Georgia Anne Muldrow - VwetoArtystów muzycznych można podzielić na kilka kategorii, według których kierują się przy tworzeniu swoich materiałów. Do pierwszej należą osoby bawiące się muzyką, stojące z dala od show businessu i traktuję tę profesję jako dodatkową formę wyrażenia siebie. Inni zaś traktują tę branżę stricte w celach zarobkowych, dążących za wszelką cenę aby ich działalność przyniosła im jak największe profity. Odrębną grupę stanowią postacie podporządkowujące swoje życie pod aktywność na scenie muzycznej; prawdziwi pasjonaci i miłośnicy tej formy sztuki. Nierzadko pasja i oddanie muzyce przechodzi w obłęd, wciągający twórców i popychający do ciągłej pracy twórczej. W tym miejscu wypada umieścić artystkę pochodzącą z Los Angeles, Georgię Anne Muldrow. W grudniu ub.r. trafiło do odbiorców kolejne wydawnictwo tej wokalistki i producentki w jednym, instrumentalne LP „Vweto”.

Począwszy od 2006 roku, Georgia Anne Muldrow wydała masę projektów muzycznych. W przeciągu pięciu lat mieszkanka Miasta Aniołów zdążyła wypuścić 9 albumów, dwie EP-ki oraz kilka singli. Liczba wszystkich materiałów sygnowanych nazwiskiem tej artystki budzi podziw i wprawia w zakłopotanie niejedną osobę ze znacznie dłuższym stażem w branży muzycznej. Do najważniejszych płyt autorstwa bohaterki niniejszego artykułu należą: debiutancki longplay „Olesi: Fragments Of An Earth”, „Early”, „Ocotea” (wydane pod pseudonimem Jyoti) oraz wspólne projekty nagrane z Dudleyem Perkinsem„Beautiful Mindz” i „Someothaship”. Wszystkie pozycje w dyskografii Georgii ukazały się nakładem różnych labeli – od Stones Throw Records, przez Eclectic Breaks, Animatedcartunes, Ubiquity Records, aż po Mello Music Group i SomeOthaShip Connect. Zdobywająca coraz większe uznanie w oczach dziennikarzy muzycznych i słuchaczy artystka obecnie rozwija ostatnią z ww. oficyn wydawniczych, będących jej wspólnym przedsięwzięciem założonym wraz z Declaime’em. Georgia Anne Muldrow nie znosi przestojów, dlatego co kilka miesięcy opinia publiczna dowiaduje się o jej nowych planach. Uzdolniona przedstawicielka sceny muzycznej udanie pokazuje się zarówno jako wokalistka i producentka. Właściwą reklamą jej warsztatu beatmakerskiego stanowi album „Vweto” z grudnia 2010 roku.

Instrumentalne wydawnictwo płytowe ukazało się we współpracy artystki z Mello Music Group. Zawierająca 10 tracków płyta ukazuje Georgię Anne Muldrow z innej strony niż na jej wcześniejszych projektach. „Vweto” zabiera odbiorców w podróż kosmiczną, wypełnioną jedynymi w swoim rodzaju dźwiękami stworzonymi przez Kalifornijkę. Afrocentryczny album (tytuł LP w języku Swahili oznacza grawitację) definiuje zwrot „fOnk”, tak chętnie używany przez autorkę tego projektu, jak i Dudleya Perkinsa. Georgia tworzy futurystyczne kompozycje, miejscami nawiązujące do elektroniki z lat 80.tych poprzedniego stulecia, gdzieniegdzie przyprawionymi solidną porcją korzennego hip hopu i soulu. Eksperymentalny instrumentalny materiał udowadnia, iż przedstawicielka SomeOthaShip Connect to artystka pełną gębą.

„Vweto” zostało udostępnione do osłuchu i/lub pobrania na Bandcampie. Ciekawostką jest fakt, iż na początku b.r. płyta została wytłoczona na purpurowym winylu. Limitowana edycja projektu (500 sztuk) narobiła smaku niejednemu kolekcjonerowi płyt.

Tracklista

  1. The No-No Chords
  2. Simply Put
  3. fOnkRocker
  4. Zulu Bounce
  5. Strike
  6. Lil Layers
  7. Thump
  8. fOnk Stroll
  9. Pad Kontrol
  10. If So