The Regiment – The Panic ButtonNie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że w przeciągu ostatnich lat Detroit wyrosło na znaczącą siłę na hip hopowej mapie Stanów Zjednoczonych. The Motor City dzisiaj obok Nowego Jorku i Los Angeles jest uważane za najprężniej działający ośrodek hip hopowy, co zostało docenione przez słuchaczy i dziennikarzy muzycznych po obu stronach Atlantyku. Nic w tym dziwnego, jeżeli przyjrzymy się czołowym postaciom z tej aglomeracji miejskiej. Eminem, Royce Da 5’9″, Black Milk, Buff1, Elzhi, Guilty Simpson, Finale, Apollo Brown, Boog Brown to tylko nieliczni z szeregu istotnych artystów związanych ze sceną muzyczną stolicy Michigan. Oprócz bardziej znanych grup i solistów, można trafić na mniej znanych ludzi, aczkolwiek nie odstających pod względem talentu od bardziej znanych partnerów z Detroit. 20 września b.r. będący na fali wznoszącej duet The Regiment zaprezentował słuchaczom swój nowy album zatytułowany „The Panic Button”.

Przedstawiciele Midwestu należą do grona zespołów ze stosunkowo krótkim stażem w branży muzycznej. The Regiment powołali do życia dwaj Emcees – OSI i C. Reid. Początkowo formacja budowała swoją pozycję na undergroundowej scenie w Detroit, w czym pomogło wypatrzenie ich przez pomysłodawców projektu Rawkus 50, a następnie umieszczenie na tej liście obok m.in. Custom Made, Cymarshalla Lawa, Doujah Raze’a, Finale’a, Grand Agenta, L.E.G.A.C.Y. oraz Silent Knighta. Niedługo później grupa wypuściła swój debiutancki projekt, „The Come Up”, zawierający porządne beaty i poprawne teksty autorstwa mieszkańców The Motor City. Po tym wydarzeniu, C. Reid opuścił szeregi The Regiment, ale OSI w szybkim tempie znalazł jego następcę w postaci IseQolda.

W maju 2009 roku nakładem Soulfixin Music został wydany drugi longplay zespołu, „A New Beginning”. Pozwoliło uzyskać to artystom nowych odbiorców i dotrzeć ze swoją twórczością także do ogólnokrajowych mediów. Rok później trafił do obiegu kolejny materiał OSI’ego i IseQolda„A New Change EP”, nagrany wespół z producentem Solutionem pod nazwą Subliminal Thoughts. Płyta opierała się na remiksach wybranych utworów z katalogu The Regiment, udostępnionych do darmowego pobrania. Raperzy zwrócili na siebie uwagę niezależnego labelu HiPNOTT Records, z którym podjęli współpracę. W ten sposób, we wrześniu 2011 roku został zrealizowany ostatni album grupy, „The Panic Button”.

Trzecie LP przedstawicieli The Motor City poprzedziło zaprezentowanie mixtape’u „Back To Lyrics” z lutego b.r., właściwego wstępu do nadchodzącego wydawnictwa zespołu. Tracklista „The Panic Button” obfituje w znaczące postacie na scenie hip hopowej, zarówno od strony producenckiej, jak i wokalnej. Instrumentale na pierwszy album The Regiment wydany przez HiPNOTT Records dostarczyli Soulution, Newstalgia, Apollo Brown, Kev Brown, Beat Butcha, Beatnick Dee oraz Soulgate. Ponadto, OSI i IseQold podjęli współpracę z Finale’em, Boog Brown, Substantialem i Vincentem J. Kelleyem, dzięki którym skompletowali wszystkie zwrotki na płytę. Zgodnie z tytułem projektu, artyści postarali się dostarczyć słuchaczom wartościową muzykę, będącą odskocznią i alternatywą od większości ukazujących się materiałów we współczesnym rapie.

Singlami promującymi „The Panic Button” wybrano dwa tracki – „Battle Cry” i „Everything”. Do pierwszego z nich nakręcono także teledysk, który możecie obejrzeć poniżej. Pełen album został zamieszczony do bezpłatnego odsłuchu na Bandcampie.

Tracklista

 1. The R (prod. Soulution)
 2. Detroit Hip Hop (prod. Newstalgia)
 3. Battle Cry (prod. Apollo Brown)
 4. Beauty of a Day (prod. Soulution)
 5. Guns and Butter (prod. Kev Brown)
 6. Let Her Go feat. Vincent J. Kelley (prod. Beat Butcha)
 7. Just Shine (prod. Beatnick Dee)
 8. The Reason (prod. Apollo Brown)
 9. Everything feat. Vincent J. Kelley (prod. Soulution)
 10. Believe (prod. Newstalgia)
 11. Make Do (prod. Newstalgia)
 12. That’s Why feat. Substantial (prod. Soulution)
 13. Get Away featuring Vincent J. Kelley (prod. Soulgate)
 14. 100 feat. Kev Brown & Finale (prod. Soulution)
 15. Clarity (prod. Soulution)
 16. Battle Cry (Remix) feat. Boog Brown (prod. Apollo Brown)
 17. Old School Vibe (Remix) (prod. Apollo Brown)