J Rawls & John Robinson - The 1960’s Jazz Revolution AgainDuety hip hopowe, to w ostatnim czasie modny trend panujący w Stanach Zjednoczonych. Jednak w przypadku tandemu o nazwie Jay Are, w którego skład wchodzą J. Rawls i John Robinson (aka Lil’ Sci), nie należy szukać porównania do ww. zjawiska, gdyż obaj artyści wspólny album mieli zamiar nagrać już kilka lat temu. Plany te zostały przesunięte ze względu na zaangażowanie wykonawców w całą masę innych wydawnictw płytowych. W końcu, po kilku obsuwach, na początku października trafi do sprzedaży ich album zatytułowany „The 1960’s Jazz Revolution Again”.

Czego możemy spodziewać się po owocu współpracy pomiędzy dwoma jasno święcącymi osobami na niezależnej scenie hip hopowej? Kombinacja znakomitego producenta jakim bez wątpienia jest J. Rawls z jednym z najciekawszych współczesnych raperów, Johnem Robinsonem może oznaczać tylko jedno – bardzo dobry album, który jest godny polecenia nie tylko dla fanów Lone Catalysts, czy Scienz Of Life. Jay Are zabiera słuchaczy w podróż czasie do brzmień z lat 60-tych ubiegłego stulecia i jest to swoista oda obu artystów do klasycznego jazzu i kultury, która została zainspirowana socjopolitycznymi ruchami. J. Rawls i John Robinson chcą także pokazać, iż po dziś dzień można cieszyć się klasycznymi brzmieniami jazzowymi, które według nich są po prostu najwykwintniejszymi muzycznymi daniami.

„The 1960’s Jazz Revolution Again” trafi do oficjalnego obiegu 15 września (edycja winylowa, płyta CD dopiero 6 października b.r.) nakładem niemieckiego labelu Polar Entertainment. Natomiast premiera albumu na iTunes odbyła się już w ubiegły piątek. Jak na razie możemy przesłuchać pierwszy singiel z tego wydawnictwa zatytułowany „It’s Jay Are” (ukazał się także na limitowanej 7″ wraz z utworem „The Lee Morgan Story”). Powstał również teledysk promujący wydawnictwo, który został zrealizowany do utworu „Know U” z udziałem Invizible Handz.

UPDATE: Singlowe nagranie „We Make The Rules” z udziałem Rashada i Tiffany Paige znajdziecie na Bandcampie.

Tracklista

 1. A Lesson From Trane
 2. It’s Jay Are
 3. Know U feat. Invizible Handz
 4. Type Sounds
 5. She’s So Brilliant feat. Rashad
 6. The 1960’s Jazz Revolution Again
 7. Music Is Forever
 8. Relax Ur Mind feat. Tiffany Paige
 9. Shooting Smack feat. K Banger
 10. 1 Of The Greatest feat. DJ Rhettmatic
 11. Jazz Unconditional
 12. Love Me Good feat. Dominique Larue
 13. The Lee Morgan Story
 14. We Make The Rules feat. Rashad, Tiffany Paige