The Cancel - JungleOsoby zaznajomione z profilem działalności U Call That Love doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie ma u nas żadnych ograniczeń dotyczących odkrywania nowych artystów. Od ponad 7 lat pozostajemy całkowicie otwarci na muzykę (około) hip hopową docierającą ze wszystkich stron świata. Nie bezpodstawnie za każdym razem podkreślam fakt, iż na stronie głównej i witrynach pokrewnych naszego serwisu pojawiają się wpisy o twórcach z niemal wszystkich kontynentów. W tym tygodniu dokończyłem pierwszy etap muzycznej mapy zawierającej lokalizacje związane z solistami i formacjami, o których już pisaliśmy (mapa pojawi się w sieci w ten czwartek). Jedną z ciekawostek będzie to, iż rosnącą grupę swoich przedstawicieli mają u nas wschodni sąsiedzi Polski – Ukraina i Rosja. Jako przykład można tutaj podać ukraińskiego producenta The Cancel. Wydane przez niego w styczniu „Jungle” dobitnie pokazuję jego klasę muzyczną.

Wschodni producenci (około) hip hopowi nie są może znani szerszemu gronu osób, ale wszyscy ci, którzy kojarzą poszczególne postaci z Ukrainy, Rosji i pozostałych krajów, szalenie doceniają ich warsztat. Sympatycy brzmień instrumentalnych mogli wcześniej natrafić na artystę pod wdzięcznym pseudonimem The Cancel. Ukraiński beatmaker charakteryzuje się niespotykanie plastycznym i klimatycznym stylem, co stanowi jego wyróżnik nie tylko w swoim kraju, ale także w międzynarodowym środowisku producenckim.

We wczesnym okresie działalności niewiele informacji pojawiało się o The Cancel. Początkowo większość słuchaczy sądziła, że ma do czynienia z solistą, a nie grupą. Przy pierwszych wydawnictwach – „Diversity”, „Reply From Space” oraz „The Coffee Cafe EP” – wiadomości o autorach tych projektów było jak na lekarstwo (po części było to podyktowane brakiem nastawienia na rozpowszechnianie tej muzyki poza Wschodem). Dopiero przy wydanym w marcu 2013 roku „Daybreak” wyszło na jaw, że The Cancel to duet producencki. Jednym po pewnym czasie za wszelkie produkcje wychodzące pod tą nazwą odpowiadała już tylko jedna osoba, Андрей Зеленский. Na własne konto zapisał on następne płyty – „Night Light”, „Criminal” i „No Way To Stay”. Świeżo brzmiące projekty, łączące w sobie instrumentalny hip hop, downtempo i nurty abstrakcyjne, przyciągały coraz liczniejszych odbiorców. The Cancel przyzwyczaił także do regularnego wypuszczania materiałów, bez ciągnących się w nieskończoność kampanii promocyjnych. Jego ostatni album, „Jungle”, przedłuża serię udanych wydawnictw Ukraińca.

The Cancel wydaje JungleOd premiery materiału minęło równo 7 miesięcy. Autor projektu ceni sobie niezależność i nie posiłkuje się różnymi chwytami marketingowymi, opierając się na poczcie pantoflowej i wsparciu najbliższych osób. Przy styczniowej płycie widać obecność prężnie działającego kolektywu Kick It Crew, zrzeszającego szereg utalentowanych postaci. KIC wywarło również wpływ na promocję LP na Wschodzie. Wartość artystyczną „Jungle” doceniło wielu odbiorców. Nie brakuje głosów, że tegoroczny longplay The Cancel, to najlepszego dzieło w jego dotychczasowej pracy twórczej. Czym te opinie są poparte? Ano tym, że Ukrainiec upichcił klimatyczny i momentami doskonale brzmiący album. Kartą przetargową tego projektu są wspólne utwory gospodarza materiału z dwoma gośćmi – Moth Equals i Liquid Waves. Trzy nagrania zrealizowane z nimi – „Les Apaches”, „Rush” oraz „Night Ride” – wyróżniają się ponad bezpłciowymi ścieżkami dostarczanymi przez całą masę innych producentów. W tych kompozycjach Андрей Зеленский zademonstrował cały swój kunszt, czyniąc z tych ścieżek miejscami doskonale brzmiące kompozycje. Pozostałe instrumentale zgromadzone na LP również trzymają odpowiednio wysoki poziom. Procentuje również doświadczenie The Cancel wyniesione z poprzednich produkcji. Przy poszczególnych nagraniach widać pewność siebie i rosnącą muzyczną erudycję beatmakera. Wystarczy wspomnieć tutaj o „Silence” czy „River Side”, w których czuć powyższe elementy. Nad „Jungle” rozpościera się nieco ukryty orientalny i wciągający klimat abstrakcyjnego hip hopu, nawiązujący przy tym do tytułu tego świetnego wydawnictwa.

Wydawnictwo opublikowano na Bandcampie, Soundcloudzie i YouTube. Za pośrednictwem BC można nabyć elektroniczną wersję płyty. Album promują dwa utwory – „Up In The Clouds” i „Alice”. W tej chwili producent rozwija się muzycznie w kierunku tworzenia nagrań i wspólnego koncertowania z innymi artystami. W tym celu powołał on do życia formację The Cancel Band, która już zarejestrowała w studiu kilka ścieżek. Z kolei „Jungle” stanowi kolejny dowód na klasę ukraińskiego beatmakera, będąc przy tym zachętą do bliższego zapoznania się ze wschodnią sceną producencką.

Tracklista

  1. Les Apaches feat. Moth Equals
  2. Tunnel
  3. Rush feat. Moth Equals
  4. Up In The Clouds
  5. Alice
  6. Action
  7. Silence
  8. Night Ride feat. Liquid Waves
  9. River Side
  10. Bloom

Zapisz