Georgia Anne Muldrow & Dudley Perkins – SomeOthashipObecna sytuacja panująca na rynku fonograficznym wymaga od artystów ciągłego dbania o pozostanie w świadomości ogółu słuchaczy. Dlatego też otrzymujemy mnóstwo różnych mniejszych i większych projektów muzycznych od poszczególnych postaci. W czasie, gdy większość raperów i producentów skupia się na wypuszczaniu wypełniaczy pomiędzy swoimi kolejnymi płytami, inni niemal nieprzerwanie nagrywają nową wartościową muzykę. W ten sposób o wiele łatwiej przychodzi utrzymanie zainteresowania opinii publicznej i udowodnienie, iż można postarać się o porządne wydawnictwa płytowe wydawane na przestrzeni kilku-kilkunastu miesięcy. W myśl tej zasady postępuje duet Georgia Anne Muldrow & Declaime, co rusz wydając nowe nagrania. Odpowiednim materiałem do wprowadzenia w ich świat powinien być longplay z końca lutego 2010 roku – „SomeOthaship”.

Przy rozmowach dotyczących artystów z prawdziwą pasją, wśród których oddanie muzyce graniczy z obłędem, to nie powinno zabraknąć w tym gronie ex-członków Stones Throw Records. Zarówno wywodzący się z Oxnard w Kalifornii Declaime aka Dudley Perkins, jak i reprezentantka Los Angeles Georgia Anne Muldrow należą do płodnych i zapracowanych przedstawicieli awangardowej sceny hip hopowej. Wystarczy przyjrzeć się ich dyskografii, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z muzykami pełną gębą. W katalogu wydawnictw płytowych Dudleya Perkinsa znajdziemy następujące pozycje: „Illmindmusik”, „Andsoitissaid”, „Mad Men On Arrival”, „A Lil’ Light”, „Conversations With Dudley”, „The Dank And Jammy Show”, „Expressions 2012 A. U.”, „Beautiful Minds”, „The Message Uni Versa”, „Holy Smokes”, „Fonk”, „Self Study”. Choć Georgia Anne Muldrow zadebiutowała kilka lat później od swojego partnera, to także liczba jej płyt może przyprawić o zawrót głowy: „Worthnothings”, „Olesi : Fragments Of An Earth”, „Sagala”, „Beautiful Minds”, „The Message Uni Versa”, „Umsindo”, „Early”, „Kings Ballad”, „Ocotea”, „VWeto”. Dorobek obu artystów może zawstydzić niejednego weterana hip hopu. W tym wszystkim łatwo można się pogubić, szczególnie pośród materiałów z ostatnich dwóch lat G & D, kiedy to łącznie wypuścili ponad 10 płyt. W związku z tym, „SomeOthaship” powinien być właściwym wstępem do przedstawienia twórczości tego duetu.

Wydany 1,5 roku temu album ujrzał światło dzienne dzięki nakładowi cieszącego się coraz większym uznaniem labelu Mello Music Group. „SomeOthaship” zostało poprzedzone „Heaven Or Hell EP” z lutego ub.r., podgrzewającym atmosferę przed ukazaniem się niniejszego projektu. Georgia Anne Muldrow & Declaime przygotowali spójny materiał obfitujący w gościnne udziały raperów i zawierający godną obsadę beatmakerów. Swoje trzy grosze do powstania longplaya dorzucili m.in. Black Milk, Kool G Rap, LMNO, M.E.D., Oddisee, Rapper Big Pooh, Roc C, Oh No, Daryl Moore i Flying Lotus. Wszyscy artyści urozmaicili tym samym „SomeOthaship”, jednak nie zepchnęli na dalszy plan gospodarzy płyty. Dudley Perkins cały czas podtrzymuje swoją formę, prezentując styl, do jakiego już zdążył przyzwyczaić sympatyków swojej twórczości. Natomiast Georgia Anne Muldrow ciągle ewoluuje, rozwija swój warsztat, dzięki czemu można ją uznać za jedną z najważniejszych postaci na damskiej scenie hip hopowej.

„SomeOthaship” zostało udostępnione do odsłuchu i pobrania na Bandcampie. Wspólny projekt G & D okazał się też właściwym przetarciem poprzedzającym założenie ich własnego labelu o nazwie zaczerpniętej z tego materiału. O kolejnych materiałach Georgii i Declaime’a więcej na początku września na U Call That Love.

Tracklista

 1. Shine On (prod. Black Milk)
 2. SomeOthaShip Connect Game feat. Kazi (prod. Black Milk)
 3. Heaven Or Hell feat. Kool G Rap, LMNO & Black Milk (prod. Georgia Anne Muldrow)
 4. Get Up GoGo (Remix) feat. Prince Po (prod. Oddisee)
 5. Endure feat. M.E.D. & Rapper Big Pooh (prod. Georgia Anne Muldrow)
 6. Mages Sages II (prod. Flying Lotus)
 7. Whatchallknowaboutthis feat. Roc C & Miki Vale
 8. F0nk w/ an O (feat. LMNO) (prod. Georgia Anne Muldrow)
 9. Pad Kontrol (prod. Georgia Anne Muldrow)
 10. Boogie feat. Daryl Moore (prod. Georgia Anne Muldrow)
 11. Outro
 12. Heaven Or Hell feat. Kool G Rap, LMNO & Black Milk (prod. LD of Technicali)
 13. Endure (Oh No Remix) feat. M.E.D. & Rapper Big Pooh (prod. Oh No)
 14. Heaven or Hell (Street Instrumental) (prod. Georgia Anne Muldrow)