Jazz Spastiks - Reminiscing on the 90'sW przeszłości przygotowywałem wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami różnego rodzaju miksy i materiały pokrewne. Łącznie do tej pory ukazało się 12 wydawnictw firmowanych przez U Call That Love. Po dłuższej przerwie powracam do publikowania wartościowych projektów tego typu. Dzisiaj pojawia się w sieci „Reminiscing on the 90’s vol. 1”. Za gościnny mix odpowiada brytyjska grupa producencka Jazz Spastiks/Slipmat Brothers.

Zwolennicy współczesnego jazz-hopu powinni być zaznajomieni z duetem pochodzącym ze szkockiego Edynburga. Od 2010 roku Coconut Delight i Mr. Manyana z powodzeniem nagrywają muzykę. Przez ten czas brytyjska formacja producencka wypuściła szereg wydawnictw, z których część została ciepło odebrana w undergroundzie. Dyskografia Slipmat Brothers (dawniej Jazz Spastiks) obejmuje kilka solowych produkcji, jak również płyt zrealizowanych przy współpracy z innymi artystami. Do pierwszej kategorii zaliczamy „12 Bit Spit”, „Singles Collection” i „The Product”, będący równocześnie przełomowym materiałem duetu opublikowanym nieco ponad 2 lata temu. Z kolei w drugim koszyku umieścimy trzy produkcje. Pierwszą z nich stanowi nagrane z Junclassiciem „Mode 7”, drugą ubiegłoroczne „Unkut Fresh”, którego współautorem była kalifornijska grupa Rebels To The Grain, zaś trzecią kolaboracyjną płytą Szkotów jest wydane w lutym br. „Portals” ze Sleepem Sinatrą. Przyjemne, dopracowane i organiczne brzmienie Slipmat Brothers znajduje coraz więcej odbiorców na całym świecie. W połowie września ujrzała światło dzienne kolejna produkcja duetu – wspólny albumu z Pen Pals, „Made For The Underground”. Brytyjczycy należą do grup bardziej znanych poza granicami swojego kraju, co nie należy wcale do rzadkości, jeżeli chodzi o wykonawców hip hopowych wywodzących się z największej wyspy Europy.

Slipmat Brothers doceniłem już przed kilkoma laty, co następnie przełożyło się na bezpośredni kontakt z artystami. Brytyjski duet okazał się na tyle otwarty i skory do podejmowania nowych wyzwań, że bezproblemowo przystał na nagranie gościnnego miksu dla naszego serwisu. Po uzgodnieniu szczegółów i oparciu materiału o utwory pochodzące z lat 90.tych, Coconut Delight i Mr. Manyana błyskawicznie zrealizowali całość przedsięwzięcia. Pierwotnie „Reminiscing on the 90’s vol. 1” pojawiło się na Mixcrate ponad 3 lata temu (serwis zamknięto kilka miesięcy temu). Ze względu na specyfikę tego serwisu (powyższa strona umożliwiała granie muzyki wyłącznie na żywo) jedynie część osób miała okazję zapoznać się z tym miksem. Po dłuższym czasie postanowiłem udostępnić materiał w sieci, co powinno ucieszyć przede wszystkim fanów boom-bapu. Całość „Reminiscing the 90’s” podzieliłem na 3 części (całość trwa 2,5 godziny). W pierwszej odsłonie miksu usłyszycie nagrania nagrania zarówno dobrze znanych wykonawców z tamtych lat (Jungle Brothers, Digable Planets, Mobb Deep, The Notorious B.I.G., Common), jak i tych mniej rozpoznawanych w branży (Roughneck Soldiers, Dredknotz, Down To Erf, Clever Jeff, Medina Green).

„Reminiscing the 90’s vol. 1” udostępniono do odsłuchu za pośrednictwem Mixclouda. Projekt można bezpłatnie pobrać (link poniżej). Druga odsłona miksu pojawi się 21 grudnia, natomiast na trzecią należy poczekać do 27 grudnia. Jeżeli jesteście fanami rapu z lat 90.tych, to powinniście docenić pracę wykonaną przez Jazz Spastiks/Slipmat Brothers. Więcej informacji o Brytyjczykach i aktualności o ich działalności na ich stronach.

Jazz Spastiks/Slipmat Brothers: Soundcloud, Facebook, Twitter

Okładka: Patrycja Wąsowska
Zdjęcie: RJ Ramsay

DOWNLOAD Jazz Spastiks/The Slipmat Brothers – Reminiscing on the 90’s vol. 1

Tracklista

 1. Jazz Spastiks Intro
 2. Roughneck Soldiers – Freestyle Thing [Dirty]
 3. Bumpy Knuckles – The Gang Starr Bus
 4. No I.D. – Gem
 5. Shortie No Mass – U Like My Style (Vocal)
 6. Jungle Brothers – Where You Wanna Go
 7. Mystik Journeymen – Depths Of Survival
 8. Phil the Agony – Net Weight
 9. Down To Erf – Insertion Of Thought
 10. D&D All-Stars – 1,2 Pass It
 11. Dredknotz – Causin A Menace (Lord Digga Remix)
 12. Heavy D & The Boyz – Here Comes The Heavster
 13. No I.D. – Two Steps Behind feat. Dug Infinite & Syndicate
 14. Positive K – Shakin’
 15. Clever Jeff – Late Night Tip
 16. Digable Planets – The May 4th Movement Starring Doodlebug
 17. Mobb Deep – Peer Pressure
 18. Mood – Info for the Streets
 19. Show & A.G. – Got Ya Back
 20. The Notorious B.I.G. – Unbelievable
 21. Common – Resurrection
 22. Medina Green – Crosstown Beef (Street)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz