show zagra również na after party w holu kina.

Imprezę promuje specjalnie nakręcony na tę okazję teledysk z udziałem osób, które pojawią się 6 grudnia w Krakowie.

Wszystkie aktualności dotyczące Reebok Pump IDA World DJ Championships 2014 znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.