Over The Top Double Trouble #1Niemalże dwa tygodnie temu odbyła się w Białymstoku kolejna edycja cyklicznej imprezy bboyowej – Over The Top 5. OTT od lat posiada wyrobioną markę w kraju, jak i poza granicami Polski i na stałe wpisało się do kalendarza zawodów tanecznych w Polsce jako istotny event. Jak powszechnie wiadomo, z każdej zacnej imprezy wypada przeprowadzić (foto)relację, co też niniejszym czynię. Sprawozdanie z dwóch części Over The Top 5 podzieliłem analogicznie na dwa odrębne artykuły. Trzymając się kolejności chronologicznej pragnę przedstawić na stronie relację z pierwszego dnia zawodów, czyli z Over The Top Double Trouble.

Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, iż sprawozdanie ukierunkowane zostało na pokazanie elementów wpływających na przygotowanie i odbiór imprezy, zostawiając nieco w tle poszczególne etapy rywalizacji bboyów na parkiecie. Niezwykle istotną kwestią dotyczącą organizacji Over The Top 5 okazało się wybranie Auli Magny Pałacu Branickich w Białymstoku. Zabytkowa budowla nadała specyficzną atmosferę i klimat zmaganiom tancerzy. Rzadko spotykane połączenie historii oraz surowego elementu hip hopu nadało jak najbardziej pozytywny wymiar i tchnęło prawdziwego ducha na parkiet.

Nieodłączną częścią zacnych wydarzeń hip hopowych są utalentowani prowadzący, zarówno ci, stojący za gramofonami, jak i osoby napędzające okrzykami i wszelkimi innymi sposobami publiczność. Z jednej strony wybitni DJ’e – Przeplach ze Stylowej Spółki Społem, Scream z Ukrainy oraz pochodzący z Niemiec Mesia. Trio specjalistów od grania bboyowych imprez stanęło na wysokości zadania, serwując wgniatającą miejscami w ziemię muzykę. Selekcja utworów oraz odpowiednie podejście od strony technicznej składnie wkomponowało się w atmosferę Double Trouble.

Po drugiej stronie stanęło dwóch konferansjerów – DeKropkaJot z Funky Masons oraz (raczej przede wszystkim) MC Trix. Gdyby skupić się na dokładnym opisie poczynań Anglika, to nie starczyłoby miejsca na pozostałe elementy imprezy. MC Trix to prawdziwy wulkan energii, którą mógłby obdarzyć wszystkich piłkarzy polskiej Ekstraklasy. Prowadzący sobotni wieczór udowodnił, że nie bez przyczyny określa się jego mianem najlepszego hosta bboyowych eventów na świecie (szerzej o niesamowitych popisach Trixa przy okazji drugiej części relacji z Over The Top 5). DeKropkaJot poprawnie spełnił swoją rolę, w odpowiedni sposób łącząc swoje siły ze swoim starszym partnerem.

Przejdźmy teraz do krótkiego, aczkolwiek treściwego opisu etapów Double Trouble, czyli zawodów rozgrywanych w systemie 2 vs 2. Organizatorzy otrzymali mnóstwo zgłoszeń od duetów, zarówno rodzimych, jak i zagranicznych (głównie Rosjan i Ukraińców). W Związku z tym, koniecznie okazało się przeprowadzenie eliminacji w tzw. kołach, zdominowanych przez przybyszów zza wschodniej granicy. Po zakończeniu wstępu do właściwej części programu, jury w składzie El Nino (Boogie Brats/Floor Lords), Yan (All The Most) i (BlachaWHSB/Fair Play Crew) dokonało wyboru 16 duetów zakwalifikowanych do walk w systemie pucharowym. Impreza stała na odpowiednim poziomie, publiczność nie miała prawa nudzić się. Nie obyło się też bez niespodzianek. Już w pierwszej rundzie, wspinając się na wyżyny swoich umiejętności Wise Cats (Gieras i Pirat) pokonali po dogrywce faworyzowanych Rosjan z Top 9. Szkoda tylko, że Kosto i Flying Buddha przybyli do Białegostoku spóźnieni i trafili na parkiet prosto z podróży, bez rozgrzewki i uprzedniego przygotowania. Przez cały event można było wyróżnić Lajony Kingz (Yarko i Greku), którzy ostatecznie okazali się zwycięzcami Double Trouble, otrzymując w nagrodę $2 000.

Double Trouble należy uznać za sukces i godne zastąpienie Octagonu, który przez ostatnie lata stanowił przystawkę do głównej części Over The Top. Owszem, nie było się bez pewnych problemów technicznych, związanych głównie z akustyką Auli Magna, ale tego nie można dało się przeskoczyć. Niektórzy mogli jeszcze ponarzekać na frekwencję podczas pierwszego dnia OTT, co spowodowało w głównej mierze przeciętne zainteresowanie wydarzeń ze strony białostoczan. Jednakże, wszyscy przybyli do Pałacu Branickich, nie pozostali zawiedzeni, będąc świadkami udanych zawodów tanecznych.

Na koniec zamieszczam fotorelację z Double Trouble przygotowaną przez Macieja Giedrojcia Jurahę. Sprawozdanie z Over The Top Main Battle zostanie zaprezentowane na stronie jeszcze przed pierwszą wigilijną gwiazdką.

Fotografie: Maciej Giedrojć Juraha

Over The Top Double Trouble #2

Over The Top Double Trouble #3

Over The Top Double Trouble #4

Over The Top Double Trouble #5

Over The Top Double Trouble #6

Over The Top Double Trouble #7

Over The Top Double Trouble #8

Over The Top Double Trouble #9

Over The Top Double Trouble #10

Over The Top Double Trouble #11

Over The Top Double Trouble #12

Over The Top Double Trouble #13

Over The Top Double Trouble #14

Over The Top Double Trouble #15

Over The Top Double Trouble #16