Free Mind Festival 2012 - 16-18 listopada, BiałystokW 2010 roku wystartowało w Białymstoku przedsięwzięcie pod nazwą Free Mind Festival. Cykliczne wydarzenie organizowane przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zdążyło się już zadomowić w imprezowym kalendarzu sympatyków tańca. Impreza jest skierowano do młodych ludzi, pasjonatów szeroko pojętej sztuki ulicznej, z położonym akcentem na aspekty taneczne (hip hop, bboying, locking, house). Idea festiwalu ma na celu zaprezentowanie kreatywności, wszechstronności i otwartości tkwiącej w umysłach młodych ludzi. W połowie listopada b.r. odbędzie się już trzecia odsłona tego projektu.

16-18 listopada 2012 roku, klub Fama oraz SDK Danceoffnia, Białystok

Harmonogram

16 listopada – SDK Danceoffnia, ul. Kolejowa 14 C

Warsztaty w SDK Danceoffnia, ul. Kolejowa 14 C

17 listopada – klub Fama, ul. Legionowa 5

11:00 – 12:30 – próby parkietu Showcase Contest & Battle
13:00 – 17:00 – Bboy Contest
17:00 – 21:00 – Showcase Contest & Battle
21:30 – After party

18 listopada – SDK Danceoffnia, ul. Kolejowa 14 C

Warsztaty w SDK Danceoffnia, ul. Kolejowa 14 C

Ceny biletów:

  • Bboy Contest – 10 zł
  • Showcase Contest & Battle – 10 zł
  • After party – 10 zł
  • Całodniowa wejściówka – 20 zł

Wejściówki  dostępne w sprzedaży w kasie kina Forum lub w dniu pierwszego dnia wydarzenia w klubie Fama przy ul. Legionowej 5.

Podobnie jak w ubiegłych latach, Free Mind Festival zostanie podzielony na kilka kategorii. Poniżej informacje o wszystkich częściach tego przedsięwzięcia.

BBoy Contest

Otwarty turniej bboyingu, podczas którego odbędą się walki bboyów w trzech kategoriach: 1 vs 1, 3 vs 3 i Kids Battle. Free Mind Bboy Contest jest jedyną w całym regionie oraz jedną z niewielu okazji do zaprezentowania się tancerzy oraz porównania swoich umiejętności. Spotkanie tak dużej liczby tancerzy tej dziedziny daje im możliwość wymiany doświadczeń oraz uczenia się od siebie nowych technik i stylów.

Jury:

  • Bgirl GosiaLady Swift, ENZO, Siemek

Hip Hop Battle 1 vs 1

Turniej dla wszystkich tancerzy specjalizujących się w stylu hip hop. Tancerze prezentują swoje umiejętności oraz kreatywność. Jest to jedyna okazja do prezentacji swojego niepowtarzalnego, oryginalnego stylu podczas konfrontacji twarzą w twarz z przeciwnikiem.

Showcase Contest

Konkurs dla zespołów, pracujących w stylach tańca ulicznego. W trakcie tej kategorii tanecznej widzowie zobaczą grupy proponujące najciekawsze rozwiązania sceniczne przygotowane w technikach: hip hip, bboying i show dance.

Jury Showcase Contest & Battle (1 vs 1 i 3 vs 3):

  • Ryfa, Sheva, Ania, Bgirl GosiaLady Swift

Oprócz tego zaplanowano warsztaty taneczne z gośćmi z Polski, skierowane do tancerzy na różnym poziomie zaawansowania. Warsztaty od piątku do niedzieli poprowadzą Ryfa, Sheva i ENZO. Więcej informacji o zajęciach tanecznych w tym miejscu.

Imprezę poprowadzi Rademenez. O oprawę muzyczną zadba DJ Mały.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu na oficjalnej stronie festiwalu oraz na Facebooku.