Hard2Find - klub Barka, Piła, 23.11.2012Dzisiejsze media z dnia na dzień odchodzą od założeń starej szkoły. Wychodząc naprzeciw bezwartościowym utworom serwowanym obecnie w telewizji oraz komercyjnym hitom z radia w przyszłym tygodniu odbędzie się w Pile impreza w stricte undergroundowych klimatach. W trakcie Hard2Find w tamtejszym klubie Barka pojawią się klasyczne brzmienia spod znaku hip hopu, soulu, funku i pochodnych nurtów. Podczas imprezy będzie można usłyszeć najlepsze utwory niemainstreamowych artystów, często pochodzących z wytwórni płytowych kojarzonych tylko w niezależnych kręgach muzycznych. U Call That Love objęło patronatem nadchodzące wydarzenie.

23 listopada 2012 roku, klub Barka, Piła
Impreza Hard2Find
DJ’e: BeatPete, DJ Shorty, DJ Sznup
Start: godz. 20:00
Cena biletu: 10 zł

O selekcję utworów tego wieczoru zadbają wieloletni kolekcjonerzy wosku, pilscy DJ’e: DJ Sznup oraz DJ Shorty.

Gościem specjalnym Hard2Find będzie pochodzący z Berlina DJ BeatPete. Twórca muzyczny należy do członków DJ’skiego kolektywu HitYaWitThat, a prywatnie jest kolekcjonerem płyt winylowych. BeatPete, to postać, o której robi się coraz głośniej w niezależnych kręgach hip hopowych. Zainteresowanie osobą tego DJ’a wzrosło od momentu, kiedy zaczął wydawać regularnie swoje mixtape’y. Jego sety to esencja hip hopu – charakteryzują się boom bapowym brzmieniem, zarówno z lat 90.tych, jak i współczesnych, a także elementy jazzu. Co ciekawe Niemiec publikuje swoje projekty na dwa sposoby – w formie video nagrań i tradycyjnych miksów na Soundcloudzie i Bandcampie. Oprócz tego jest on organizatorem cyklicznych imprez na terenie Berlina. Ponadto, można usłyszeć jego na antenie Antidote Radio, gdzie gra kilkugodzinne sety na żywo.

Hard2Find to powrót do korzeni, gdzie w jednym miejscu spotykają się różne elementy kultury hip hopowej. Aby umilić uczestnikom czas organizatorzy eventu postanowili połączyć imprezę wraz z bitwami Emcees. Walki na słowa odbywać się będą w systemie pucharowym (40 sekund – 1 minuta na osobę) do instrumentali granych przez DJ’ów. Liczba rund uzależniona jest od liczby chętnych uczestników. Wszyscy zainteresowani potyczkami są proszeni o podanie danych osobowych na adres e-mailowy: usmaey[at]yahoo.com.

Tuż po występie wszyscy raperzy otrzymają zwrot kosztów za wstęp (10 zł). Do wygrania dozgonny szacunek oraz nagrody rzeczowe, która ufundowała wytwórnia Queen Size Records – jedyny sponsor imprezy.

Poza tym przewidziano w trakcie imprezy tzw. koła dla bboyów i bgirls.

Wszystkie aktualności dotyczące wydarzenia znajdziecie na Facebooku.