Ill Bill zagra we Wroclawiu - 14.04.2013, klub AlibiOd lat amerykańscy wykonawcy hip hopowi po wydaniu nowej płyty uwzględniają w swoich planach koncertowych odwiedziny Starego Kontynentu. Nie stanowi to dla nikogo żadnego zaskoczenia, gdyż wielu artystów ze Stanów Zjednoczonych posiada oddanych fanów po drugiej stronie Atlantyku. Część z nich odwiedza przy okazji swoich europejskich tras koncertowych także Polskę. Już w nadchodzącą niedzielę we wrocławskim klubie Alibi odbędzie się impreza z udziałem nowojorskiego twórcy, któremu w ostatnich tygodniach poświęcono mnóstwo miejsca – ILL Billa. Zasłużony raper przebywa obecnie w Europie promując opublikowany w lutym album „The Grimy Awards”. Na jedynym występie w kraju wspierać jego będą Jaysaun i legendarny DJ Eclipse.

14 kwietnia 2013 roku, klub Alibi, ul. Grunwaldzka 67, Wrocław
Wystąpią:

  • ILL Bill + Jaysaun & DJ Eclipse
  • KęKę, Medium, KaeN, 2sty, Projekt Ganges

Support: Crossing Over Junkies live band, Kukus oraz Antone + goście

Start: godz. 19:00
Cena biletu: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu. Zamówienia na wejściówki można składać wypełniając formularz na stronie Drinkteam-Labelu. Bilety można nabyć za pośrednictwem następujących punktów stacjonarnych na terenie Wrocławia:

  • klub Alibi (Grunwaldzka 67)
  • Skateshop Fireline (D.H. Fenix, V piętro)
  • Polska Marka Skateshop (Na Ostatnim Groszu 6)
  • Fresh Skateshop – ul.Widok 6, Wrocław i ul.Pułaskiego 21, Świdnica

Jedyny koncert w kraju ILL Billa powinien przyciągnąć niejednego sympatyka jego twórczości. Sylwetka hardcore’owego artysty została przeze mnie już kilkakrotnie przedstawiona w serwisie, a ostatni artykuł poświęcony przedstawicielowi Non Phixion i La Coka Nostra pojawił się w serwisie wczoraj. W związku z tym ograniczę się do podania z grubsza informacji o nim.

W tym momencie William Braunstein należy do ścisłej czołówki Emcees kojarzonych z surową odmianą muzyki hip hopowej. Przez niektórych mieszkaniec Glenwood Housing Projects na Brooklynie uważany jest za najjaśniej świecącą postać w tym nurcie. Na tę pozycję ILL Bill ciężko pracował przez całe lata, dostarczając od ponad 10 lat wartościową muzykę. Dyskografia rapera obejmuje solowe nagrania, płyty wydane w duetach oraz projekty wydane w ramach ww. grup Non Phixion i La Coka Nostra, a także Circle Of Tyrants. Pierwsza lista zawiera „Ill Bill Is The Future” (2003), „What’s Wrong With Bill?” (2004), „The Hour Of Reprisal” (2008) i świeżo zaprezentowane „The Grimy Awards”. W dalszej kolejności mamy longplaye przygotowane wspólnie z DJ’em Muggsem („Kill Devil Hills”, 2010) i Vinnie Pazem („Heavy Metal Kings”, 2011). Większość tych wydawnictw przyniosła starszemu bratu Necro masę pochlebnych recenzji i pozytywne opinie płynące ze strony fanów.

Dorobek płytowy nowojorczyka powiększają albumy wydane przez formacje, których jest ważną częścią. Non Phixion wypuściło „The Future Is Now” (2002) i „The Green” (2005) i właśnie te wydawnictwa są najwyżej oceniane przez ekspertów muzycznych. Do tego dochodzą materiały rapowej supergrupy LCN„A Brand You Can Trust” (2009) i „Masters Of The Dark Arts” (2012) – również szeroko komentowanych przez środowisko hip hopowe. Na deser zostaje „The Circle Of Tyrants” (2005) projektu skupiającego obok ILL Billa przykładnych i ugrzecznionych twórców – Necro, Goreteksa i Mr. Hyde’a.

Wypuszczone niedawno przez Fat Beats Records „The Grimy Awards” określa się mianem najrówniejszej i najbardziej dopracowanej płyty tego rapera. Trzeba przyznać, iż jest w tym wiele prawdy i istnieje duże prawdopodobieństwo, iż ten album będzie wymieniany w gronie najlepszych projektów pierwszej połowy tego roku.

Wszystkie aktualności dotyczące imprezy znajdziecie na Facebooku.