(Foto)relacja z Over The Top 5 - Main Event - Main Event #1Po zdaniu obszernej i treściwej relacji z pierwszego dnia Over The Top 5, przyszła kolej na sprawozdanie z głównego dania piątej edycji zawodów bboyowych odbywających się co roku w Białymstoku. Double Trouble spotkało się z ciepłym odbiorem publiczności i zakończyło się sukcesem, więc tym bardziej wyczekiwano niedzielnej imprezy pod roboczą nazwą Main Event. Właśnie tego dnia zaplanowane zostały rozstawione walki bboyów oraz dodatkowe atrakcje.

Co prawda, miejsce przeprowadzenia głównej części wydarzenia nie zmieniło się w porównania do sobotniego dnia, ale wystrój Auli Magny Pałacu Branickich diametralnie różnił się od poprzedniego dnia. Organizatorzy umiejscowili na sali trzy podesty dla widzów, które spełniły swoją rolę, umożliwiając bezproblemowe oglądanie wydarzeń na parkiecie. Dzięki wygodnemu usadowieniu się na trybunach można było spokojnie obserwować rozwój wypadków podczas Main Event.

Specyfika Over The Top, czyni tę imprezę wyjątkową pod wieloma względami. Nie należy zapominać o istotnej sprawie – koncepcja zawodów (brak limitu rund oraz sędziów) z miejsca stawia wysokie wymagania wobec zapraszanych tancerzy, kładąc nacisk na odpowiednie przygotowanie kondycyjne oraz kreatywność. Sprostać tym wyzwaniom nie jest wcale prostą sprawą, o czym można było się przekonać 12 grudnia. Poziom poszczególnych walk był zróżnicowany, choć trzeba przyznać, iż ogólna ocena pojedynków rodzimych bboyów wypada przeciętnie. Podobne wrażenia wywołało battle pomiędzy Yanem (All The Most), a Marlonem (Havikoro), która została zapowiedziana jako walka wieczoru. Pojedynek rosyjsko-amerykański przyćmiło inne starcie przedstawicieli tych krajów – to, co wyprawiali Tony Rock (Top 9) i El Nino (Boogie Bratz/Floor Lords) na stałe zapisze się w historii Over The Top.

Część walk niedzielnego wieczoru jest już dostępna do obejrzenia, pozostałe powinny pojawić się w sieci internetowej w najbliższym czasie.

El Nino vs Tony Rock
Marlon vs Yan
Apache vs Skunk

Na deser pozostawiłem gwóźdź programu, czyli 45-minutowy show MC Triksa i DJ’a Mesii. Niektórzy zdawali sobie sprawę jak z grubsza wyglądają występy duetu, jednakże większość publiczności nie miała pojęcia czego można oczekiwać po Angliku i Niemcu. Widok Trixa przebranego za mikołaja i rzucającego w ludzi cukierkami – bezcenne. Wykonywane przez niego i Mesię old schoolowe utwory wraz z moim ukochanym „Top Billin” Audio Two – bezcenne. Szkoła beatboxu w wersji Mesii – bezcenne. Zmartwychwstały na jeden wieczór James Joseph Brown i wszystko inne związane z niesamowitym showcasem pozostawiły po sobie jedyne w swoim rodzaju niezapomniane wrażenia. Jeżeli do tego dołożymy świetną walkę z cyklu Seven To Smoke Kidz, gościnne występy, przyznanie dla bboya Mefo Over The Top Special Award oraz organizację na bardzo dobrym poziomie, to razem otrzymamy godne zwieńczenie małego jubileuszu, jakim była ostatnia edycja Over The Top.

Na koniec sprawozdania nie może zabraknąć fotorelacji, za którą odpowiedzialna jest Ewelina Zając.

Fotografie: Ewelina Zając

Over The Top 5 - Main Event #2
Over The Top 5 - Main Event #3
Over The Top 5 - Main Event #4
Over The Top 5 - Main Event #5
Over The Top 5 - Main Event #6
Over The Top 5 - Main Event #7
Over The Top 5 - Main Event #8

Over The Top 5 - Main Event #9
Over The Top 5 - Main Event #10
Over The Top 5 - Main Event #11
Over The Top 5 - Main Event #12
Over The Top 5 - Main Event #13
Over The Top 5 - Main Event #14
Over The Top 5 - Main Event #15
Over The Top 5 - Main Event #16
Over The Top 5 - Main Event #17
Over The Top 5 - Main Event #18
Over The Top 5 - Main Event #19
Over The Top 5 - Main Event #20
Over The Top 5 - Main Event #21
Over The Top 5 - Main Event #22
Over The Top 5 - Main Event #23
Over The Top 5 - Main Event #24
Over The Top 5 - Main Event #25
Over The Top 5 - Main Event #26
Over The Top 5 - Main Event #27
Over The Top 5 - Main Event #28
Over The Top 5 - Main Event #29