Rob Swift aka Robert AguilarPoniżej znajduje się oficjalne info o zbliżającej się dużymi krokami imprezie Hip Hop Run, która odbędzie się w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻubrOffka 2009.

Hip Hop Run
Wystąpią: Rob Swift (Ill Insanity, The X-ecutioners), DJ Aspirins (Łotwa), DJ Czech (Czechy) EsDwa (WOCC), BBC (Białystok Beatbox Crew), KZS Crew (Białystok), WHSB + goście
Data: 5 grudnia, godz. 22.00, klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
Cena biletu: 20 zł

Robert Aguilar aka Rob Swift zaczął przygodę z didżejką już w wieku 12 lat, kiedy podglądał „przy pracy” ojca DJ’a i starszego brata. W 1991 roku przyłączył się do undergroundowej turntablistycznej załogi The X-Men aka The X-Ecutioners (Roc Raida, Total Eclipse i Mista Sinista). W tym okresie zdobył tytuł mistrzowski na zawodach DMC East Coast, powoli stając się światowej sławy turntablistą. W 1998 roku, jako pierwszy hiphopowy DJ, został zaproszony do Savannah na „Georgia Jazz Festival”. W 2001 roku stał się zaś jednym z bohaterów słynnego dokumentu „Scratch” (Palm Pictures). Współpracował m.in. z takimi muzykami i zespołami, jak Blue Man Group, Herbie Hancock, Bob James, Linkin Park, Good Charlotte, Dan The Automator, Fat Joe, Cypress Hill. Rob Swift jest w ciągłym ruchu, rozszerzając granice tego, co zostało już w muzyce ustalone. Nieustannie ewoluuje, by coraz perfekcyjniej przemawiać językiem zrozumiałym na całym świecie – językiem skreczu.

DJ Aspirins (Łotwa) od 2001 jako DJ rozdziela bity i skrecze grając z winyli undergroundowe imprezy  i nagrywając  w klimatach od hip hopu przez funky breaks po old school house. Turntablista, producent członek DJ crew The Rix Theodor’s, później nu-jazzowej grupy Soul E-motion, a także nu-metalowej Thursday 12th. Gra jako DJ na Łotwie i zagranicą.

DJ Czech (Czechy) – spędził ostatnie 15 lat na co weekendowym graniu – od prestiżowych klubów po masowe festiwale. Zwiedził w ten sposób Europę, Amerykę Północną i Azję. Był headlinerem na koncertach The Prodigy, Chemical Brothers, Daft Punk, Parliament, Orbital, Crystal Method, De La Soul, Rabbit In The Moon, Porno For Pyros. Obecnie gra głównie breaki ze szczyptą electro, znany jest też z wrzucania old schoolowych setów funkowych.

BBC czyli Białystok Beatbox Crew to pierwsza oficjalna ekipa beatboxerów z Białegostoku. Grupa powstała w 2008 roku, obecnie jej skład tworzą: Wojciech, Miłosz i Hihot, każdy o niepowtarzalnym stylu i umiejętnościach. W połączeniu z żywymi instrumentami, DJ’ami lub wokalistami, dają wybuchową mieszankę, dużo energii i niezapomnianą reakcję publiczności.

KZS Crew (Białystok) to grupa przyjaciół tworzących muzykę łączącą jazz i rap. Istnieją od 8 lat, a 3 lata temu przegrupowali się w skład zajmujący się muzyką, graffiti i fotografią. Nie zamykają się w jednej formie, eksperymentują z wieloma gatunkami muzycznymi. Skład: Rudi – beaty, rymy, Stona – rymy, mastering, Oli – rymy, skrecze, Wojtas – foto.

EsDwa debiutował „na nielegalu” albumem „Prolog” w 2001 roku. Jesienią 2002, z inicjatywy EsDwa i Tetrisa powstaje kolektyw WieszOCoChodzi Crew. W roku 2007, spod jego ręki i znaku WOCC wyszedł mixtape „Nic nowego”. Od roku 2005 jest współautorem audycji HiphOpera. W 2008 roku dołącza do grupy Alco.dudes, a także poszerza swą działalność o projekty filmowe, teatralne, street artowe i szeroko rozumianą alternatywę. Od początku swoich zainteresowań hip hopem zbiera czarne płyty z równie czarną muzyką. W swoich setach nie określa się mianem DJ’a, a raczej selektora, stara się prezentować całe spektrum czarnych, old schoolowych brzmień – od bluesa, przez rhythm’n’blues, soul, funk aż po wczesny rap.

Uzdolnieni tancerze z White Hillside Breakers (WHSB) pracują na deskach teatru, biorą udział w największych imprezach breakdance’owych na świecie. Znani z takich spektakli jak: „Morosophus”, „Fizjotopia”, „12 Ławek”. Biorą udział w wielu projektach, m.in. Dzieci Ulicy z Ugandy, Monar, Domy dziecka, Over The Top. Skład ekipy: Cezary „Kruk” Krukowski, Wojciech „Blacha” Blaszko, Krzysztof „Kiziak” Kiziewicz, Karol Hodun, Radosław „Guzik” Guziejko, Mirosław Piech, Marcin „Rogal” Rogalski.