Underground.pl 2009 PlakatPrzyznaję się bez bicia – w ostatnim czasie złapałem borsuka, co spowodowało totalny zastój na UCTL. Prawdę mówiąc, na chwilę obecną nie mam najmniejszego pojęcia od czego zacząć, więc najlepiej będzie jeżeli po prostu powiadomię o zbliżającej się imprezy w klubie Fama w Białymstoku.

13 października 2009 roku, klub Fama, ul. Legionowa 5, Białystok
Independent Hip Hop Day vol. 2
Freestyle’owa Bitwa o Białystok: Muflon, 3-6, Flint, Sosen, Fenix, Pogo
Prowadzenie: Rufin MC
Muzyka: DJ Chwiał, EsDwa
Breakdance: WHSB, Freakish Style
Pokaz filmu: „Back to HHK ’05 – ’09”
Cena biletu: 10zł w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu. Wejściówki dostępne są w kasie kina Forum przy ul. Legionowej 5.

Impreza odbędzie się w ramach festiwalu Underground.pl.

Kolejny hip hopowy wieczór w klubie Fama rozpocznie się od filmowej podróży w czasie. „Back to Hip Hop Kemp ’05-’09” to relacja z czterech kolejnych edycji festiwalu, odbywającego się w czeskim Hradec Králové. Następny punkt programu, a zarazem jego gwóźdź, to freestyle’owa Bitwa o Białystok. Do rywalizacji przystąpią czołowi polscy freestylowcy: Muflon (dwukrotny zwycięzca Wielkiej Bitwy Warszawskiej), 3-6 (tylko w 2009 I miejsce na: Bitwie o Index, Bitwie o Mokotów, Bitwie o Wyszków, Bitwie o Kemping 2), Flinta (najmłodszy i trzykrotny finalista w historii WBW), a także białostocka reprezentacja: Pogo (m.in. I miejsce na WBW 2005, Wielkiej Bitwiej Szczecińskiej Vol. 2 ), Sosen i Fenix. Bitwę poprowadzi Rufin MC (zwycięzca I edycji Wielkiej Bitwy Warszawskiej), a w jury zasiądzie Te-Tris (jeden z najbardziej utytułowanych polskich freestyle’owców), Roball (dziennikarz Polskiego Radia Białystok, prowadzący audycji HipHopera) oraz gość specjalny. Po wyłonieniu zwycięzcy, salę opanują b-boye z pierwszego białostockiego składu breakowego – WHSB oraz ekipa Freakish Style (FAHS), pod muzyczne dyktando EsDwa, fundując dawkę breakdance na najlepszym poziomie. WHSB wraz z Fair Play Crew, tworzyli ekipę głośnego, wystawianego w całej Polsce spektaklu „Morosophus”. Później za gramofonami zasiądzie DJ Chwiał z najlepszym setem tej jesieni. DJ Chwiał kojarzony jest także z duetem producencko-DJ’skim The Returners, mającym na koncie undergroundowy materiał „Demo”, album z El Da Senseiem „Global Takeover: The Beginning” i współpracę z raperami z Polski i zza oceanu.

Independent Hip Hop Day Vol.2 prezentuje się pysznie i miejmy nadzieję, że impreza przebiegnie zgodnie z planem.